Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 21:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Edius 6.06 i consolidate Project - problem 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Edius 6.06 i consolidate Project - problem
Witam już drugi raz złapałem się na tę consilidację.

Fajnie dział i faktycznie sprząta, tylko że sprzątnie to co powinna zostawić, albo ja źle coś zaznaczam albo skopali to w wersji 6.06 bo wydawało mi się że w wersji 6.05 to działało poprawnie bo już to robiłem i nie miałem takiego problemu.

Chodzi o to że mam katalog z projektem i mam katalog na innym dysku jakiś tam z plikami medialnymi muza itp.
Do projektu było dołączonych kilka plików z właśnie tego katalogu z innego dysku, z tych samych plików korzystał również inny projekt i okazało się że po wykonaniu consolidacji te pliki zostały skopiowane do katalogu projektu dla którego wykonałem konsolidację został również nadany mu jakiś numer zamiast nazwy jaką miał i to wszystko teraz szukam plików z dziwnymi nazwami aby dołączyć do innego projektu.

Chyba nie tak to miało działać, skopiować plik do projektu jak najbardziej ale przenosić go do projektu na którym robi się konsolidację i w macierzystym katalogu on jest kasowany.

Może mi ktoś to wytłumaczyć czy to tak działa czy coś skopali !!!

Czyżby nikt nie wiedział o co chodzi ?

Nikt z tej opcji nie korzysta ?

poniedziałek, 27 lutego 2012, 01:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Edius 6.06 i consolidate Project - problem
Korzysta, ale takich problemów nie miałem. Po zmianie dysku systemowego na SSD brakło mi na nim miejsca, na wstawki, muzykę. Po stworzeniu linków symbolicznych wszystko wróciło do normy. Natomiast Edius nigdy sam niczego mi nic nie przeniósł do katalogu projektu.
Twój problem jest mi obcy.

sobota, 3 marca 2012, 22:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Fakt - dziwne.
Jak długo bawię się Edkiem od wersji 3.0 nie słyszałem, żeby "robił na dysku swoje porządki"
Mój Edek po zmianie oznaczenia dysku zgubi pliki - rzecz oczywista. Po wskazaniu folderu na dysku o zmienionej nazwie odnajdzie pliki, ale tylko te użyte w projekcie - nieużyte są nienamierzane. W takim przypadku usuwam folder z bina i powtórnie go wczytuję.
U mnie sporo okienek w Binie ma symbol klepsydry po kliknięciu myszką lub zaznaczeniu okienko klipu jest poprawnie wyświetlone. Może mam za słabego kompa. Wersja 6.06.

niedziela, 4 marca 2012, 02:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robertnik napisał(a):
Korzysta, ale takich problemów nie miałem. Po zmianie dysku systemowego na SSD brakło mi na nim miejsca, na wstawki, muzykę. Po stworzeniu linków symbolicznych wszystko wróciło do normy. Natomiast Edius nigdy sam niczego mi nic nie przeniósł do katalogu projektu.
Twój problem jest mi obcy.

To nie możliwe jeśli masz wersję 6.06, ten temat jest nawet poruszany w forum producenta.
Robiłem różne testy i zawsze kasuje plik z miejsca w którym się znajduje i przenosząc go do katalogu zmienia nazwę jakąś generowaną z kosmosu, nie jesteś w stanie znaleźć go po nazwie. Było tak w wersji jeszcze 4 jak to testowałem i zaprzestałem, aż do wersji 6.06 nie ruszałem tego bo wiedziałem czym to grozi, ale teraz chciałem sprawdzić i mnie to zirytowało że nic nie zrobiono.

1. Utwórz sobie nowy projekt
2. utwórz na innym dysku katalog z kilkoma plikami media, muzyka, foto cokolwiek.
3. dodaj do bin katalog w którym są te pliki
4. "postaw" ze dwa pliki na timeline z tego katalogu
5. zapisz projekt
6. zrób konsolidację
7. sprawdź zawartość katalogu fizycznie na dysku
8.Podziel się wrażeniami :-)

poniedziałek, 5 marca 2012, 10:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]