Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 23:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 konfiguracja programu virtualdub 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post konfiguracja programu virtualdub
Mam kilka legalnych programów do obróbki video, ale po obróbce wielkość pliku AVI uniemożliwia mi np. zgranie na CD lub umieszczenie na stronie WWW. Słyszałem że z pomocą VIRTUALDUB można tak duże pliki zmniejszyć. Ściągnąłem ten program z internetu + najnowszy kodec divix'a i mam problem z konfiguracją. Nie bardzo rozumiem (pomimo znajomości angielskiego) znaczenie wielu zakładek. Pytanie brzmi: w jaki optymalny sposób skonfigurować ten program aby:
1. otrzymać dobrą jakość pliku wynikowego przy jak najmniejszym jego rozmiarze (cel -> umieszczenie na stronie WWW).
2. móc zgrywać z kamery Sony TRV 330E digital 8 filmy wraz z dzwiękiem (obecnie po zgraniu filmu przez firewire i obróbce innym programem oraz po wczytaniu do virtualdub'a otrzymuję komunikat że ze wzdlędu na cyfrowy dzwięk plik ten będzie obrabiany bez niego - coś w tym stylu)
3. Wogóle zgrywać filmy bo obecnie program ten (w odróżnieniu od innych) nie widzi mojego filmu i nie mogę go ściągnąć. Dla chcących mi pomóc podaję dodatkowe informacje o moim PC.
Pentium III 450, 320 RAM, 40 Gb dysk (szybki przeznaczony tylko na moje filmy), karta FireWire, Karta grafiki ATI ALL IN WONDER (16 Mb), kamera jk wyżej.

czwartek, 23 maja 2002, 07:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post konfiguracja programu virtualdub
Film do internetu. najlepiej zrobić w formacie mpg1,real video,windows media. Formaty te jako wyjściowe oferuje np. STUDIO DV 7 PINNACLA.

Plik DV do pracy w Virtualu musi mieć format DV type 2.

VirtualDub nie obsługuje fire wire.

Jeśli już musisz Virtualem do internetu to ustaw mały rozmiar klatki np. 240/180, divx z małym bitrate np.300 , dżwięk MP3 z małym bitrate.

Krzysztof.

czwartek, 23 maja 2002, 21:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Poszukaj troche po necie ,jest mnostwo opisow , na http://www.divx.pl takze sa jakies . Poczytaj o kodeku xvid ,ustawisz jaki plik wynikowy cie interesuje ( video ) do tego dodasz wielkosc audio i tyle.

sobota, 31 sierpnia 2002, 00:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]