Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 pomoc z wyborem oprogramowania i sprzetu (bez ograniczeń?) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post pomoc z wyborem oprogramowania i sprzetu (bez ograniczeń?)
witam

problem jaki mam jest niby typowy ale jednak nie do końca, bo odróżnia go w zasadzie brak ograniczenia finansowego ;)

może od początku: firma przymierza się do zakupu sprzętu i oprogramowania do filmowania 'doświadczeń' (edukacja) i późniejszej obróbki oraz publikowania tego na www oraz na nośnikach (br ?, dvd), więc w grę wchodzi tylko HD. jestem na razie KOMPLETNYM laikiem, więc samemu nie dotarłem do pożądanych informacji (mimo wertowania forum i google) i oczekuję że ktoś z was popuści wodze fantazji i coś doradzi...

wybór padł na 'kodek AVCHD' i kamerkę panasonic hmc151e z jakimś tam podstawowym osprzętem.

i teraz
PYTANIE1:
jaki program do tego? widze że każdy ma wady i zalety ale coś musze wybrać i co gorsza później nie bedę miał możliwości uzupełniania tego o jakieś komercyjne dodatki. więc musze wybrać optymalnie i kompletnie - pomóżcie! (ktoś sugerował mi hdspark + edius6)

PYTANIE2: (nei z tego dzaiłu ale moze 'rozpędem' przejdzie ;) )
czy byłoby najwygodniej to obrabiać? mocny komputer - nie ma sprawy, i7 -ok, grafika nvidia z cuda quadro czy gf? podstawowe modele czy topowe? a może do tego karta wideo?

pozdrawiam
n.s.

piątek, 17 czerwca 2011, 11:12
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: pomoc z wyborem oprogramowania i sprzetu (bez ograniczeń?)
Vegas jest rozbudowany,możesz ściągnąć sobie wersje trial i pobawić się co do kompa porostu kup mocnego procka trochę ramu na fajnej płycie no i fajna grafe typu GF jak nie robisz animacji to wystarczy, większość obliczeń idzie na procka a grafa jest do płynnego odtwarzania HD. A jak nie masz ograniczeń finansowych to kupuj wszystko z najwyższych półek :P no i nie zapomnij o 3 monitorach i paru nagrywarkach BD.

piątek, 17 czerwca 2011, 14:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poczekaj, lada moment ma byc final cut nowy , wtedy podejmij decyzje czy mac czy pc a dopiero nastepny krok to konfigurowanie czy kupienie gotowego systemu

chyba ze masz juz jakies prefernecje to napisz

piątek, 17 czerwca 2011, 17:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli to maja bys filmy adukacyjne czyli targetem kto bedzie? szkoly, uczelnie? nagrywanie tego na BD chyba nie jest najlepszym pomyslem

piątek, 17 czerwca 2011, 23:32
Nowy
Nowy

do moro87:
polecasz vegas - ok. nie za bardzo pobawię się na trialu bo nie mam na razie kupionego odpowiedniego sprzętu no i w tej chwili jestem nie wtajemniczony w obróbke - to jest temat na niedaleką przyszłość. mnogość nagrywarek mogę sobie tylko wytłumaczyć zapasem w razie niedomagania głównej (co ma sens gdy będę miał problem w póżniejszym doinwestowywaniu/serwisowaniu), moja laicka wyobraźnia widzi tylko 2 monitory - czy faktycznie trzeci się przydaje?

do Degenerado:
ech gdybym wiedział co to jest final cut :? , raczej w naszej firmie preferowane są pc, więc nie przewiduję romansu z mac'iem. mam nadzieję że nie dyskfalfikuje mnie ten wybór.

do jacekxyz:
trafiłeś w target... zgadzam się że w tej chwili BR nie jest optymalnym wyborem, ale mając spore środki finansowe i kupując 'na zapas' nie mogę pominąć tego formatu.

powtórzę się - problemem jest to, że w tej chwili jestem kompletnym laikiem w temacie, a musimy dokonac wyboru softu i hardwear'u na dalszych dobrych parę latek. co gorsza, będzie problem z późniejszymi zakupami uzupełniającymi, więc chciałbym wejść w temat w miarę trafnie i nie zablokować sobie później pewnych możliwości...
czy faktycznie nie pchac się w kartę wideo? mocny gf wystarczy? a może z tych względów co wcześniej podałem warto zainwestować? mam wrażenei, że co bym nie wybrał (karta wideo, jakiś soft) to będzie to wystarczające. natchnąłem się ostatnio na wypisane funkcjonalnosci ediusa 6 i CHYBA są/będą dla mnie atrakcyjne. co wy na to???

sobota, 18 czerwca 2011, 23:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jesli ma byc pc to najszybsze i najbardziej uniwersalne rozwiazenie to pakiet Adobe i komputer zlozony z mysla o tym, praktycznie nie bedzie zagadnienia ktorego bys nie ogarnal

to jedyny soft ktory w pelni wykorzysta to co zlozysz i pod takim katem
moj typ to plyta asusa na dwa opterony 12 rdzeni kazdy po 2.4 ghz(mozliwosc wymiany na szybsze oczywiscie)
64 gb ram z mozliwoscia rozszerzenia do 256
quadro z serii fermi
jak mozna szalec z dyskami to jakis ssd/pciex na video i jakis raid z dwoch malych ssd nowej generacji na system
4 dyski 1T na 2Terowy export/backup powielone w raidzie

wstepny konfig, taka maszyna jest rozwojowa, starczy na kilka lat na pewno, przyzwoita alternatywa bedzi eodpowiednik na xeonach ale cena pojdzie razy 2

niedziela, 19 czerwca 2011, 01:24
Nowy
Nowy

dzięki Degenerado.
postaram się wynieść z twojej sugestii jak najwięcej.
a na marginesie - takiego 'sytego' konfigu pc dawno juz nie widziałem (a siedzę w sprzęcie mocno) ;)
pozdrawiam.

poniedziałek, 20 czerwca 2011, 09:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to zadna rewelacja, cenowo sa bardzo atrakcyjne plyty na 4 procesory tylko durne ograniczenie windowsa nie pozwala na ich wykorzystanie a pod serwerowymi systemami to nie chodzi soft do video dla odmiany

poniedziałek, 20 czerwca 2011, 09:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]