Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 20:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Pilnie poszukuję programu do obróbki video! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pilnie poszukuję programu do obróbki video!
A w zasadzie programu, który pozwoli mi stworzyć pokaz slajdów z efektami video (takimi jak np. kadrowanie) i przejściami video.

Próbowałem Windows Movie Maker i w zasadzie ten program by mi odpowiadał, gdyż jest kompaktowy i prosty w obsłudze. Ma efekty video, na których mi zależy (takie jak kadrowanie) i dość duży wybór przejść video. Niestety ma jeden poważny minus: można w nim utworzyć TYLKO pliki video w formacie ‘windows media video’ (wmv) i niestety jakość grafiki w takim klipie jest niezadowalająca. Pomimo wybrania najlepszej jakości HD 1920x1080 fotki w gotowym pliku video nie są super ostre i zauważalnie gorsze niż oryginalne JPG-i.

Przetestowałem więc 2 kolejne, o wiele bardziej zaawansowane programy: Adobe Premiere Elments i Sony Vegas Pro. Każdy z tych programów potrafił utworzyć plik video w jakości, która mnie zadowalała, więc to jest duży plus. Minusem obydwu jest niestety to, że nie mają (a przynajmniej nie znalazłem w nich) efektu kadrowania zdjęcia dodawanego jako GOTOWY SCHEMAT (tak jak to było w Windows Movie Maker). Zarówno w APE, jak i w Sony Vegas można zrobić kadrowanie, ale trzeba się z tym bawić ręcznie, kombinując z płaszczyznami, wektorami i czasami, co niestety nie jest łatwe i zajmuje sporo czasu. Dla mnie ideałem jest efekt kadrowania jako gotowa wtyczka..

ogromna prośba: czy moglibyście mi polecić program łączący w sobie prostotę WMM i jakość (obróbki) Adobe Premiere Elements/SOny Vegas ? Innymi słowy program, który miałby efekt ‘kadrowania’ (jako gotowy do nałożenia szablon – tak jak w Windows Movie Maker) i oczywiście inne efekty, a który jednocześnie byłby na tyle rozbudowany/zaawansowany, że renderowanie gotowego pliku video byłoby możliwe do różnych formatów (m2ts, avi, mp4 i inne) i dawałoby bardzo dobrą jakość.. ?

czwartek, 22 stycznia 2015, 17:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pilnie poszukuję programu do obróbki video!
Zrob sobie pare presetow tego jak to nazywasz kadrowani i przez kopiuj wklej powielaj, bo chyba o to chodzi

czwartek, 22 stycznia 2015, 18:28
Moderator
Moderator

Pizet napisał(a):
...Niestety ma jeden poważny minus: można w nim utworzyć TYLKO pliki video w formacie ‘windows media video’ (wmv) i niestety jakość grafiki w takim klipie jest niezadowalająca. Pomimo wybrania najlepszej jakości HD 1920x1080 fotki w gotowym pliku video nie są super ostre i zauważalnie gorsze niż oryginalne JPG-i...

Wybierałeś dużą rozdzielczość, ale - chcę się upewnić - zwiększałeś również bitrate? To ważne dla jakości.

czwartek, 22 stycznia 2015, 19:22
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
Pizet napisał(a):
...Niestety ma jeden poważny minus: można w nim utworzyć TYLKO pliki video w formacie ‘windows media video’ (wmv) i niestety jakość grafiki w takim klipie jest niezadowalająca. Pomimo wybrania najlepszej jakości HD 1920x1080 fotki w gotowym pliku video nie są super ostre i zauważalnie gorsze niż oryginalne JPG-i...

Wybierałeś dużą rozdzielczość, ale - chcę się upewnić - zwiększałeś również bitrate? To ważne dla jakości.

Za Twoją radą zrobiłem to wczoraj. Niestety pomimo iż (dla rozdzielczości 1920x1080) zmieniam bitrate, to cały czas zostaje maksymalny ok 5700 kb/s. I plik wciąż waży tyle samo :-( Czy robię coś źle ?

piątek, 23 stycznia 2015, 14:05
Moderator
Moderator

Za wszelka cenę chcę uniknąć instalowania całej masy niepotrzebnych rzeczy instalujących się razem z WMM, ale pamiętam że bez trudu ustalałem w nim bitrate. Nie pamiętam konkretnych wartości, ale plik wynikowy się zmieniał.
Pewnym potwierdzeniem że dobrze pamiętam jest:
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-live/movie-maker-settings-save-movie-how

piątek, 23 stycznia 2015, 22:15
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
Za wszelka cenę chcę uniknąć instalowania całej masy niepotrzebnych rzeczy instalujących się razem z WMM, ale pamiętam że bez trudu ustalałem w nim bitrate. Nie pamiętam konkretnych wartości, ale plik wynikowy się zmieniał.
Pewnym potwierdzeniem że dobrze pamiętam jest:
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-live/movie-maker-settings-save-movie-how

Rzeczywiście miałeś rację. Można ustawiać wyższe wartości niż te 5700 kb/s, ale w formacie wmv. To co robiłem dotychczas odbywało się w mp4. Jakość tych wmv (z max ustawieniami) jest zauważalnie lepsza od mp4, ale.. niestety wciąż zauważalnie gorsza od plików wynikowych w Sony Vegas (czy Adobe PE) :-(
Zauważyłem, że zwiększając wartość bitrate w plikach wynikowych wmv, tylko do pewnego poziomu (dokładnie około 70 000 kb/s) zmieniamy równocześnie wagę pliku. Powyżej tej wartości wielkość pliku wynikowego się już nie zmienia.. A dodajmy, że maksymalnie co Windows Movie Maker pozwala wpisać w pole bitrate to 135 000 kb/s. Jako ciekawostkę podam, że zauważalnie lepszą jakość pliku mp4 osiągnąłem w Sony Vegas przy szybkości zaledwie 12 000 kb/s.
Czy coś jeszcze można ewentualnie zrobić w WMM ? A może przychodzi Ci do głowy inny program, który mógłby połączyć w sobie to, co potrzebuję ?

ps. dzięki..

sobota, 24 stycznia 2015, 01:22
Moderator
Moderator

Pizet napisał(a):
..A dodajmy, że maksymalnie co Windows Movie Maker pozwala wpisać w pole bitrate to 135 000 kb/s. Jako ciekawostkę podam, że zauważalnie lepszą jakość pliku mp4 osiągnąłem w Sony Vegas przy szybkości zaledwie 12 000 kb/s.
Czy coś jeszcze można ewentualnie zrobić w WMM ? A może przychodzi Ci do głowy inny program, który mógłby połączyć w sobie to, co potrzebuję ?

ps. dzięki..

Tak, jakość nie zależy tylko od bitrate, ale w oczywisty sposób od zastosowanego kodeka, czyli w WMM już nic więcej nie zrobimy, bo mamy tylko jeden kodek do eksportu.
Degenerado wyżej napisał co zrobić w dowolnym innym programie, a ja się przyznam że bez kawy nie jestem w stanie nawet przypomnieć, co to jest "kadrowanie" o którym piszesz. Opisz to zjawisko dokładniej, może ktoś rozpozna i napisze że w programie, który on używa, też takie coś jest z automatu, jak w WMM. :)

sobota, 24 stycznia 2015, 12:32
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
Pizet napisał(a):
..A dodajmy, że maksymalnie co Windows Movie Maker pozwala wpisać w pole bitrate to 135 000 kb/s. Jako ciekawostkę podam, że zauważalnie lepszą jakość pliku mp4 osiągnąłem w Sony Vegas przy szybkości zaledwie 12 000 kb/s.

ps. dzięki..

Tak, jakość nie zależy tylko od bitrate, ale w oczywisty sposób od zastosowanego kodeka, czyli w WMM już nic więcej nie zrobimy, bo mamy tylko jeden kodek do eksportu.
Degenerado wyżej napisał co zrobić w dowolnym innym programie, a ja się przyznam że bez kawy nie jestem w stanie nawet przypomnieć, co to jest "kadrowanie" o którym piszesz. Opisz to zjawisko dokładniej, może ktoś rozpozna i napisze że w programie, który on używa, też takie coś jest z automatu, jak w WMM. :)

'kadrowanie' takie jak to w WMM (w wersji 'automat') to po prostu powolne zbliżanie danego zdjęcia (np. do środka kadru) do określonego (przez 'automat') powiększenia bądź równie powolne oddalenie (od np. środka kadru).. czyli fotka nam się zbliża lub oddala "sama" do/od środka (albo do/od któregokolwiek narożnika) zdjęcia..

poniedziałek, 26 stycznia 2015, 13:15
Moderator
Moderator

Dokładnie taki efekt był zawarty w Ulead DVD Movie Factory. Jego bezpośrednim następcą jest Corel DVD Movie Factory - LINK.
Zainstaluj triala, sprawdź czy jest, powinien być.
Efekt ten nazywa się "Slide show - customize Pan & Zoom".
Jeszcze parę linków:
http://www.corel.com/static/product_content/css/discovery_center/tutorials_pdf/video/SlideshowInVSX5.pdf
http://www.wondershare.com/photo-editing-tips/pan-zoom-slideshow.html
http://www.wondershare.com/pro/dvd-slideshow-builder-deluxe.html
...

poniedziałek, 26 stycznia 2015, 14:12
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
Dokładnie taki efekt był zawarty w Ulead DVD Movie Factory. Jego bezpośrednim następcą jest Corel DVD Movie Factory - LINK.
Zainstaluj triala, sprawdź czy jest, powinien być.
Efekt ten nazywa się "Slide show - customize Pan & Zoom".
Jeszcze parę linków:
http://www.corel.com/static/product_content/css/discovery_center/tutorials_pdf/video/SlideshowInVSX5.pdf
http://www.wondershare.com/photo-editing-tips/pan-zoom-slideshow.html
http://www.wondershare.com/pro/dvd-slideshow-builder-deluxe.html
...

Dzięki za wszystkie porady. Testowałem zarówno Corel DVD Movie Factory jak i Corel Video Studio pro 7. Jeden i drugi ma "Pan & Zoom" w automacie, chociaż ten drugi z pewnością o wiele bardziej zaawansowany. Movie factory rzeczywiście bardzo przypomina Windows Movie Makera.. Pliki końcowe z Corel Video Studio jednak ciut gorsze niż w przypadku Sony Vegas (widać to zwłaszcza w fotkach zrobionych nocą).. Pobawiłem się jeszcze trochę tym Sony Vegas i doszedłem do jako takiej biegłości w nim, więc może pozostanę przy nim. A jak nie to Corel Video Studio (albo Corel Movie Factory - muszę porónwać pliki wynikowe tu i tu). Jeszcze raz dziękuę :-)

poniedziałek, 2 lutego 2015, 15:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]