Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 00:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Problem z podłączeniem PANASONIC NV-GS17 - zepsute gniazdo. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z podłączeniem PANASONIC NV-GS17 - zepsute gniazdo.
Witam szukam pilnie pomocy na temat kamery PANASONIC NV-GS17 Mini DV Natomiast mam problem z podlaczeniem kamery do komputera poniewaz gdy podłaczylem przez wejscie DV do kompa styki w gniezdzie DV sie zagiely i nie wykrywa kamery komp, kamera byla w servisie tam mi powiedzieli ze wymiana gniazda DV jest kosztowna i to by sie nie oplacalo wiec morze ktos zna jakis sposob do podlaczenia kamerki do komputera jest jeszcze wejscie usb 5 pin ale z tego co wiem nie zrzuce filmow tym wejsciem tylko foto slyszalem o jakims kablu Jack-usb-svideo co morzna tym zrzucic filmy na kompa lecz nie moge tego nigdzie dostac. :!: :!: :!: :mrgreen:

edit zmieniłem tytuł kotin

środa, 26 sierpnia 2009, 19:00
Moderator
Moderator

Post Re: PILNIE POMOCY POMOCY
Niektóre kamery Panasonica mają ten dodatkowy plus, że część z nich - o ile program do przechwytu na to pozwala, potrafi podać obraz w dobrej jakości również przez USB2. Zobacz, może twoja kamera tez to potrafi? Przejściówek USB / Firewire spełniających wymogi interfejsu firewire / DV / IEEE 1394 - niestety nie ma.

środa, 26 sierpnia 2009, 19:08
Nowy
Nowy

Post Re: Problem z podłączeniem PANASONIC NV-GS17 - zepsute gniazdo.
ja tez chcialem sprobowac kupic kabel usb i zrzucic filmy na kompa bo znalazlem na allegro babel usb + usb 5 pin i sprzedajacy twierdzi ze moge za posrednictwem tego kabla morzna zrzucic filmy ale w sklepie elektronicznym z tymi kablami sprzedawca mowi ze tylko foto moge zrzucic wiec sam juz niewiem???? :?: :?: :?:

czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:56
Moderator
Moderator

Nie spróbujesz, to się nie dowiesz. No bo w to żebyś w instrukcji swojej kamery doczytał, czy da się przechwycić przez USB, w to obydwaj nie wierzymy, prawda? :wink:

czwartek, 27 sierpnia 2009, 11:07
Bywalec
Bywalec

Witam.
Miałem kiedyś podobny problem, ale mój tok myślenia "co na to poradzić" pobiegł w całkiem inną stronę :wink: . Otóż zakupiłem za trochę więcej niż 20 zł kontroler Fire Wire i udałem się do znajomego prowadzącego serwis GSM. Po wylutowaniu gniazda DV 4-pin z kontrolera, wlutował to gniazdo do mojej kamerki. Całość kosztowała mnie niecałe 50 zł. Gdyby nie to, że w domu nie posiadam sprzętu do lutowania gorącym powietrzem i grotów o średnicy 1mm to obyłoby się tylko na zakupie kontrolera, który i tak można wykorzystać bo zostały jeszcze 2 gniazda 6-pin.
Podsumowując koszt wymiany 50 zł, a w serwisie sony za moduł krzykneli 350 + wymiana. A takie zamienne gniazdo śmiga mi już 1,5 roku. :D

Pozdrawiam.

piątek, 28 sierpnia 2009, 01:25
Nowy
Nowy

dzieki za podpowiedz ale niemam tu nikoga takiego co b y mi to w ten sposob zrobil .dzis kupilem kabel usb 2.0 i podpiolem go pod kamerke i kompa wszystko sie zaistalowalo ok wyskoczyl komunikat za srzet jest gotowy do urzycia i zostal zainstalowany ok.
wiec pozostalo zrzuci film na kompa ale jest problem montio dv studio,movie maker,unlead video studio, nie wykrywaja kamery co jest?''no video device is conneted with the personal computer?????taki komunikat wyskakuje prz kazdym z tych programow??
posiadam w viste.instalowalem wszystkie dostepne sterowniki i nic?????

piątek, 28 sierpnia 2009, 20:44
Moderator
Moderator

Jeżeli kamerę masz włączoną w tryb odtwarzania, to ten model widocznie nie ma możliwości przechwytu przez USB. Pozostaje metoda Mar432, lub serwis.

piątek, 28 sierpnia 2009, 21:58
Moderator
Moderator

Kolega Mar432 bardzo elegancko rozwiązał problem, ale gdybym osobiście był zdesperowany taką awarią i nie miał innego rozwiązania, to dosłownie wypuściłbym na zewnątrz kamery delikatne kabelki i podlutowałbym do nich dowolną łączówkę, której drugi koniec założył bym na kablu FireWire odcinając wcześniej nieprzydatną już oryginalną wtyczkę.
Jakoś trzeba sobie radzić, a taki zabieg nie przekreśla przecież możliwości wymiany uszkodzonego gniazda w przyszłości.

sobota, 29 sierpnia 2009, 07:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]