Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 09:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Kluczowanie - dlaczego obraz miga? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kluczowanie - dlaczego obraz miga?
Witam,
Mam pewien problem i nie mam pojęcia co jest jego przyczyną. Otóż po wejściu na stronę [edycja kotin] pojawi się moje nagranie z krótką zapowiedzią produktu. Wprawdzie efekt jest bardzo fajny i angażuje odbiorcę ale nie wiem dlaczego cała postać miga (kolory pulsują, zwłaszcza spodnie) Co może być tego przyczyną? Nagrałem ten film stojąc naprzeciwko dużego okna a green screena oświetliłem dwiema parasolkami dyfuzyjnymi (białymi). Oryginalny film po nagraniu nie miga. Dopiero gdy usunąłem zielone tło przez filtr keylight 1.2 to postać zaczyna migać. Czy ktoś z was wie może co może być tego przyczyną?

niedziela, 14 kwietnia 2013, 17:58
Moderator
Moderator

Post Re: Kluczowanie - dlaczego obraz miga?
Produkty zareklamuj w dziale giełda. Gdybyś miał problem, podaj program w którym montowałeś film i więcej szczegółów. Do usuwania migania służy filtr antyflicker.
W podanym przez Ciebie przykładzie, na monitorze laptopa migania nie zaobserwowałem.

niedziela, 14 kwietnia 2013, 21:13
Nowy
Nowy

Film montowałem w Adobe After Efects. Tło green screena miałem raczej dobrze i równomiernie oświetlone bo filtr keylight 1.2 ładnie wyciął tło. No ale to miganie mnie wkurza i chcę znać przyczynę. Na moim laptopie widać to pulsowanie kolorów (napisałem miganie ale chodzi o pulsowanie kolorów) głównie na spodniach postaci i na twarzy. Przyglądnij się uważnie.
Jeśli jest to wina zbyt małej ilości światła do oświetlenie postaci to chciałbym to wiedzieć. Nie traktuję tej wypowiedzi jako reklamę produktu bo to forum nie jest moją grupą docelową a adres strony musiałem podać żeby pokazać na czym polega problem. Po prostu chcę rozwiązać ten problem. Dziękuję za wskazanie filtru, który może usunąć to miganie. Na pewno go przetestuję jeśli jest w After Efects. Jak ktoś ma inne pomysły co jest powodem migania i jak je usunąć to proszę o odpowiedź.

niedziela, 14 kwietnia 2013, 21:28
Moderator
Moderator

może miałeś włączone w AE, że materiał zawiera przeplot?
proszę o linka jeszcze raz.

poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 08:29
Nowy
Nowy

Już znam powód dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów, który zanalizował sprawę. Mam nierównomiernie oświetlone tło w materiale wyjściowym i niektóre fragmenty są zbliżone do koloru skóry. No i po wykluczowaniu kolory na postaci pulsują. Poza tym video ma słabą jakość nagrania co też ma wpływ na końcowy efekt kluczowania. Linka niestety nie mogę podać bo admin mi go wykasował ponieważ strona jest komercyjna i mój faktyczny problem został chyba uznany za cichą reklamę produktu. W każdym razie problem został zdiagnozowany :)

poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 10:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]