Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 05:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 ADOBE MASTER COLLECTION CS3 - Licencja użytkowania 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post ADOBE MASTER COLLECTION CS3 - Licencja użytkowania
Witam Serdecznie.

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Jak dotąd byłem biernym użytkownikiem.
Mam do Was pytanie a mianowicie: gdy kupię zestaw ADOBE MASTER COLLECTION CS3 to czy mogę użyć go na 2 stanowiskach? Bez dublowania oczywiście. Jeden przykładowo tylko z Premiere, Encore i Afterem zaś drugi z całą resztą. Czy jest to legalne/ zgodne z licencją użytkowania? Ewentualnie czy mógłbym z tego zestawu zatrzymać sobie część programów a pozostałe których nie używam odsprzedać? Z tego co się orientuje Master Collection składa się z: Production, Design oraz Web Premium. Czy zostawiając tylko Production a sprzedając Design oraz Web Premium, ja jako użytkownik Production Premium będę prawnym użytkownikiem? I czy potencjalny nabywa Web i Design Premium też będzie legalny?

Czekam z niecierpliwieniem na odpowiedź, pozdrawiam.

piątek, 19 grudnia 2008, 22:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: ADOBE MASTER COLLECTION CS3 - Licencja użytkowania
After napisał(a):
Witam Serdecznie.

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Jak dotąd byłem biernym użytkownikiem.
Mam do Was pytanie a mianowicie: gdy kupię zestaw ADOBE MASTER COLLECTION CS3 to czy mogę użyć go na 2 stanowiskach? Bez dublowania oczywiście. Jeden przykładowo tylko z Premiere, Encore i Afterem zaś drugi z całą resztą. Czy jest to legalne/ zgodne z licencją użytkowania? Ewentualnie czy mógłbym z tego zestawu zatrzymać sobie część programów a pozostałe których nie używam odsprzedać? Z tego co się orientuje Master Collection składa się z: Production, Design oraz Web Premium. Czy zostawiając tylko Production a sprzedając Design oraz Web Premium, ja jako użytkownik Production Premium będę prawnym użytkownikiem? I czy potencjalny nabywa Web i Design Premium też będzie legalny?

Czekam z niecierpliwieniem na odpowiedź, pozdrawiam.

Niestety Master Collection jest to jeden cały pakiet i zgodnie z licencja nie wolno Ci odsprzedawać żadnych jego składników. Ponadto licencja pozwala na prace na jednym stanowisku, tak było przy CS2 i obecnym CS4, którego uzywam. CS3 nie miałem więc nie powiem, ale raczej było by to dziwne gdyby było inaczej. Jedyna rada to kup jakis ubozszy pakiet a programy których tam nie ma dokupic osobno. Ale moze Ci to wyjść cenowo podobnie jak kupno Mastera, gdyż ceny pojedyńczych programów sa duzo wyższe niż w pakietach.

Pozdrawiam
Maciej

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

sobota, 20 grudnia 2008, 11:54
Nowy
Nowy

Post Re: ADOBE MASTER COLLECTION CS3 - Licencja użytkowania
Witam,

Dziękuję za odpowiedź. Tak poza tym, jak się sprawuje CS4? Używam Pan całego pakietu czy tylko poszczególnych programów?

pozdrawiam

niedziela, 21 grudnia 2008, 01:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]