Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 22:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Pinacle 14 Ultimate Colection - problem z menu i nagrywarką. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pinacle 14 Ultimate Colection - problem z menu i nagrywarką.
Witam serdecznie. Jestem nowy na tym forum, i mam nadzięję, że z siłą osób tu zarejestrowanych odpowiem sobie na trochę pytań i problemów.
Otóż moja przygoda z tworzeniem filmów zaczęła się od Pinacla 12 i nie powiem, byłem zadowolony z programu. Im więcej czasu poświęcałem temu programowi tym więcej od niego zacząłem wymagać - np więcej aktywnych okienek w menu, co w 12-ce jest dostępne po wykupieniu uzupełnienia programu o dodatki. Więc zdecydowałem się nie kupować dodatków, tylko zainwestowałem kilka dni temu w 14-tkę Ultimate Colection. No i rzeczywiście, jest trochę rozbudowany ten program o nowe funkcje.
Jednak od kilu dni siedzę i nad tym programem i szczerze mówiąc napotykam problemy z kórymi już nie mogę sobie sam poradzić.
Więc o co chodzi;
Na 12-ce zrobiłem projekt filmu, którego długość to 3 godziny (w formacie DVD - najlepsza jakość to 11,6GB)
Ten film zrzuciłem do 14-ki. Film podzieliłem na dwie części - ze względu na jego długość.
Pierwsza część filmu zajmuje 6,23GB również w formacie DVD - najlepsza jakość.
Do tej części wrzuciłem "menu" z 6-ma okienkami z czego trzy okienka wyrzuciłem zostawiając trzy. Zrobiłem trzy rozdziały.
No więc film (jego pierwsza część) gotowa do zgrania na płytę.
W ustawieniach zmieniłem nośnik docelowy na 8,5GB i taką też płytę włożyłem do nagrywarki.
No i start!
Cały film na moim (wolnym - 1,5GB ramu) kompie renderował się wieczność (ale nic się nie zawieszało, płynnie wszystko). I gdy już film się zrednerował, powinien zacząć się proces zapisu na płycie. I tu wystąpił problem, ponieważ tego procesu nie ma. Po prostu program kończy pracę nad projektem i otwiera szufladkę nagrywarki z pustą płytą. (Nagrywarka to; TSSTcorpCD/DVDW SH-S182DSB01)
W 12-ce nie miałem takich problemów nigdy - co prawda nie zapisywałem niczego na płycie 8,5GB. Zawsze 4,7.
Postanowiłem więc film ten zgrać bezpośredni na twardziela w DviXie. Zapisało film w tym formacie, na twardym dysku, ale okazało się, że "menu" wogule nie jest aktywne i po włączeniu filmu jest po prostu częścią filmu.
Poza tym w "menu" przyciski, jak bym ich nie edytował, to jeden zawsze znika, pozostaje jeden przycisk - i tak nie aktywny.
W edycji "menu" okienka wyadją się być aktywne, ponieważ po najechaniu kursorem zmieniają kolor.

Następnym moim (desperackim) krokiem, było po prostu wyrzucenie tego "menu" z projektu filmu i próba nagrania go takim jakim jest w jednej całości na płytę 8,5GB. Okazuje się, że problem z nagraniem go na płytę jest taki sam jak był. Komputer mieli film przez długie godziny i w koncowej fazie wogule nie zapisuje go na płytę. Kończy pracę i wyrzuca płytę - że niby gotowe :wink: .
Więc chyba się poddałem i stanałem z projektami zupełnie w miejscu.
Dzięki z góry za pomoc - mam nadzieję, że ktoś tu jakoś mi pomoże.

środa, 24 lutego 2010, 15:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]