Teraz jest czwartek, 22 sierpnia 2019, 16:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Jaki program do montażu do 400zł 

Najlepsze oprogramowanie do montażu video do 400 zł.
1. Corel VideoStudio Ultimate X7 5%  5%  [ 1 ]
2. Sony Movie Studio 13 Suite 32%  32%  [ 7 ]
3. Adobe Premiere Elements 12 9%  9%  [ 2 ]
4. CyberLink PowerDirector 12 Ultimate 18%  18%  [ 4 ]
5. MAGIX Video Deluxe 2014 Plus 14%  14%  [ 3 ]
6. Inne, nie wymienione powyżej. 23%  23%  [ 5 ]
Liczba głosów : 22

Jaki program do montażu do 400zł 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post Re: Jaki program do montażu do 400zł
Dobry opis nowszych wersji tanich programów:
http://filmowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=29563

wtorek, 29 września 2015, 17:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odkad za darmo sa kombajny hitfilm, resolve czy ten angielski na nodach do kompozycji to jakby kupowanie softow w tym przedzoale cenowym jest bez sensu.

wtorek, 29 września 2015, 18:22
Moderator
Moderator

Lightworks Free, DaVinci Resolve 12, HitFilm Express są OK (ma wyjść / wyszedł? Avid Media Composer Free). Jednak dla amatora mają dwie wady:
- Nie są kompletne. A to kodeka brakuje, a to 4K nie ma, a to rok ważne...
- Są profesjonalne jednak. Czemu to wada? Dają więcej możliwości ustawień, ale początkujący będzie się w nie patrzył jak sroka w gnat.

Poza tym ludzie chyba nie cenią darmowych programów. W Linuksie znane od dawna Kino (proste, ale super stabilne), Trochę kapryśna Cinerella, ale o ogromnych możliwościach, Kdenlive... i nic. Cisza. Nikt tym nie montuje. Pinnacle które wywraca się samo, (tylko jurekwejch potrafi je zmusić do posłuszeństwa) jest kupowane masowo.

środa, 30 września 2015, 10:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinnacle dorobiło się synchro po audio w multicam, tak że robi się przyzwoicie.

środa, 30 września 2015, 18:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kotin, to co napisales, ze nie sa kompletne dotyczy wlasnie tych ubogich braci duzych kombajnow, dlatego szkoda wywalac kase w bloto. Jak potrzebujesz zrobic super hiper trudna robote wykraczajaca poza hitfilm przykladowo to na 30 dni masz ediusa albo cc.

środa, 30 września 2015, 19:27
Moderator
Moderator

Nie są kompletne - coś namieszałem, już naprawiam:
Tanie programy mają mniej funkcji i parametrów do ustawiania. Fakt.
Darmowe wersje dużych programów są tu o wiele bogatsze, ale mają (co zrozumiałe) obcięte w stosunku do płatnych wersji niektóre kodeki, jak w Lightworks Free, DaVinci Resolve 12, lub jak w HitFilm Express nie ma 4K.
Montażysta z wiedzą powyżej minimum sobie poradzi. Początkujący zapłaci 400 zł. za wygodę i brak wiedzy i dobrze. Tak ma być. :wink:

czwartek, 1 października 2015, 07:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam, z góry przepraszam za odgrzebanie starego tematu ale "szukajka" wskazała mi akurat ten temat odnośnie mojego zapytania.

Zacząłem od niedawna nagrywać filmy na YT. Wciągnąłem się. Jestem kompletnym amatorem i tworzę mając kamerę SJCAM4000 oraz zwykły telefon Lenovo P2. Na początku bawiłem się w Windows Movie Maker a potem przeniosłem się na Sony Vegas Pro 10 (dostałem oryginał) wiem że stary, ale nie chcę piracić stąd pytanie o darmowy program w miarę intuicyjny, najlepiej po Polsku choć to jest do przeskoczenia (są na pewno tutoriale czy samouczki w sieci do wszystkiego).

Posiadam komputer o specyfikacji:
Obrazek

Na tym laptopie sony vegas 10 pro strasznie się tnie, zwłaszcza previev co średnio pomaga przy precyzyjnym montowaniu według muzyki.

Obecnie zbieram na dobrą kamerę (o tym w innym temacie) ale programem chciałbym już zacząć działać aby nabrać doświadczenia.

Oto mój film który zrzuciłem dosłownie chwilę temu na YT - https://youtu.be/oTPrkridwys

Czy coś doradzicie? Nie potrzebuję wielu bajerów tylko coś prostego.
Bardzo dziękuję z góry za podpowiedzi.

piątek, 6 października 2017, 10:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety przy tej konfiguracji komputera co byś nie wybrał będzie przycinało. Można bawić się w pliki proxy ale to perfumowanie trupa :wink:
Z darmowych śmiało możesz brać Davinci Resolve 14. Z płatnych MAgix Mowie Edit Pro Plus. Jednak nastaw się bardziej na zwiedzanie programu niż praca na nim.

piątek, 6 października 2017, 12:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
trupa powiadasz... komputer ma 2 miesiące i na forach komputerowych pod montaż właśnie ten polecali... eh... myślisz, że dorzucenie ramu coś pomoże?

edit: zapomniałem dodać ze jest w nim karta graficzna NVIDIA

piątek, 6 października 2017, 12:20
Moderator
Moderator

W wątku "okazje" masz link do MAGIX Video Pro X za 895zł. Na prawdę warto, jeżeli Twoja pasja do filmowania potrwa dłużej. Stosunek promocyjnej ceny do możliwości jest tu na prawdę dobry. Najpierw jednak faktycznie wypróbuj coś darmowego, dodam na przykład HitFilm Express. Co do sprzętu, to wymagania co do płynności montażu (rendering) i tempa eksportu projektu do postaci pliku z końcową wersją filmu są bardzo subiektywne. Może się zdarzyć że przy wielkiej cierpliwości nie wkurzysz się tak od razu, ale potwierdzam. Na dłuższą metę z dwurdzeniowym, energooszczędnym procesorem laptopa, nie da się żyć. Można tym na wczasach zgrać znajomym na pendrive film w praktyce bez montażu, po paru ewentualnych cięciach, ale prawdziwy montaż...
Poczytaj sobie też na spokojnie forum - szczególnie tematy z https://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewforum.php?f=30

piątek, 6 października 2017, 13:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MarcinPL napisał(a):
trupa powiadasz... komputer ma 2 miesiące i na forach komputerowych pod montaż właśnie ten polecali

To widać byli to jacyś szoguni od polecania :wink: Dołożenie RAM-u nic w wydajności mu nie pomoże. Karta graficzna - wszystko zależy jaka i jaki program do montażu. Jednak w tej konfiguracji za wiele nie wniesie. Już teraz widzisz, że ci przycina na Vegasie 10.

piątek, 6 października 2017, 14:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

I3U to rzeczywiście miernota. Musisz oprzeć się na GPU, albo zmienić sprzęt.
Najżwawszy w montażu jest Magix. Wersję X myślę że na razie możesz sonie odpuścić i skupić się na tej,lub tańszej, ale bez paru fajnych funkcji(sam taką mam i żałuję że wycieli automatyczne cięcie audio do taktu).
Testowałem go na Surface i dawał radę(AE też, choć liczenie niektórych templatek trwa wieki), więc może i na tym I3...
Jeśli masz zamiar zająć się montażem video na poważnie(nie koniecznie profesionalnie) to powinieneś zacząć zbierać na poważniejszego PC(ewentualnie zerknąć na poleasingowe).

Co do samych procków U to te z Surface są na tyle sprawne że sam rozważam zakup takiej kostki do lżejszych prac typu synchronizacja, muxowanie, które mógłbym wykonywać kiedy jednostka główna jest zajęta liczeniem. Świetnie się nada jako uzupełnienie z przełącznikiem KVM. Tak by sterować tą samą myszką i klawiaturą. Wystarczy prosty przełącznik, monitor i tak jest po HDMI, lub DP z przejściówki USB-C. Warto jednak zostawić ten port na dopinanie dysków, bo jest szybki, a obudowy na aliexpress w przystępnych cenach.

EDIT
Obejrzałem filmik. Koniecznie zapoznaj się z tym tematem.

piątek, 6 października 2017, 17:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Za dużo informacji jak na pierwszy dzień dla mnie tym bardziej, że dla mnie Wasz język to czarna magia. Niestety kompa nie zmienię tak szybko bo dopiero co kupiłem tego :( zainstalowałem DaVinci 14 - uczyć się go czy jednak zmienić na tego Magix? Albo zostać póki co na tym sony vegasie, a o nowym sprzęcie pomyśleć już po kupnie kamery? To dla mnie priorytet bo sportową sjcam to ja wiele nie nagram co widać po moim filmie a montować mimo wszystko na tym vegasie daję radę.

piątek, 6 października 2017, 18:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdzić Magixa?

piątek, 6 października 2017, 18:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czy warto inwestować z ten program na dłuższą metę? Bo jeśli tak to bym kupił tą wersję za 299zł.

piątek, 6 października 2017, 19:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona