Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 10:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Program dla edycji dla pasjonatów starej daty 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Program dla edycji dla pasjonatów starej daty
Witam wszystkich!

Piszę w dość problematycznej dla mnie kwestii.
Mój ojciec i mój wujek od wielu lat zajmują się filmowaniem wesel u nas regionalnie w niedużych wioskach. Jeszcze przed epoką DVD pracowali na programach Scala (ciekawe czy ktoś z Was go pamięta :) ), wujek w branży siedzi już od wczesnych lat 90tych. Niestety postęp techniczny dopadł i ich... Skutecznie jako młody człowiek bardziej rozumiejący cyfrowy tok myślenia nauczyłem ich korzystania z programu DigiLab i tak "przeniosłem" w epokę cyfrową. Opanowali to do perfekcji, nawet ze względu na ich wiek (po 50tce obaj) dzielnie spisywali dziesiątki stron notatek jak się robi to, to i to. Jednakże nawet poczciwy DigiLab już odchodzi do "lamusa" i trzeba pójść krok dalej. Nie filmują w AVCHD tylko na kamerach DV i w tym chcą pozostać. Materiał dalej ma być nagrywany na DVD.

Meritum: Osoby te strasznie są "nieangielskojęzyczni", bardziej rosyjski, ew. niemiecki, ale najlepiej... polski. Ze względu na ograniczenia DigiLaba muszą pójść do programów wykorzystujących multi-core, x64 i najlepiej GPU. Niestety, Adobe Premiere, Sony Vegas itd. to świetne oprogramowanie które miałem okazję wypróbować, ale obawiam się, że dla nich zbyt rozbudowane. Czy istnieją na dzień dzisiejszy jakieś rozwiązania dla takich "weteranów dawnych lat" o prostocie digilaba, najlepiej w języku polskim wykorzystujących dzisiejsze możliwości techniczne? Rozbudowywanie starych stacji roboczych na XP'kach nie ma sensu, drogo jest już kupować dyski ATA a kolejna przejściówka SATA na ATA znowu siądzie po paru godzinach. Trzeba nowych komputerów i nowego oprogramowania.

Czy moglibyście coś polecić? Nie musi być górnych lotów program, starczy, że wrzucą sobie tam swoją animację w AVI, dodają tekst, przejścia, przeźroczystość itp. i wyeksportują do Uleada aby zrobić z tego DVD.

Te osoby to traktują bardziej jak pasję swojego życia niż sposób na biznes, tym bardziej w dzisiejszych czasach...

Pozdrawiam i dziękuję z góry za porady!

poniedziałek, 14 maja 2012, 23:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Program dla edycji dla pasjonatów starej daty
rozśmieszyłeś mnie trochę bo należę do pokolenia Twoich wujków i nigdy takich problemów nie miałem :lol:
Takim prostym programem jest Studio PINNACLE-program tani o sporych możliwościach(nie wiem czy jest po polsku ale te 20 słówek to się wujkowie nauczą.
Jeśli wujkowie kupią kamery na karty(najczęściej AVCHD) to do prostego Montazu wystarcza program za100 POWER DIRECTOR.
jeśli kupią kamerki nagrywają ce w mpeg2 to tylko Mpeg wizard-prosty programik z możliwością edycji, napisy oraz eksport do foldera dvd

poniedziałek, 14 maja 2012, 23:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Stachoods napisał(a):
Witam wszystkich!

Jeszcze przed epoką DVD pracowali na programach Scala (ciekawe czy ktoś z Was go pamięta :) ).
Opanowali to do perfekcji, nawet ze względu na ich wiek (po 50tce obaj) dzielnie spisywali dziesiątki stron notatek jak się robi to, to i to.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Jestem po 50-tce, pierwsze czołówki robiłem na Amidze programem do animacji napisów, i Scalą, moją pierwszą kamerą był Panasonic M7. Z czasem przesiadłem się na Adobe Production Premium 5,5 a czołówki robię na After Effects
Gorąco polecam 8)

wtorek, 15 maja 2012, 08:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jestem po dwoch setkach... mam scala infochannel na pc a teraz ide poszukac kogos kogo to interesuje :)

wtorek, 15 maja 2012, 09:39
Moderator
Moderator

Do Pinnacle i PowerDirector dodam Adobe Premiere Elements LINK i Corel Video Studio Pro LINK - dawniej Ulead Studio. Po polsku oczywiście.

wtorek, 15 maja 2012, 17:59
Nowy
Nowy

Wybaczcie, że odkopuję po 3 latach, ale dam Wam okazję się pośmiać.
Przez te 3 lata dalej dzielnie tłuką na tym digilabie. Wujek sobie kupił nowy komputer i7 4820k, 16gb ddr3, gtx 970 a ja siedzę i główkuję jak na tym zainstalować XP, aby działał digilab (oczywiście, 32bit system wykastruje kompletnie ten komputer). Do dzisiaj wujek wstaje w nocy parę razy aby włączyć konwersję mpeg2 która trwa dla jednej płyty 3,5h (u mnie trwa to 6 minut i do tego mogę kolejkować).
Ratunku! :)

czwartek, 27 sierpnia 2015, 12:35
Bywalec
Bywalec

virtualbox i instaluj xp wtedy raczej będziesz miał mniej problemów ze sterownikami itd.. a czy zadziała ten program nie wiem, potestuj.. ale obstawiam że bez problemu

czwartek, 27 sierpnia 2015, 15:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DVDlab nie działa na 7, czy 8?

czwartek, 27 sierpnia 2015, 17:19
Moderator
Moderator

Spokojnie instaluj Win7 wujkowi. Jest podobno wersja digilaba na Vistę LINK, więc i na Win 7 pójdzie. Mimo wszystko spróbował bym instalacji na wersji 64bit systemu. Może jakiś tryb zgodności...

czwartek, 27 sierpnia 2015, 20:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ściągnij wujkowi wersję próbną NERO i niech zobaczy.

robertnik napisał(a):
DVDlab nie działa na 7, czy 8?

Z grubej rury żeś dowalił teraz :wink:

czwartek, 27 sierpnia 2015, 20:40
Nowy
Nowy

Problemem nie jest DigiLab który działa na x64, problemem jest klucz USB autoryzujący który nie ma sterownika x64.

czwartek, 27 sierpnia 2015, 21:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na 8 rzeczywiście i z kluczem do Ediusa6 jest problem, ale na 7 x64 go nie ma, przynajmniej w Ediusie.

czwartek, 27 sierpnia 2015, 21:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]