Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 12:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 problem z windows live movie maker 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post problem z windows live movie maker
witam, potrzebuje od was rady. montuję 3 minutowy film, dosłownie, który jest mi potrzebny na wczoraj. gdy próbuję odtworzyć kadr/dodac efekt wyskakuje mi komunikat "przepraszmy, operacja trwa dłuzej, niż przewidywano" i dalej nie mozna nic zrobic, tylk ozamknac program bo po prostu nie chce ruszyc... czy ktos moze mi powiedziec co zrobic w takiej sytuacji?? z góry dziekuje za odpowiedz.

środa, 21 października 2015, 15:30
Moderator
Moderator

Post Re: problem z windows live movie maker
To może być... wszystko, ale zacznijmy od tego co to jest za plik? Może WMM go nie obsługuje? Tu: LINK masz takie programy jak AVIcodec, GSpot, czy MediaInfo, które podpowiedzą co to za plik.
Zobacz jeszcze http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/essentials-2012-release-notes

środa, 21 października 2015, 17:17
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
To może być... wszystko, ale zacznijmy od tego co to jest za plik? Może WMM go nie obsługuje? Tu: LINK masz takie programy jak AVIcodec, GSpot, czy MediaInfo, które podpowiedzą co to za plik.
Zobacz jeszcze http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/essentials-2012-release-notes

postąpiłam wg Twoich wskazówek i wszzystko jest prawidłowo, format ok... na prawdę nie mam pojęcia

środa, 21 października 2015, 19:52
Moderator
Moderator

Tu: LINK masz jeszcze kilka porad Microsoftu, na temat ich wynalazku, w tym jakie on obsługuje kodeki
wideo i auduio, bo może to dźwięku nie rozpoznaje?
Teraz własnymi słowami, jeszcze dwie potencjalne przyczyny, (o ile sprawdzisz że plik jest obsługiwany).
- Karta graficzna powinna mieć prawidłowo dobrany sterownik do systemu operacyjnego (i powinna obsługiwać co najmniej DirectX 9), który trzeba zainstalować, gdyby go nie było.
- Kodeki - czy masz zainstalowane kodeki / paczkę kodeków. Jeżeli tak, to nie dobrze. Odinstaluj taką paczkę. WMM korzysta z kodeków systemowych i tych zastanych w systemie, czyli tych które sama doinstalujesz. Paczki kodeków są dobrane pod względem odtwarzania. Natomiast potrafią szkodzić gdy chcemy pracować z filmem w programie do montażu. Odinstaluj paczki / paczkę kodeków i ewentualnie zainstaluj pojedynczo taki którego chcesz użyć. (Na przykład w nowych Windowsach nie ma kodeka mpeg2).

czwartek, 22 października 2015, 07:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]