Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 13:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 filmy i fotki 3D z fuji 3DW3 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post filmy i fotki 3D z fuji 3DW3
Witam serdecznie.
Mam problem z edycja i pozniej exportem filmow programem video studio X7.
Po wyesportowaniu do pliku -jak na zrzucie ponizej, TV nie "widzi" tego filmu jako 3D. Jesli puszczam z penrive jako "orginal z aparatu", wszystko jest super, jest 3D , rozpoznaje swietnie. Ale ja chce edytowac te filmy , i zrzucac do bluraya . Moze ktos wie jaki blad robie ?
Załącznik:
ustawienia.jpg
ustawienia.jpg [ 75.57 | Przeglądane 131 razy ]

niedziela, 28 grudnia 2014, 19:54
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: filmy i fotki 3D z fuji 3DW3
Nie znam się na ustawieniach w programie ale popełniasz prosty błąd.
Projekt ma rozdzielczość 720x576. Było by ok gdybyś robił DVD. Dla hd potrzebujesz 1920x1080 25p . Ale aparacik masz nagrywający w 1280 i to jeszcze 24p. Tak jak pisałem nie wiem jak interpretuje takie pomieszanie z poplątaniem program który używasz. Może ustaw projekt na format nagrywania aparatu i dopiero po montażu wyeksportuj do zaplanowanego formatu.

poniedziałek, 29 grudnia 2014, 16:31
Nowy
Nowy

Bardzo dziekuje za odpowiedz. O tym nie pomyslalem , jak robilem rozne edycje w 2D - nigdy nie bylo zadnego problemu. Teraz zaczynam przygode z 3D i zaraz pojawil sie zgrzyt.. Zasiade w nowy rok do problemu i "oby" to byl dobry rok :) Tobie tez zycze wszystkiego najlepszego w nadchodzacym i jeszcze raz dziekuje za rade. Dam znac oczywiscie jak poszlo.
Pozdrawiam

środa, 31 grudnia 2014, 02:33
Nowy
Nowy

Witam, i skladam przede wszystkim Zyczenia wspanialego 2015 roku.

Niestety nie udalo mi sie nic z tym zrobic , a to z prostej przyczyny.
Nie wiem jak ustawic projekt do edycji w formacie jakim nagrywa aparat (1280*720*24P) moze czegos nie rozumiem , ale chyba nie mam takich ustawien w moim programie. Jedyny program w jakim moge "sklejac' I' ciac" filmy , bez jakichkolwiek "bajerow",dodawania napisow itd. -to jest MyFinepix Studio, dolaczony do aparatu. taki film po zgraniu nawet na pendrive , jest rozpoznany przez Tv bez zadnego problemu. Moze ktos juz mial podobne problemy?Ew. jaki program obsluguje tego typu ustawienia?

sobota, 3 stycznia 2015, 18:40
Nowy
Nowy

Pytanie do AJZSTUDIO...mam ten aparat ale problemy z odtwarzaniem filmów 3D zrobionych aparatem (i zgranym na pendrive'a) na TV Samsung 3D. Jest komunikat, ze to nieobsługiwany format pliku (1280x720). Próbowałem już przeróżnych kombinacji z przerabianiem filmików, używałem StereoVideo Maker i próbowałem zapisywać ten film jako stereo używając różnych kodeków. Zawsze powstaje mi plik wyjściowy 2560x320 i taki sam komunikat na TV jak poprzednio. Nie umiem sobie poradzić, aby ustawić inny wyjściowy forma pliku. Przeglądnąłem chyba wszystki fora i poradniki, jak konfigurować np. kodek xVid, ale to mi nie pomogło. Na Youtube są fimiki robione tym aparatem i jak je zassałem to są odtwarzane na moim TV w łaściwie. Niestety....nie są to polscy autorzy filmów i nie mam jak się z nimi skontaktować, aby poprosić o radę. Jeśli możesz pomóc...będę bardzo wdzięczny. Podam nawet mojego maila jakby co....anderus@interia.pl

wtorek, 3 lutego 2015, 09:34
Nowy
Nowy

do Anderus.. ja nie mam zadnych problemow z odtwarzaniem na tv , mam lg 3d 60 cali, wszystko chodzi pieknie , a 3D jest takie ,ze az czasem oczy bola...
dalem sobie na razie spokoj z obrabianiem w innych programach. a poza tym , nie interesuje mnie jakies SIDE BY SIDE, bo nie po to kupilem taki aparat ,zeby teraz wracan do zeza 8O ! Uzywam orginalu dolaczonego do aparatu. Mozna w nim dzielic , laczyc i nawet proste przejscia typu przenikanie - w zupelnosci mi to na razie wystarcza. jest tam tylko jeden mankament , ze mozna tylko dwa filmiki na raz laczyc , ale daje sie te upierdliwosc obejsc. Nie mozna dolaczac zdjec - co mnie boli. Mam zamiar kupic Powerdirector studio , z tego co czytalem ,mozna nim sie troche pobawic.
Teraz jest nawet dobra cena ,ale tylko na sciagany, a ja chce wersje pudelkowa.
jesli bedziesz mial jakies pytania to pisz, ja mieszkam w Stanach , wiec jest roznica czasu , ale zawsze odpisze i podziele sie tym co wiem .
przepraszam za brak "ogonkow" w literkach.

wtorek, 3 lutego 2015, 19:35
Stały bywalec
Stały bywalec

anderus- problem tkwi w tym że ja głównie do zdjęć go kupiłem. Filmy jeśli takowe nagram gromadzę w archiwum i czekają na "emeryturę" :wink:
Nie mogę pomóc w samej filmowej materii. A zdjęcia obrabiam i drukuję pod lenticular.

środa, 4 lutego 2015, 14:15
Nowy
Nowy

Koledzy, bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem mojego problemu.
Już sobie poradziłem...dla wszystkich, którzy kiedykolwiek mieliby taki problem podaję rozwiązanie...ściągnąłem ze strony Fuji najnowszą wersję programu My FinePix Studio 4.2b - jest tam (w palecie narzędzi 3D) opcja cięcia i składania filmów 3D. Taki film można zapisać na kilka sposobów...między innymi jako WMV 3DTV. I tak zapisany film, nawet bez konieczności jego przycinania, jest odtwarzany w moim TV Samsung. Znalazłem jeszcze jeden sposób w programie StereoVideo Maker...potrzebowałem do tego 2 kodeków - jeden to PICVIDEO - kodek MJPG (do odczytu filmu z aparatu FinePix 3DW3) a drugi to xVid MPEG4 do kompresji filmu. Po otwarciu filmu można go zapisać jako stereo film SBS stosując dostępny przy zapisywaniu resize. Mój TV odtwarza full HD, tj., 1920x1080. Ustawiłem przy zapisie rozmiar 960x1080. Film lewy i prawy maja w tym przypadku szerokość po 960, więc w sumie daje to 1920...i zadziałało. :D

piątek, 6 lutego 2015, 11:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]