Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 19:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Czy warto kupić APE 9 PL !!! 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Czy warto kupić APE 9 PL !!!
Witam. Chcę kupić Adobe Premiere Elements 9 pl !!! Czy warto????
Niech odpowiedzą Experci w dziedzinie!!!!
Czy jest to dobry program???
Wiadomo że chodzi mi o nieliniową edycję video. Jak wypada na tle podobnych programów???

wtorek, 30 sierpnia 2011, 18:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Czy warto kupić APE 9 PL !!!
Widzisz... problem w tym, że eksperci w dziedzinie nawet na spoglądają na programy za kilkaset zł ponieważ przy poważnych (czytaj komercyjnych) produkcjach wykorzystuje się stacje montażowe wraz z oprogramowaniem w zupełnie innych przedziałach cenowych.
Jeśli pytasz czy warto, zdecydowanie tak. Jeśli pytasz o porównanie, to jak z autami. Jeden woli BMW inny Audi jeszcze inny tylko Toyotę.

niedziela, 4 września 2011, 15:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Na wstepie: nie jestem expertem.
Mialem ten sam problem jakis czas temu, Zainstalowalem Adobe Premiere Elements i zaraz wyinstalowalem, nie podchodzi mi absolutnie. Wybralem Sony Vegas, te tansza wersje i nie zaluje, jest bardzo prosty i w polaczeniu ze swietna edycja audio i DVD architect(w komplecie) to bardzo fajne narzedzie. Niezaleznie co wybierzesz upewnij sie czy dany program obsluguje format video w jakim chcesz pracowac i jaka jest max ilosc trackow ktore mozesz wstawic na time line,.( te tansze wersje progr. maja pewne ograniczenia,) Najlepiej wgraj wersje 30 dniowa i sprawdz sam czy ci pasuje.
To dosc indywidualna sprawa jedni wola to inni co innego.
Ja zostalem przy vegasie, teraz mam pro i uwazam ze jest to chyba jeden z najbardziej innowacyjnych programow do edycji video, jesli wchodzi cos nowego 2K 4K 3D to vegas zaraz to ma. Przez pewien czas byl troche odizolowany, glownie przez brak obslugi niektorych pluginow, ale to sie zmienia czego przykladem moga byc te dwie rzeczy.

http://www.genarts.com/fx-central
i
http://www.imagineersystems.com/videos/ ... s-pro/view

Ten pierwszy mam i bardzo polecam, szczegolnie filtry i transitons
Prosty ale daje swietne FX i nie obciaza kompa. Zanim go dostalem zeby moc wzyskac podobny FX musialem bawic sie z kilkoma pluginami Blue FX (czy jak im tam) na raz
a teraz mam wszystko w jednym.
Co do drugiego to nie bede sie wypowiadal bo nie sprawdzalem, ale napewno vegas to nie AE CS5 dlatego jesli masz cisnienie na PS i AE to mozesz pomyslec o PE na poczatek, ale ja mimo to ciesze sie ze zaczalem od Vegasa, mam tez CS5 ale to tylko ze wzgledu na AE i PS. Zrobie drogie podejscie do PP ale to za pare dni na nowym kompie, bo na razie to co da sie robic na SV staje deba na PP.O programach takich jak FCP czy Avid Media Composer nawet nie wspominam bo to inna bajka. Ale to tylko moje zdanie wiec posluchaj tez innych i co najwazniejsze zainstaluj wersje 30 dniowa.
Powodzenia.

niedziela, 4 września 2011, 23:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dzięki za odpowiedzi!!!

poniedziałek, 5 września 2011, 16:31
Nowy
Nowy

"Nieśmiało" chciałbym wypowiedzieć się w kwestii APE 9 oraz SV 10HD Platinum. Od kilku lat używałem APE 1.0, który w zupełności wystarczał mi do pracy z plikami AVI DV. Po zakupie kamery HD (XHA1) kupiłem nową wersję SV10HDPlatinum, gdyż miała umożliwić wypalenie płyty BD/DVD z timeline oraz wykorzystywać na maksa wszystkie rdzenie (Xeon 3440). Jakoś nie mogłem się do SV10 przyzwyczaić, ponadto obiecywane wypalenie płyt idzie z oporami: do 60' przekoduje i wypali, powyżej już trzeba korzystać z ciągu dalszego, czyli DVD Architect. Rozdzielanie roboty na dwa etapy mnie nie urządzało, więc z przyzwyczajenia kupiłem APE 9.0. Zmiany w tej wersji programu ws 1.0 na niekorzyść, szczególnie z ustawieniem pulpitu - ale obsługuje formaty HD i wiele innych, czego przecież 1.0 nie widział. 9.0 wykorzystuje na maksa wszystkie rdzenie, kodowanie i wypalenie filmu bez ograniczeń czasowych bezpośredni na płytę (BD/DVD, brak ustawienia prędkości zapisu wg własnego uznania???) lub do folderu (tylko DVD - zawsze tak robiłem, wypalenie natomiast w nero). Mankament: dobrze wykorzysta pojemność DVD (bitrate) - ale przy BD-R nie wykorzystuje całości pojemności płyty (pomimo zaznaczenia tej opcji)!!
Kolejna wada: zgrywane pliki z kamery (HD czy DV) tworzą jeden łączny plik, a nie osobne (jak chcę - pomimo zaznaczenia tej opcji). Kolejny istotny feler: BRAK POLSKICH LITER z prawego ALT (trzeba zainstalować dodatkową klawiaturę lub kopiować z notatnika)! Z bólem serca stwierdzam, że muszę kombinować: przechwyt AVI DV robię APE 1.0, przechwyt HD w SV10HD - oba programy tworzą osobne pliki; edycja AVI/HD w APE9.0, kodowanie do DVD i zapis do folderu w APE9.0, wypalenie DVD w nero. Jeżeli tworzę płyty BD-R, jest większa "maniana": przeliczam w APE9.0 film do pliku HD m2t, wczytuję do DVD Architect, kodowanie i tworzenie obrazu iso, wypalenie innym programem. DVD Arch umożliwia wykorzystanie pojemności płyty BD-R (ustawiam na 98%) - ale NIE WYKORZYSTUJE mocy procesora w pełni (APE 9.0 najlepiej, SV10HDPlat trochę gorzej), co oznacza ok. 6 godzin na utworzenie obrazu iso z 2,5-godzinnego materiału HDV (wcześniej przeliczonego w APE9.0). Nie wiem, dlaczego SV10HD nie pozwala na kodowanie i wypalenie z timeline dłuższego filmu niż 60 minut (nie sprawdzałem BD-R, ale chyba będzie podobnie jak z DVD?). Pokazała się poprawka do APE9.0, ale nie wniosła nic istotnego. Wstępnie tyle. Pozdrawiam

środa, 28 września 2011, 18:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]