Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 20:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 XAVC a Edius 6.5 lub AVCHD Pod Bluray i pena 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post XAVC a Edius 6.5 lub AVCHD Pod Bluray i pena
Witam, zakupiłem sony 150 z myślą o upgrade również do ediusa 8 ale to raczej pod koniec sezonu. Myśl na teraz to poszukiwanie nowych rozwiązań dla tego co mam. Obecnie zawsze renderowałem w Edku materiały do MPEG2 1920x1080 i pod takim formatem dokonywałem całej obróbki. Jednakże nie wiem czy czynię dobrze. Obraz wydaje mi się w tym formacie dobry, komp też nie muli podczas pracy. Jednakże pliki duże wychodzą i późniejsze puszczenie tego do bluraya i pena to kolejny render. Może czas dokonać zmian. Do tej pory końcowo oddawałem materiał również na DVD ale z tym są same problemy u klienta gdyż rzadko kto ma porządny odtwarzacz i często ludki marudzą. Obecnie odchodzę całkiem od DVD i chce końcowo odddawać materiał na BLURAY oraz Pendrive. Zatem jaki kodek wybrać początkowo i końcowo ? Może warto nagrywać już XAVC i softem zewnętrznym renderować do formatu który edius 6.5 czyta. Czy nie zawracać sobie tym głowy i do póki nie zakupię nowszego edka nagrywać dalej w AVCHD? Oprócz edka posiadam również TMPGEnc Authoring Works 5 Pozdrawiam i przepraszam jeśli moje zapytania są lamerskie :-)

poniedziałek, 6 czerwca 2016, 21:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: XAVC a Edius 6.5 lub AVCHD Pod Bluray i pena
wg mnie sensowny montaż to preset w projekcie odpowiadający parametrami surówce i eksport przykładowo do h264, nie wiem jaki masz komp ale jeśli na intelu z gpu to szybko to liczy

poniedziałek, 6 czerwca 2016, 22:35
Bywalec
Bywalec

Dzięki za szybką odpowiedź. Tak intel i7 4700 2.4 12 GB. Surówka to AVCHD 1920x1080 50P. Preset to HD 1920x1080p 16x9 8bit. W szczegółach mam: Render Format: Grass Valley HQ Standard Poniżej: Fast&Sharp. Coś w nim polecasz zmienić ? Wybierając z listy do zapisu opcję H.264/AVC Superfine liczy 4 razy dłużej jak MPEG2 1920x1080 50Mbps Quality Super Fine. Jaki bitrate użyć przy H.264 ? Bo do próby użyłem maksymalnego 19Mbp ale pewnie nie potrzebnie. Efekt jest fajny odpalając nie widzę różnicy między oryginałem i dwoma użytymi kodekami a rozmiar 5 razy mniejszy na H.264 tylko mieli bardzo długo. Może coś idzie w sofcie dopasować? Poza rozbudową kompa... póki co :-)

poniedziałek, 6 czerwca 2016, 22:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

musisz użyć akceleracji gpu, to już ktoś z ediusem musi Ci napisać gdzie i jak ustawić bo ja montuje na premierze, będzie niezły kop w obliczeniach tylko musisz sprawdzić kilka releasów sterowników do integry bo jak zwykle może być tak, że jedne liczą dobrze a inne robią albo jakieś artefakty albo po prostu dają słabszą jakość na wyjściu

poniedziałek, 6 czerwca 2016, 23:03
Bywalec
Bywalec

Heh dzięki śliczne. Powinieniem zadać to pytanie kilka lat temu. Ale tak to jest jak się człowiek zamyka na wiedzę :-) Zawsze myślałem że dedykowana grafika Geforce to + i za każdym razem jak stawiałem system przerzucałem ze zintegrowanej na Geforce. I jak w mpeg2 nie ma aż takiego kopa tak przy H.264 to kosmos szybciej niż w czasie rzeczywistym :-) Jakbyś konkretnie nie powiedział o integrze to bym za cholerkę nie zrozumiał :-) Ach ile to życia zaoszczędzone. Jeszcze raz dziękuje. Pozdrawiam

poniedziałek, 6 czerwca 2016, 23:22
Bywalec
Bywalec

Mam teraz problem innej natury. Otóż podczas exportu przy h264 edius mimo tych samych ustawień liczy za każdym razem cały materiał a zmiany są tylko w części materiału. Chodzi o to, że czas renderowania materiału np. z surówki na h264 jest taki sam jak przy materiale który był już wcześniej przekonwertowany. Jest na to jakaś rada by edek nie zajmował się ponownie całością materiału tylko częścią przy której coś majstrowałem ?

środa, 22 czerwca 2016, 11:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]