Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 00:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Konwersja mkv do avi 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Konwersja mkv do avi
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję że są tu na tyle cierpliwi by mi udzielić pomocy. Otóż:czym przekonwertować mkv do Avi. Nie zalezy mi na zmniejszeniu pliku, ale tez w jakims programie plik WYJŚCIOWY okazał sie wiekszy od źródłowego-no tak nie może być. Chodzi mi o odtwarzanie fimów na telewizorach a te często-gęsto nie obsługują mkv. Dalej: przeczytałem że można zmienić kontener bez rekompresji video i audio-czym to zrobic i czy to ma sens, tzn. czy po takim zabiegu filmik odpali na telewizorku? Jeśli tak, to czym to zrobić? Najlepiej by był to legalny programik, byłbym wdzięczny także za pomoc w odpowiednich ustawieniach-czasem programy są unfreiendly-zwłaszcza dla kogoś, kto się tak mało na tym zna jak ja. Wypróbowałem już Pazerę, FileFactory, Any Video Converter, Media Coder- i tu mam też inne pytanie: wywala mi się ten programik raportując że: "nie wczytano encoder NERO". Czy można coś na to poradzić? Bo własnie we wpisach dotyczących tego bodajże programu przeczytałem że można nim zmienić kontener bez rekompresji audio i video. Ale to zahacza o problem który poruszyłem wyżej. Wypróbowałem także też Super erightsoftu- i tu UWAGA: dwa razy go instalowałem i za każdym razem instalował jakieś śmiecie, których się później trzeba pozbyć. Dalej jakie wartości przy kodekach są polecane, tzn. na przykład jeśli chodzi o całkowita przepływność bitów? No np. jeśli przy MPEG-4 jest wartość 2.731 kb/s to jest to wystarczające? Jak rozumiem to jest to samo co 2,7 Mbt/sek? Film ma 24 klatki na sekundę i rozdzielczości 1920x1080. Reasumując chcę mieć możliwie najlepszy obraz w formacie avi. Z góry dziękuje za pomoc i cierpliwość.

piątek, 14 kwietnia 2017, 23:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Konwersja mkv do avi
Spróbuj https://www.dobreprogramy.pl/HandBrake, ... 15722.html
oraz pobierz https://www.dobreprogramy.pl/MediaInfo, ... 13099.html by sprawdzić parametry MKV.
Cytuj:
Nie zalezy mi na zmniejszeniu pliku, ale tez w jakims programie plik WYJŚCIOWY okazał sie wiekszy od źródłowego-no tak nie może być.

Jak chcesz zachować jakość to będzie większy przy np. mp4

sobota, 15 kwietnia 2017, 10:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no to wyjaśnij może jakież to parametry kontenera wpływają na wielkość pliku, poza iluś tam set bajtowym ewentualnym nagłówkiem, ewentualnie poza zawartymi napisami

sobota, 15 kwietnia 2017, 11:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A kto tam wie co w tym MKV użyto ? Może h265 :wink: Jak ma takie coś to przy h264 plik wyjdzie większy.
Jest mediainfo. Coś tam podpowie. Można pokombinować samemu.

sobota, 15 kwietnia 2017, 11:50
Nowy
Nowy

To jest tak: do tego pliku obecnie nie mam dojścia ale z tego co pamietam, bo MediaInfo mam, to jest to 264. Jak rozumiem to skanowanie progresywne daje lepsza jakość obrazu, oznaczane literką p, niż skanowanie międzyliniowe, oznaczane i. Czy zatem da się tak skonwertować plik żeby żeby z i zrobić p, że sie tak wyrażę? Co to jest za pliczek skoro ma rozdzielczość 1920x1080, (16:9), 2500 Kb/s, przy 24,000kl/s , AVC (High@L4.1), MPEG-4 (Base Media), 1,8 Gb. Tak się zastanawiam jak to mozliwe skoro pliki ważące np. 2 razy tyle mają mniej więcej taka samą lub niewiele większa rozdzielczość? Odpali toto na telewizorku? Bo na wiekszości telewizorów formaty mkv nie sa obsługiwane. Z czego tutaj zrezygnowano? Gubię sie jeszcze w tym: mp4 to jest to samo co MPEG4? Jak to pisza jest to standard obsługujący pewne formaty (w sumie nie wiem jak to rozumieć....), nie wiem jaki to kontener, avi czy co, pisze jeszcze że h264. Jeszcze dodam że na tym forum po raz pierwszy otrzymałem konkretne, jasne odpowiedzi; a chodzi mi po prostu o program, który bedzie konwertował pliki mkv do avi.

sobota, 15 kwietnia 2017, 13:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

avi, mkv, mp4 to kontenery czyli "opakowanie" a h264 to kompresor który w to "opakowanie" "zawijasz" - tak łopatologicznie

jeśli telewizor obsługuje avi to obawiam się, że w grę wchodzi divx albo xvid, ewentualnie mjpeg, natomiast łatwo sprawdzić :

https://forum.videohelp.com/threads/340 ... Mkv-to-Mp4

zmień kontener i zobacz czy zadziała mp4, bo h264 w mp4 to najpopularniejszy obecnie standard, bez rekompresji oczywiście

jeśli nie zadziała to bym jakimś mediacoderem sprawdził czy zadziała divx/xvid w avi i wtedy ewentualnie wrócił do tematu rekompresji z tego co masz, żeby jak najmniej stracić przy zamianie formatu

sobota, 15 kwietnia 2017, 13:58
Nowy
Nowy

Witajcie Ludziska!! Wesołych Świat i Mokrych Jaj!! Teraz ad rem: cos mi się wydaje że plik jest pochlastany bo Pazera raportuje: "moov atom not found". Domyślam się że szkoda czasu na zajmowanie sie takim pliczkiem?

niedziela, 16 kwietnia 2017, 14:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]