Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 10:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Co z licencją w przypadku zmiany systemu? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Co z licencją w przypadku zmiany systemu?
Witam,

pierwsze próby pracy z hd uwidaczniają mi, że mój komp totalnie się do tego nie nadaje. Co jednak począć gdy ma się wszystko na 32bity, a przykłady użytkowników przekonują, iż dopiero na 64 można godziwie pracować. Co wtedy?

Gdybym wymienił kompa na 64bity co z programami? Czy wystarczy kupić dysk instalacyjny a kody aktywacyjne zadziałają czy to zupełnie inna para kaloszy? Czy na 64bitach programy 32-bitowe w ogóle nie działają czy po prostu nie odczuwamy różnicy? Oczywiście mówiąc o programach mam na myśli soft adobe czyli production premium cs4 i web standard cs4.

http://www.serwisweb.pl

piątek, 14 sierpnia 2009, 16:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Co z licencją w przypadku zmiany systemu?
produkty adobea deaktywujesz z poziomu programu i potem instalujesz na nowym systemie i jeszcze raz robisz aktywacje

soft adoba chodzi duzo lepiej na 64-bitach a ps i lr sa natywnie 64-bitowe

piątek, 14 sierpnia 2009, 16:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
produkty adobea deaktywujesz z poziomu programu i potem instalujesz na nowym systemie i jeszcze raz robisz aktywacje

soft adoba chodzi duzo lepiej na 64-bitach a ps i lr sa natywnie 64-bitowe

Akurat ps to moje najmniejsze zmartwienie :) a lr nie używam. Ból dotyczy premiere i ae.

piątek, 14 sierpnia 2009, 16:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no to beda dzialac o tyle szybciej co dziala ram i dyski , jakies 3-5% w porownaniu do tego samego na systemie 32 bitowym, natomiast opcja wykorzystania wiecej ramu i bezposrednie przenoszenie kompozycji, layerow czy scen daje niezlego kopa i komfor pracy

ja sie przesiadlem z 2 giga i xp 32bity na xp x64 i 4giga, bylo ok, ale bez rewelacji, wsadzilem 4 giga wiecej i soft adoba zupelnie inaczej pracuje, az milo

piątek, 14 sierpnia 2009, 17:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
no to beda dzialac o tyle szybciej co dziala ram i dyski , jakies 3-5% w porownaniu do tego samego na systemie 32 bitowym, natomiast opcja wykorzystania wiecej ramu i bezposrednie przenoszenie kompozycji, layerow czy scen daje niezlego kopa i komfor pracy

ja sie przesiadlem z 2 giga i xp 32bity na xp x64 i 4giga, bylo ok, ale bez rewelacji, wsadzilem 4 giga wiecej i soft adoba zupelnie inaczej pracuje, az milo

Co masz na myśli bezpośrednie przenoszenie kompozycji, layerów... itd.

A co jeśli kupiłbym Maca - czy moja licencja jest ważna?

piątek, 14 sierpnia 2009, 17:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no bezposrednio mozesz klip, sekwencje , kompozycje przenosic pomiedzy photoshopem, afterem i premierem, jednym kliknieciem przechodzisz do photoshopa , robisz poprawki w kompozycji i masz automatem na timelinie zmiany w premierze

piątek, 14 sierpnia 2009, 20:17
Moderator
Moderator

primo napisał(a):

Niestety nie. Wymienność miedzy platformami dotyczy jedynie plików a nie programów. Jedynie w ramach jednej platformy, (na przykład miedzy Windowsami), przenosisz program swobodnie.

piątek, 14 sierpnia 2009, 21:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin napisał(a):
primo napisał(a):

Niestety nie. Wymienność miedzy platformami dotyczy jedynie plików a nie programów. Jedynie w ramach jednej platformy, (na przykład miedzy Windowsami), przenosisz program swobodnie.

A tak między Bogiem a prawdą ile jest prawdy w wyższości appla nad pecetem. To tylko dobry marketing czy faktycznie coś w tym jest? Czy u tego pierwszego 64 bity to standard czy opcja?

sobota, 15 sierpnia 2009, 09:05
Moderator
Moderator

Są dwie odpowiedzi na to pytanie, obydwie słuszne, ale niestety się wykluczają. :lol:
Koledzy siedzący na platformie Mac podkreślają mniejsze wymagania systemu i programów na tej platformie i większą "user friendly" systemu.
My używający pecetów podkreślamy przesadne ceny konkurencyjnych komputerów.
Stabilne są obydwie platformy, chociaż przyznać trzeba że Windowsy dopiero od czasów Win 2000 i to pod warunkiem fachowego skomponowania peceta.
Sprzętowo nie różnią się w tej chwili (oprócz ceny), niczym. Maki mają jedynie przewagą fabrycznego doboru przetestowanych komponentów, a pecety kuszą grami komputerowymi.
W sumie dla Ciebie Mac nie jest konieczny, chyba że polubisz jego (dobre) oprogramowanie do edycji wideo.
Moja (słuszna :mrgreen: ) opinia jest więc taka, że poczucie wyjątkowości, nie jest warte wydanych na Maka pieniędzy, ale pamiętaj że to tylko jedna z dwóch słusznych opinii. :wink:

PS Twoja licencja była by ważna na Mac, o ile na komputerze Apple zainstalujesz legalnie - bo można - Windowsa, ale jest to bezsens ekonomiczny.

sobota, 15 sierpnia 2009, 09:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin napisał(a):
Są dwie odpowiedzi na to pytanie, obydwie słuszne, ale niestety się wykluczają. :lol:
Koledzy siedzący na platformie Mac podkreślają mniejsze wymagania systemu i programów na tej platformie i większą "user friendly" systemu.
My używający pecetów podkreślamy przesadne ceny konkurencyjnych komputerów.
Stabilne są obydwie platformy, chociaż przyznać trzeba że Windowsy dopiero od czasów Win 2000 i to pod warunkiem fachowego skomponowania peceta.
Sprzętowo nie różnią się w tej chwili (oprócz ceny), niczym. Maki mają jedynie przewagą fabrycznego doboru przetestowanych komponentów, a pecety kuszą grami komputerowymi.
W sumie dla Ciebie Mac nie jest konieczny, chyba że polubisz jego (dobre) oprogramowanie do edycji wideo.
Moja (słuszna :mrgreen: ) opinia jest więc taka, że poczucie wyjątkowości, nie jest warte wydanych na Maka pieniędzy, ale pamiętaj że to tylko jedna z dwóch słusznych opinii. :wink:

PS Twoja licencja była by ważna na Mac, o ile na komputerze Apple zainstalujesz legalnie - bo można - Windowsa, ale jest to bezsens ekonomiczny.

Spodobały mi się Twoje dywagacje :) :)

sobota, 15 sierpnia 2009, 09:28
Moderator
Moderator

Dzięki, zawsze do usług. :wink:

sobota, 15 sierpnia 2009, 09:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin napisał(a):
Dzięki, zawsze do usług. :wink:

Teraz mam Viste i 8Gb ramu, widzi całość, ale zapewne korzysta z połowy? W sumie czy nie wystarczy wymienić płyty, proca i systemu. Reszta flaków mogłaby zostać.

sobota, 15 sierpnia 2009, 09:40
Moderator
Moderator

Jeżeli masz Vistę 64bit to widzi całość. Jeżeli 32bit to widzi mniej. Kliknij na Start / Komputer / prawy przycisk myszy / właściwości - i się dowiesz.
Co trzeba wymienić to Ci powiem, jak napiszesz co masz. :wink:
PS Napisz też z jakiego programu korzystasz / chcesz korzystać docelowo, bo każdy program "lubi" inne trochę komponenty komputera.

sobota, 15 sierpnia 2009, 14:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin napisał(a):
Jeżeli masz Vistę 64bit to widzi całość. Jeżeli 32bit to widzi mniej. Kliknij na Start / Komputer / prawy przycisk myszy / właściwości - i się dowiesz.
Co trzeba wymienić to Ci powiem, jak napiszesz co masz. :wink:
PS Napisz też z jakiego programu korzystasz / chcesz korzystać docelowo, bo każdy program "lubi" inne trochę komponenty komputera.

Mam 32 bity a widzi 8Gb, też nikt nie chce wierzyć :)

Obrazek

Czego zrzut zrobić, aby było widać wszystkie komponenty kompa?

sobota, 15 sierpnia 2009, 14:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin napisał(a):

Adobe for ever :) Kiedyś docelowo master collection, ale póki co Production Premium CS4 (a więc premiere, after, photoshop, soundbooth), web standard (dreamweaver, flash, fireworks). To mam, na zmiany się nie zanosi.

sobota, 15 sierpnia 2009, 14:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona