Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 06:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Mały problem na starcie... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Mały problem na starcie...
Witam

Od jakiegoś czasu zacząłem się interesować amatorskim filmowaniem. Mam już za sobą kilka małych filmów ale zawsze przy nagrywaniu filmu na dysk mam ten sam problem.

Używam komputera z: Celeronem 700 MHz, 128 MB RAM, GeForce`m z wyjściem TV 32 MB, i do tego mam włożoną kartę TV z firmy AverMedia. Na płytce z oprogramowaniem dostałem program AverTV do zrzucania filmu na dysk. Wszystko fajnie się nagraywa tylko zauważyłem, że po 2 minutach filmu uwidacznia się duży poślizg dźwięku w stosunku do obrazu. Pomyślałem, żeby zmienić program do nagrywania. Próbowałem zgrywać film w Adobe Premiere ale minuta filmu zajmowała mi ok 100 MB skompresowana pod DIVX`a. Wziąłem się więc za Virtual Dub`a, w którym niestety FrameRate spada mi zawsze do ok 22 klatek na sekunde co daje okropny efekt skaczącego filmu.

Nie wiem co dalej zrobić. Jakiego programu używać. Najlepiej używało mi się AverTV ale nie wiem co zrobić z tym dźwiękiem. Jeśli macie jakieś pomysły to bardzo proszę o pomoc. Znacie jakiś dobre programy do nagrywania dostępne w internecie?

Pozdrawiam

poniedziałek, 8 lipca 2002, 21:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post zgrywanie materiału analogowego
Spróbuj programu iuvcr, jest naprawde niezły.
Ma wszystkie potrzebne Ci opcje, łącznie z obciążeniem procesora i gubionymi klatkami.
Sądzę jednak, że przy tej mocy Celerona cudów nie uzyskasz.
Większość problemów przy zgrywaniu bądź odtwarzaniu materiału wynika z małej mocy procesora.
Wykonywałem testy na Athlon 1,8/KT333/256DDR/karta video z chipsetem BT878/WIN XP. Ten sprzęt potrafi rzeczywiście zgrywać pełny PAL, choć jest to już na granicy jego możliwości. Przy 2-godzinnych materiałach nie zauważyłem desynchronizacji sygnału audio i video.
Obciążenie procesora przy kompresji Divx blisko 100%, przy kompresji DV około 30%, sygnał audio niekodowany.
W przypadku kompresji do Divx, nie należy sugerować się wartościami podawanymi przez różnych specjalistów. Jeśli materiał jest nagrywany kamerą z ręki, to minimalna wartość bitrate nie może być mniejsza 1300-1500. Niestety kodek Divx nie radzi sobie dobrze ze scenami dynamicznymi, a tak jest przez niego interpretowane drganie twojej ręki, dodatkowo problem stanowi jakość taśmy VHS oraz niestabilność sygału chrominancji i luminancji (po zgraniu na dysk) na wydawałoby się stabilnym i jednorodnym tle.

poniedziałek, 26 sierpnia 2002, 12:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]