Teraz jest poniedziałek, 23 lipca 2018, 05:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Upgrade do Windows 10 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Upgrade do Windows 10
Jestem zadowolonym użytkownikiem Windows 7, jednak ten system za kilka lat nie będzie miał wsparcia. Z kolei darmowe upgrade do Windows 10 jest aktualne tylko przez rok od debiutu czyli chyba do końca czerwca 2016 r. W tej sytuacji poważnie rozważam przejście na Windows 10. Czy ktoś z Was już to zrobił i mógłby skomentować czy nie napotkał na jakieś problemy ?

czwartek, 28 kwietnia 2016, 23:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Upgrade do Windows 10
Kolejny.. Star czy przez to, ze straci wsparcie, to przestanie dzialac? nawet w 7 ostatni raz sciagalem aktualizacje pewnie ponad rok temu, jak dziala to nie grzebie (a dziala dobrze).
Tak instalowalem 10 (naszczescie tylko na malo waznych lapkach), upgrade z 7, na dzien dobry trza doinstalowac clasic shell, ktory robi ci normalne menu star, w tym gownie nowym ja kompletnie nie moge sie odnalezc, nie moglem znalezc nawet zwyklej ikony komputer, oczywiscie pojawily sie problemy np z wifi.
Na dzien dzisiejszy w moim przypadku nie widze najmniejszego sensu zmiany systemu na glownym kompie, w 10 nie ma nic co by mnie przekonalo do zmiany, a za to jest wiele irytujacych cech (wkurzajacy mnie panel z domyslnymi programami, ktory co chwile cos tam chce jak doinstalujesz jakis nowy program) oczywiscie sa to rzeczy zapewne do ogarniecia, ale mnie irytuja jakies wiecznie wyskakujace pierdoly, ktorych w 7 nie bylo. Niby nowoczesniej niby ladniej, ale czy bardziej funkcjonalnie?
Sewen dziala bardzo dobrze, niech wiec dziala dalej.

piątek, 29 kwietnia 2016, 00:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Win7 działa dobrze, to po grzyba zmieniać?
jacekxyz napisał(a):
(...)niby ladniej(...)

W którym miejscu? Interfejs Win10 był projektowany chyba przez idiotów po lobotomii :D

piątek, 29 kwietnia 2016, 00:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To tez pisze "niby"

piątek, 29 kwietnia 2016, 01:09
Moderator
Moderator

Star jest to proces odwracalny, więc spróbuj. Zyskujesz 5 lat wsparcia (7 - 2020 rok / 10 - 2025), lepszą obsługę procesorów Intela od wersji 6xxx, a tracisz BOX, o ile Twój Win 7 taki był, bo uppgrade do 10 to OEM w wersji takiej jaki masz system - czyli 7Pro, zamieniasz na 10Pro. Gdy zaczniesz - pojawi sie plansza z kilkoma stronami, gdzieś tam jest możliwość sprawdzenia, czy wszystkie programy i podzespoły fizyczne komputera są zgodne. Oczywiście i tak to trzeba potem wypróbować w już postawionej 10 tce. Potem tylko Intel(R) Driver Update Utility 2.4, sterowniki karty graficznej i próby. Uppgrade można w pełni legalnie cofnąć w ciągu paru dni. Jeżeli ktoś nie lubi "szpiegowania" przez system, to uważnie musi czytać i ustawiać funkcje podczas instalacji / nakładania systemu. (Legalne jest i nakładanie jakie z automatu proponuje Microsoft, ale i czysta instalacja z obrazu, ale tego nie robiłem, nie wiem jak wtedy udowadniamy prawa do instalacji). Przy nakładce potrzeba sporo miejsca na C:
Na pytanie czy warto? Musisz sobie jednak sam odpowiedzieć. :wink:

piątek, 29 kwietnia 2016, 07:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Postaw sobie W10 "obok" W7 i potestuj. Sam tak zrobiłem i nie narzekam na W10. Nic mi tam nie wyskakuje i nie irytuje. Nowe menu start akurat mi odpowiada. Łatwo można przystosować je pod siebie Parę rzeczy systemowych warto wywalić. Sam system nie daje takiej możliwości ale np. CCleaner spokojnie odinstaluje "zbędne" śmieci.
Instalkę najlepiej robić na czysto. Pobranie obrazu jest banalnie proste. Sam M$ dopasuje ci odpowiednią wersje.

piątek, 29 kwietnia 2016, 08:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a nie zamienia czasem box retail na oem ? nie mówiąc o kasowaniu zdalnie plików, które Microsoft uważa za nielegalne

piątek, 29 kwietnia 2016, 09:08
Moderator
Moderator

Najpierw ciekawostka. :D
http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-w-najwyzszej-formie-komunikat-o-Windowsie-10-przeslonil-prognoze-pogody,News,72669.html

a teraz do Degenerado BOX na OEM...
A o czym jak myślisz napisałem trochę wyżej? (Nic nie zmieniałem, nie oszukuję, było). Jak Ty tak czytasz uważnie, to potem się dziwisz że nie zawsze się z kolegami dogadujesz. :mrgreen:

piątek, 29 kwietnia 2016, 09:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a nie kolego, widzisz... mój błąd ! zgadza się i się do niego przyznaje... to jest ta niewielka różnica, nie będę teraz ideologii dorabiał

piątek, 29 kwietnia 2016, 09:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin napisał(a):
Przy nakładce potrzeba sporo miejsca na C:

Po instalacji mozesz wywalic stary (jesli chcesz oczywiscie) np. poprzez oczyszczanie systemu, zyskujesz jakies parenascie giga wolnego miejsca.

piątek, 29 kwietnia 2016, 12:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w sezonie takie rzeczy robić ?, w zimowym okresie jest bezpieczniej...

piątek, 29 kwietnia 2016, 12:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Warto przed updatem albo zmiana zrobic sobie mirror dzialajacego starego systemu.

piątek, 29 kwietnia 2016, 12:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja opowiem historie z Windowsem 10...
Zacznę od tego, że to chora firma. Wyskakujące okienko męczy mnie i męczy. Nie zamierzałem zmieniać windowsa. Na lapku miałem 8.1 i komputer postanowił się sam bez mojej zgody zaktualizować Oo. Zresetował się zaczął pobierać aktualizację - nie mogłem w żaden sposób tego przerwać. Na lapku na szczęście nie pracuje - ale przestało działać mi złącze hdmi. Musiałem szukać sterowników, po zainstalowaniu nowych do karty graficznej zaczęły pojawiać się jakieś krzaki na ekranie. Przywróciłem sterownik, zainstalowałem inny do integry i ściągnąłem do płyty głównej. Po tych zabiegach jest ok. Generalnie chcąc nie chcąc poświęciłem na to dwie godziny. Dodam tu, ze na laptopie nie mam żadnych programów oprócz poczty i vlc. Nie wiem co by było gdyby windows zdecydował się zainstalować na stacjonarnym.

piątek, 29 kwietnia 2016, 13:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wlasnie, tak jak Degenerado radzi zrobic sobie obraz systemu (ja zawsze jakis posiadam w razie awarii) i wtedy mozecie eksperymentowac do woli w razie czego pare minut i masz z powrotem stary system.

piątek, 29 kwietnia 2016, 14:22
Moderator
Moderator

Nie możemy czekać z próbą do zimy, bo 29 lipca, kończy się oferta na darmową 10 tkę. Tak że zima nie wchodzi w grę niestety. :wink:

piątek, 29 kwietnia 2016, 14:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona