Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 09:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Samonagrywający się image DVD 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post Samonagrywający się image DVD
Nie wiedziałem gdzie umieścić to pytanie, temat pasował mi zarówno do działu authoringu, kompresji, do oprogramowania i nie tylko, ale do rzeczy:
Tworzę DVD Video, mogę to zrobić do postaci strukturalnych katalogów Video_ts & Audio_ts, bądź do obrazu takiego krążka w postaci powiedzmy *.iso.
Chciałbym utworzyć z zawartości płyty DVD Video coś na kształt samo nagrywającej płytkę aplikacji, jakiś skompilowany, jedno plikowy exe, który podany przez internet do osoby nie mającej absolutnie pojęcia o komputerach pozwoli po włożeniu do napędu krążka DVD kliknąć na tę aplikację, aby płytka nagrała się w sposób prymitywnie łatwy, nie wymagający posiadania wiedzy o podstawach zapisu płytek DVD, nie wymagający posiadania oprogramowania typu Nero i innych narzędzi do wypalania dysków.
Kiedyś dawno, wiele lat temu miałem coś takiego, co tworzyło z filmu plik exe wypalający krążek w formacie CD Video, jak pamiętamy była to jakość niedostateczna, dawno format umarł oczywistą śmiercią.
Potrzebuję dzisiaj zrobić to samo z filmem na DVD.
Proszę o sprawdzone porady.

wtorek, 6 maja 2014, 15:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Samonagrywający się image DVD
Kiedyś używałem czegoś takiego (nie automat ale trzeba przygotować ręcznie) - w folderze $//windows/system32 w windowsie NT4.0/2000/XP istnieje taki program jak iexpress.exe (tworzy samorozpakowujące/samoinstalujące się się archiwa - uruchamiasz prog (kroki wg jego wskazań), wrzucasz wszystko potrzebne do Twojego celu (przypuszczalnie plik.iso) oraz soft do wypalania płyt np. cdrecord (jest wersja pod windowsa) - odpowiednio spreparowany plik wsadowy *.bat uruchamiajacy nagrywanie - opis programu cdrecord jest dostępny w sieci - następnie ustawiasz co "program" samorozpakowujący ma zrobić po rozpakowaniu plików i co ma zrobić po nagraniu płyty - jak dobrze spreparujesz pliki wsadowe to i posprząta po nagraniu! Program spakuje, stworzy exec'a - powinno się udać - sam nie pamiętam dokładnie jak maja wyglądać pliki wsadowe *.bat bo zależne są od programu do nagrywania - w tej chwili przychodzi mi do głowy tylko cdrecord ale i może inne oprogramowanie typu "portable" da się do tego wykorzystać!
QB

Ostatnio edytowano wtorek, 6 maja 2014, 20:36 przez Qube, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 6 maja 2014, 18:41
Moderator
Moderator

Faktycznie to było coś takiego, bardzo mi pomogłeś, bo już mi coś świta :)
Przypomniałem sobie, że ta procedura była dość zawiła, ale efekt był świetny, niestety było to tysiąc lat temu i wszystko zapomniałem.

Dzięki bardzo.
Może ma ktoś coś temu podobnego?
Jakieś podobne narzędzie - rozwiązanie?

wtorek, 6 maja 2014, 19:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może to Ci trochę pomoże w rozwiązaniu problemu

https://www.raymond.cc/blog/create-a-se ... iso-files/

wtorek, 6 maja 2014, 19:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]