Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 13:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 DaVinci Resolve 14 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post DaVinci Resolve 14
Coraz bliżej Adobe Premiere i to za darmo. Wersja Studio - czyli płatna - za jedyne 299$. Responsywność interfejsu znacznie poprawiona, spore zmiany w workflow audio, wersje dla OSX, Windows i Linuxa... nie ma się nad czym zastanawiać.
https://www.blackmagicdesign.com/support

wtorek, 25 kwietnia 2017, 09:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: DaVinci Resolve 14
jak założyć na materiał normy unijne odnośnie hałasu ?
jak zagnieździć sekwencję z aftera ?
jaki konfig jest potrzebny, żeby 4k 60fps obrabiać ?
jak z pluginami zew. ?

aaa i najsensowniejsze opcje w wersji płatnej oczywiście

p.s. coraz bliżej Adobe Premiere... szkoda, że CS6 :)

wtorek, 25 kwietnia 2017, 09:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jestem jednak optymistą :) Pamiętam pierwsze wersje, gdzie dźwięk przy odtwarzaniu z timeline przycinał i dał się płynnie odtwarzać przez jedynie 5 sek. Nie każdy potrzebuje Aftera, a program w pełni funkcjonalny jest darmowy. Zamiast Aftera, można użyć Fusion - jak ktoś chce się uczyć i ewentualnie tworzy własne kompozycje, a nie tylko kupuje/pożycza gotowe templatki :) Fusion też jest darmowy i integruje się z Resolve. To po prostu inny ekosystem.
Tu lista zmian:
https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/compare
Pamiętaj, że to dopiero publiczna beta ze wszystkimi jej niedoskonałościami :) Pluginy zewnętrzne OFX ( cokolwiek to znaczy) są ponoć obsługiwane.

wtorek, 25 kwietnia 2017, 09:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

szybkość i wygoda

teoretycznie można wszystko zastąpić ale kombajn after+premiere+audition+media encoder załatwia 99% potrzeb

ja da Vinci śledzę od pierwszych wersji ale nie chce mi się rozpisywać, poszli moim zdaniem nie w tą stronę co trzeba

wtorek, 25 kwietnia 2017, 10:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale teraz nadganiają :) Upodabniają interfejs i część funkcji do tych z AP - no może przesada, ale workflow już nie jest taki odjechany jak w poprzednich wersjach. Rzuciłem tylko okiem na zmiany, bo dziś pogoda na Podhalu i najżońsza z żon zarządziła walkę z przyrodą w ogródku, ale widzę podobieństwo do giganta. Cóż, w najgorszym przypadku łatwiej się będzie przesiadać. Popatrz na posty ... hmm "młodszych" kolegów, którzy chcą zmontować "coś - czymś " DR bedzie fajnym rozwiązaniem - w wersji free - bo nie trzeba nic wydawać, a pracować można. W renderingu też jakieś zmiany - ponoć można eksportować do mp4. Czyli schodzimy pod strzechy. Niedogodność jest jedna... obsługa tylko tych systemów ( Mac) które są oparte na Metalu. Na Yosemite DR się zainstalował, ale przy próbie uruchomienia, crashuje ze skomleniem o powłokę Metal. Nie wiem czy tylko u mnie i czy to tylko mankament bety, ale jednak. A na jednym kompie mam właśnie 10.10.5 ze względu na lepszą obsługę starego softu do masteringu DVD.

wtorek, 25 kwietnia 2017, 12:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dla mnie to powinni zrobić giganta do kolorowania i korekty, śledzenie materiału, dopasowywanie materiałów, korekty typu odszumiania, usuwanie pikseli, linii, zakłóceń (ze śledzeniem), analiza dropów cyfrowych i odbudowa itp.

znam ludzi którzy montują na blenderze... bo darmowy
ale co z tego, szybkość i wygoda adoba jest nie do pobicia, nie są w stanie dogonić tego pakietu

tylko oczywiście to takie tam rozważanie z tyłka bo jak, ktoś usiądzie i się przyzwyczai od początku to pracować się da... dla mnie się nie da bo jestem leniwy i wygodny :)

wtorek, 25 kwietnia 2017, 12:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]