Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 04:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Problem z Corel VideoStudio Pro X6 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z Corel VideoStudio Pro X6
Witam,
mam problem z obrazem w wyżej wymienionym programie i kompletnie nie wiem jak się z tym uporać :(
Zaczynając od początku moja wiedza na tematy tutaj poruszane jest niestety praktycznie zerowa...ale postanowiłam zadbać o stare kasety vhs i nagrać na płyty. Nie miałam pojęcia czy coś mi z tego wyjdzie więc nie chciałam czynić dużych inwestycji...zakupiłam na allegro easycap i wszystko było ok. Wiem, że to nie był pewnie najlepszy wybór ale jakość jaką otrzymałam jest dla mnie wystarczająca :)
Korzystam z testowej wersji Corel VideoStudio Pro X6, 7 kaset już za mną, płyty nagrane i nie było żadnych problemów aż do dziś.
Po podłączeniu wszystkiego tak jak zwykle pojawił się problem. Mogę przechwycić tylko dźwięk a obrazu już nie :( Zarówno na podglądzie jak i samym przechwyconym materiale jest po prostu czarne tło. Kabelki wszystkie sprawdzone, podłączane dwukrotnie, zmieniane i za każdym razem to samo. Głos jest, obrazu brak.

I teraz mam pytanie - czy istnieje jakakolwiek możliwość by coś w ustawieniach mi się poprzestawiało?Nie wiem...może są jakiś skróty klawiszowe i przez przypadek nacisnęłam coś co wywołało taki skutek...Może jest jakaś możliwość włączania/wyłączania obrazu?Tak jak pisałam nie znam się na tym więc moje pytanie może nie być zbyt mądre ale...kto pyta nie błądzi ;) Korzystam cały czas z tego samego sprzętu, magnetowid sam w sobie działa prawidłowo, komputer też...nie mam pojęcia co mogło się stać.

Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc to będę wdzięczna za każdą wskazówkę. Biorę pod uwagę, że być może moje "cudo" z allegro odmówiło posłuszeństwa i się zepsuło ale chciałabym wiedzieć czy są jeszcze jakieś możliwości "sprawdzenia" prawidłowych ustawień programu :)

środa, 5 czerwca 2013, 17:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem z Corel VideoStudio Pro X6
Hehehe, cos mi sie wydaje, ze w ostatnim zdaniu sam sobie odpowiedziales, ewentualnie reinstalacja sterownikow tego czegos.

środa, 5 czerwca 2013, 18:46
Moderator
Moderator

milka_m napisał(a):
...Mogę przechwycić tylko dźwięk a obrazu już nie...

Sprawdź jeszcze czy na ekranie TV widać obraz, o ile masz jak podłączyć do niego magnetowid.

środa, 5 czerwca 2013, 20:28
Nowy
Nowy

Sprawdzałam już wcześniej...na ekranie tv wszystko jest w porządku :(

środa, 5 czerwca 2013, 21:15
Moderator
Moderator

Bardzo trudno będzie sprawdzić zdalnie czy w Corel Studio jest wszystko OK. Jednak i tak jak @jacekxyz stawiam na awarię easycap, lub jego sterownika. Nie przeszkadza to jednak, żebyś w celach szkoleniowych przejrzała jednak funkcje Corela. :wink:
Przepraszam że to nie jest konkretna pomoc, ale za dużo tu niewiadomych, a konkretnie takiego przypadku nie miałem.

czwartek, 6 czerwca 2013, 09:06
Nowy
Nowy

Też stawiałam na awarię easycap ale dałam mu ostatnią szansę. Widzę, że w virtualdub działa i głos i obraz (choć obraz gorzej jakości niż w Corelu - ale może to kwestia pogrzebania w ustawieniach). Tylko w takim razie co się stało w Corelu? :(

Funkcje Corela powoli przeglądam ale to studnia bez dna ;) Chociaż teraz mam dodatkową motywację bo chciałabym wiedzieć co tam się stało, że nagle przestało działać;)

Mimo wszystko dzięki za odpowiedzi :)

czwartek, 6 czerwca 2013, 14:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]