Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 05:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 kilka pytań, proszę o odpowiedź 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kilka pytań, proszę o odpowiedź
hejka,

jakim programem mogę oglądać zgrany na komputer obraz w system NTSC?? Czy na komputerze jest różnica PAL/NTSC??

Czy są programy (darmowe, albo tanie) które pozwolą zmniejszyć rozmiar takiego pliku?? Film zgrany na kompa ma około 16GB, jak zrobić z tego chociażby 2 GB i jakość była nadal bardzo dobra??

jaki to musi być format zapisu na CD, aby znajomi mogli oglądać to na odtwarzaczu DVD

podobne pytania zauważyłem na forum, ale proszę jeszcze raz o odpowiedź, stukam z zaagranicy i cięzko mi znaleść dużo czasu.

z góry wielie dzzięki i pozrawiam!

sobota, 21 czerwca 2003, 09:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no prosze odpowiedzcie, ja nie mogę tak codziennie sprawdzać forum,

naprawdęzalezy mi na tych odpowiedziach!!

sobota, 21 czerwca 2003, 23:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Stukasz w sezonie ślubnym wszyscy mają pełne ręce roboty i ci nie odpowiedzą

niedziela, 22 czerwca 2003, 03:32
Bywalec
Bywalec

Post Re: kilka pytań, proszę o odpowiedź
niedoświadczony napisał(a):
hejka,

jakim programem mogę oglądać zgrany na komputer obraz w system NTSC?? Czy na komputerze jest różnica PAL/NTSC??

Wydaje mi się że nie ma różnicy. W końcu to program (i karta graficzna) odpowiada za wyświetlanie i to zapewne tylko kwestia odpowiednich ustawień. A najprościej to samemu sprawdzić :).

Czy są programy (darmowe, albo tanie) które pozwolą zmniejszyć rozmiar takiego pliku?? Film zgrany na kompa ma około 16GB, jak zrobić z tego chociażby 2 GB i jakość była nadal bardzo dobra??

Do tego służą programy typu VirtualDub, AdobePremiere, UleadVideoStudio, etc.
Ja korzystam z VirtualDuba i uważam, że dla początkujących to najlepsze rozwiazanie - program zajmuje kilkaset KB, jest darmowy, posiada wszelkie możliwosci kompresowania materiału jak inne droższe programy. Możliwosci edycji materiału są mniejsze niż w kombajnach Adobe i Uleada, ale jak powiedziałem polecam go początkującym.
W celu zmniejszenia objętości pliku w tym programie należy użyć odpowiedni kompresor (zakładka Video->Compresion-> wybierasz kodek), program do ściagnięcia np. tutaj: http://divx.pl/download.php?cmd=click&id=61 .

jaki to musi być format zapisu na CD, aby znajomi mogli oglądać to na odtwarzaczu DVD

To zalezy jaki odtwarzacz posiadają znajomi ;). Generalnie większość odtwarzaczy DVD potrafi wyświetlić obraz zapisany jako VCD(SVCD). A więc musiałbyś nagrac sobie płytkę właśnie w takim formacie.

niedziela, 22 czerwca 2003, 16:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]