Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 17:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pinnacle Studio w. 14 - modernizacja komputera 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pinnacle Studio w. 14 - modernizacja komputera
Posiadam Pinnacle Studio w. 14.
Do niedawna używałem kamery Sony DCR-PC105 nagrywającej oczywiście w trybie SD 4:3. Program spokojnie obsługiwał ten format i nie było problemu z działaniem. Komputer posiadam raczej słaby: procesor Intel Pentium G850 2.90GHz, RAM 8GB, Windows 7 64-bit, karta grafiki GeForce GTS450. Wraz z zakupem nowego telewizora 16:9 kupiłem również kamerę FullHD i nagrywam w trybie 50P. Niestety komputer okazał się zbyt wolny, więc dołożyłem pamięć RAM z 4GB do 8GB. Początkowo uruchomiony projekt (ok. 1,5h materiału) chodził sprawnie ale wraz ze wzrostem ilości cięć Pinnacle Studio zwolnił i obecnie ciężko jest sprawnie edytować materiał filmowy. Procesor podczas edycji chodzi na maks. 60%, RAM na 30%, więc uznałem, że może wolny dysk blokuje przepływ informacji. Pomysłem jest obecnie spróbować kupić dysk SSD i zainstalować na nim system i program PinnacleS. Pytanie czy pomysł jest dobry? Nie chcę na razie kupować nowego szybkiego komputera, bo ten co mam stary nie jest, a może udałoby się go lekko zmodernizować właśnie przez dodanie dysku SSD. Można by było też kupić lepszy procesor, ale raczej zacząłbym od dysku. Materiały które obrabiam to maks. 2-3 godziny rocznie!!, docinam krótkie 3s ujęcia i podkładam muzykę do ok. 4-5min materiału - forma klipu dla rodziny i dzieci:), więc szkoda mi kasy na szybki komputer. Proszę o jakąś radę.

wtorek, 8 sierpnia 2017, 20:09
Moderator
Moderator

Post Re: Pinnacle Studio w. 14 - modernizacja komputera
Nikt nie odpowiadał, bo na tym etapie każda zmiana jest pożądana. Pomysł rozpoczęcia modernizacji od SSD nie jest zły. (starego dysku się nie pozbywaj). Potem kiedyś procesor (i jak potrzeba zasilacz), ale prawdziwe przyśpieszenie przyjdzie w trzecim etapie. Gdy do posiadanego dysku SSD, dodasz drugi - na edycję, gdzie będziesz umieszczać surowy film, muzykę, zdjęcia, dodatki... i na nim będziesz prowadził montaż.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 08:26
Nowy
Nowy

Post Re: Pinnacle Studio w. 14 - modernizacja komputera
ok, Dzięki!
Tak zrobię. Dokupię dysk SSD, zostawię stare dyski. W dalszej kolejności można faktycznie pomyśleć o drugim dysku SSD do edycji i wymianie procesora.

piątek, 18 sierpnia 2017, 08:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]