Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 21:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Edius 7 vs Vegas pro 12 vs Adobe CS6 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Edius 7 vs Vegas pro 12 vs Adobe CS6
Witam, Interesuje mnie zakup jednego z tych programów i chciałbym uzyskać wiedzy, opinii na temat różnic. Sprzęt w moim przypadku nie gra roli ponieważ jestem na zakupie nowych części. Montaż będzie dotyczył filmów ślubnych, konferencji, reklam, ewentów, przy użyciu od 1 do 4 kamer, plus dodatkowo z zewnętrznymi rejestratorami dźwięku i praca na 2 monitorach.
Bardzo bym prosił o opinie osób które pracują na każdym z tych programów, doświadczenia, błędy, mobilność, praca, interfejs, własne spostrzeżenia. Dlaczego akurat ten program. Na pewno dużo użytkowników będzie polecać Adobe. Mam złe doświadczenia.
Wyczytałem, że Cytuje "możliwości edycji audio w programie Vegas są tak dobre, że wielu profesjonalistów z branży używa go tylko do produkcji muzyki".
Jeśli chodzi o Ediusa, pracuje na 6 i łatwiej było by mi kontynuować prace.
Co w takim razie wybrać??

z góry dziękuję za pomoc

wtorek, 8 kwietnia 2014, 08:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Edius 7 vs Vegas pro 12 vs Adobe CS6
Ja pracuję na CS6 production premium i jestem zadowolony. Ale jak bym miał Ci coś doradzać to zostań przy Ediusie. Program super. Adobe skończyło wersje pudełkowe właśnie na CS6 teraz to już tylko "abonament" więc jeśli byś chciał to dłużej ciągnąć a CS6 by już był przestarzały to została by Ci tylko opcja subskrypcji, a nie każdemu takie rozwiązanie pasuje.
Edius wciąż jest krok za Adobe a czasami nawet i krok przed nim. Vegas , nie wiem dlaczego ale wciąż kojarzy mi się z zabawką.
Zdecydowanie pozostań przy Ediusie.

wtorek, 8 kwietnia 2014, 09:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zdecydowanie Vegas - najbardziej przyjazny w obsłudze. Obsługuje OFX - otwarty i coraz powszechniejszy standard wtyczek.

wtorek, 8 kwietnia 2014, 14:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

taaaa program ktory w dobie procesorow wielordzeniowych zatrzymal sie na czterech rdzeniach, program, ktory generuje najslabszy jakosciowo podglad, program do ktorego tak czy owak trzeba miec aftera... a ten najlepiej dziala jednak z premierem, do tego wystarczy poczytac na forach a walkach userow z architectem i mamy pelny obraz tego "zdecydowanie"

wtorek, 8 kwietnia 2014, 14:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
taaaa program ktory w dobie procesorow wielordzeniowych zatrzymal sie na czterech rdzeniach,

No raczej Ty się zatrzymałeś z informacjami na ten temat na poprzedniej dekadzie :D Przykładowo test Sony Vegasa 9d z 2010:
Obrazek

Degenerado napisał(a):
program, ktory generuje najslabszy jakosciowo podglad,"

Bardzo ciekawe. Pod jakim względem niby?

Degenerado napisał(a):
program do ktorego tak czy owak trzeba miec aftera... a ten najlepiej dziala jednak z premierem

Nic nie trzeba. Vegas to program do montażu przede wszystkim, ale i tak na nim wykona się więcej rzeczy bez pomocy aftera niż na Premiere i innych NLE, bo ma narzędzia do kompozycji.

Degenerado napisał(a):
do tego wystarczy poczytac na forach a walkach userow z architectem i mamy pelny obraz tego "zdecydowanie"

Nikt nie zmusza do kupowania Vegasa z Architectem - jest masa innych programów do authoringu.

wtorek, 8 kwietnia 2014, 15:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Każdy będzie chwalił to co ma w swoim kompie.
Sam musisz podjąć decyzję po to są triale do ściągnięcia.

wtorek, 8 kwietnia 2014, 16:08
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Myślę, że Edius najszybciej reaguje na postęp techniczny.

wtorek, 8 kwietnia 2014, 16:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

benko napisał(a):

Jako ostatni z poważniejszych NLE dorobił się wersji 64-bit...

wtorek, 8 kwietnia 2014, 17:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):
benko napisał(a):

Jako ostatni z poważniejszych NLE dorobił się wersji 64-bit...

twoje argumenty sa zenujace, co z tego ze edius mial ostatni wersje 64-bitowa jak poprzednie i tak liczyly 4x szybciej od twojego vegasa....

wracajac do poprzednich argumentow z tylka... mozesz wyjasnic co to za test wrzuciles ? enkodowanie czegos konkretnego ? uruchamianie vegasa ? projektu ? render timeline ? co to jest ? masz projekt wg ktorego mozna to zweryfikowac ? premiere na 12 rdzeniach renderuje na 9x % proca i do 80% gpu , vegas na tym samym konfigu liczy kilka razy wolniej ten sam material do tego samego presetu bo.... wszystkie rdzenie ciagna ponizej 40% od sztuki

podglad jest blady , odwzorowanie kolorow sie do niczego nie nadaje, premiere od cs 6 i edius od 5.0 bija vegasa na leb , co smieszniejsze do wersji 12 vegasa nawet podglad przez blackmagica jest gorszy niz bezposrednio z mediaexpress czy z premiera z blackmagickiem, nie wiem jak 13-tka ale tak jak w poprzednich wersjach nie spodziewam sie tak drastycznych zmian bo to wymaga w wiekszosci przypadkow napisania calosci od nowa

nooo i najlepiej miec softy do authoringu i edycji , kazdy z innej parafii, w ogole nie ma problemu z przeliczaniem...

wtorek, 8 kwietnia 2014, 17:57
Bywalec
Bywalec

Tak, pytałem również kolegów z branży i tak samo jak niektórzy z Was potwierdzają opinie że Vegas raczej dla amatorów, może inaczej dla osób niewymagających.
Nie mam nic do Adobe ale raz mi projekt wywaliło i musiałem wszystko od nowa tworzyć, boję się że może się to powtórzyć. Ale nie mam aż takich uprzedzeń. Z kolei Edius, hmm tak jak pisze kazikmaly krok w krok raz z przodu raz z tyłu Adobe.

wtorek, 8 kwietnia 2014, 20:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To nie jest tak, ze vegas jest dla amatorow ale nie mozna stwierdzic sobie ze tylko on jest one and only i kropka, wszystko zalezy jakie masz materialy wideo, do czego masz eksportowac, jaki masz sprzet (komputer) , oczywiscie tez cena gra role , ediusa mozna wyrwac w takich promocjach, ze z wyzszej/sredniej polki kasuje wszystko, jak ktos nie kojarzy to przypomne że 6-tke mozna bylo kupic za 980 pln brutto.

środa, 9 kwietnia 2014, 00:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od 1997 bawię się w NLE . Pracowałem na Premiere, Liquid Edition, Vegasie, Final Cut Pro, i obecnie Edius. Prawda jest taka że w każdym z tych programów jest coś fajnego i pożytecznego, czego nie ma w innych. Gdyby tak zebrać to wszystko do kupy ... :) Obecny pakiet Adoba to kombajn o ogromnych możliwościach. Wszystko zależy od tego co robimy. Nie potrzebna mi ciężarówka jak mam do przewiezienia kilogram ziemniaków ... Liquid Edition i FCP to było to na czym najlepiej mi się pracowało, niestety zostały unicestwione. Vegas - pracowałem 1.5 roku. Jak ktoś ma nawyki z innych programów montażowych to ciężko się przyzwyczaić. Program ma duże możliwości, często niewykorzystywane z niewiedzy i wiele fajnych myków. Jednak przyjazny nie jest. Oczywiście możliwości obróbki dźwięku chyba największe z wymienionych programów ale to dlatego że do wersji 2 był to program do dźwięku właśnie a ewaluował jako edycyjny video :) Tak pięknego wykresu dźwięku nie ma żaden z wymienionych programów :) Niestety był niestabilny (pracowałem na wersji 9, być może teraz jest lepiej) i nawyki z poprzednich programów przeszkadzały mi w szybkiej edycji.
Nie powiem że program jest zły , ale jest nie dla mnie. Edius - do montaży takich jak filmy weselne chyba najrozsądniejszy wybór pod względem ceny do możliwości. Jest stabilny i bezpieczny, a to dla mnie najważniejsze bo nie lubię robić 2 x tego samego. Jak się go dobrze pozna, można wydajnie pracować. Wiele ukrytych funkcji w skrótach klawiszowych - to pierwsze trzeba poznać aby wyrobić sobie styl pracy.
Podsumowując, jakikolwiek program byś nie wybrał to on sam za Ciebie roboty nie zrobi. To nie program montuje tylko montażysta. Nie ma programu najlepszego. Najlepszy jest taki który dobrze znasz i nauczyłeś się na nim wydajnie pracować. Jeśli znasz już Ediusa to po co się przesiadać ? Brakuje Ci czegoś ?

środa, 9 kwietnia 2014, 03:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mnie w Ediusie denerwuje to, że wraz z nową wersją oprogramowanie dodatkowe typu Vistitle, ProDad także wymaga poważnego upgrade i kasy bo w nowych wersjach nie dzieła. Nie mówiąc już, że producent PluralEyes totalnie już od kilku wersji "olewa", czytaj - odstapił od współpracy z GrassValley i nie mu już plugina do nowego Ediusa. O authoringu już nie wspomną.
Ogólnie Edius bardzo intuicyjny i przyjazny.

środa, 9 kwietnia 2014, 08:54
Bywalec
Bywalec

Super, bardzo dziękuję za konkretne opinie Was wszystkich. Jak już wspominałem wydajność kompa nie gra roli, ponieważ jestem przy zakupie nowych części.
Zgodzę się że Edius jest mega stabilny, nie zawiodłem się na nim ani razu. Znam go dość dobrze i sprawia mi przyjemność w pracy.
Z decyzją się jednak jeszcze wstrzymam, by wybrać rozsądnie. Nie ukrywam, że mam już swojego faworyta, jednakże poczekam jeszcze i posłucham Waszych opinii. :)

środa, 9 kwietnia 2014, 19:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zobacz jeszcze avida , nikt o nim nie mowi a dziala baaaardzo ale to bardzo przyzwoicie

środa, 9 kwietnia 2014, 22:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona