Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 05:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Prosty program + edycja 50 kl./s 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Prosty program + edycja 50 kl./s
Witam,

Bardzo proszę o pomoc bo nie mogę ruszyć problemu :)
Nie zajmuję się filmowaniem i obróbką zawodowo, raczej bawię się i używam kamery w celach turystycznych i sportowych. Używam kamerki GoPro HD, z zapisem 1280x720x50 kl./s w formacie .MP4.
Po bardzo prostej obróbce filmiki trzymam na dysku lub umieszczam na Youtube.
Pojawia się problem kiedy chcę film obrobić w jakimś programie. Próbowałem już Sony Vegas i Pinnacle Studio, jednak żaden nie oferuje przy zapisie wyjściowym 50 klatek/s.
Stąd moje pytanie, a raczej dwa:

1) Proszę o polecenie dobrego programu, który umożliwia przycięcie filmu, podzielenie, połączenie, dodanie ścieżki dźwiękowej, dodanie efektu przejścia między filmami i zapisanie w formacie takim jakim był format wejściowy, czyli 1280x720x50. Rozpisałem się, ponieważ w zasadzie tylko takie opcje edycji są mi potrzebne. Sony Vegas to program dla zawodowców, ma zbyt wiele opcji i mnie przeraża. Pinnacle jest dość fajny, ale oferuje małe możliwości wyjściowe filmu. Czy jest jakiś prosty program dla amatora a jednocześnie spełniający moje wymagania?

2) Dobrze by było, aby program obsługiwał przy wyjściu te 50 klatek, bo jeśli taki zapis oferuje kamera to szkoda z niego nie skorzystać. Przydałby się również efekt zwolnienia filmu aby uzyskać efekt "slow motion".

Dzięki za jakąkolwiek pomoc!

pozdrawiam
Jarek

wtorek, 9 sierpnia 2011, 08:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Prosty program + edycja 50 kl./s
kazdy z programow jest "prosty jak drut" w zakresie w jakim potrzebujesz to robic, zdecyduj sie na jeden konkretny i zacznij go poznawac krok po kroku, na pierwszym etapie to wszystkie tak samo sie obsluguje

import - klip na timeline - przytnij - wytnij - naloz filtr - export

osobiscie polecam premierea, cenowo wychodzi bardzo dobrze, masz w pakiecie program do authoringu dvd/BR br i encoder ktory ci wypluje material na YT a co najwazniejsze natywnie i w RT montuje material z tej kamery

wtorek, 9 sierpnia 2011, 10:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]