Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 06:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Nowości Cyfrowe Programi i Karty 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Dołączył: piątek, 22 sierpnia 2003, 18:52
Posty: 25
Post Nowości Cyfrowe Programi i Karty
Troszke informacji o nowościach. Warto przeczytać pozdrawiam DIDI_WIDEO 8)


TYDZIEŃ z produktami firmy ADS Technologies

Część pierwsza: ADS Tech - Cyfrowe karty wideo PCI

Który użytkownik komputera i cyfrowej kamery wideo nie chciałby połączyć obu tych produktów razem w celu przeprowadzenia obróbki zarejestrowanego wcześniej materiału wideo? Rozwiązania takie w połączeniu z popularyzacją archiwizacji materiału na płytach CD lub DVD są obecnie bardzo poszukiwane. Duże zainteresowanie cyfrowymi kartami do obróbki wideo powoduje, iż oferta rynkowa jest równie szeroka, powstaje ich wiele wersji, uwzględniających różne kombinacje karty oraz oprogramowania, w zależności od oczekiwań oraz zamożności klienta.

Firma ADS Technologies jest cenionym producentem bardzo wysokiej jakości interfejsów elektronicznych, do których zaliczają się m.in cyfrowe karty FireWire. Każda z nich bazuje na układzie Texas Instruments, który w odniesieniu do edycji wideo jest najbardziej polecany z uwagi na fakt, iż zapewnia maksymalną kompatybilność z pozostałymi elementami komputera oraz programami edycyjnymi. Dodatkowym atutem jest fakt, iż wybrane produkty zbudowane są w oparciu o 64-bitowy slot PCI.

Należy również wspomnieć, że karty ADS Technologies serii Pyro, jako jednego z dwóch aprobowanych producentów, rekomendowane są do zastosowania w profesjonalnych stacjach roboczych Avid Xpress DV.

Domowe karty video:

ADS Pyro BasicDV cena SRP249,00 zł brutto

Cyfrowa karta wideo oparta na 64-bitowym slocie PCI oraz układzie Texas Instruments. Wyposażona w 3 zewnętrzne złącza FireWire IEEE1394, cyfrowy przewód połączeniowy oraz oprogramowanie edycyjne Ulead VideoStudio 6 SE Basic. Oprogramowanie przechwytuje pełnej jakości cyfrowy obraz na dysk twardy komputera w postaci pliku AVI DV lub poddaje materiał kompresji MPEG-1 zgodnej z formatem VideoCD.Załączone oprogramowanie umożliwia edycję materiału z uwzględnieniem efektów przejść (także 3D), filtrów, napisów, jak również korzystanie z dostępnych dwóch ścieżek wideo w celu uzyskania np. efektu PiP (Obraz w obrazie z opcjami ruchu lub przezroczystości).ADS Pyro Digital Video 1394 cena SRP349,00 zł brutto

Cyfrowa karta wideo oparta na układzie Texas Instruments. Wyposażona w 3 złącza FireWire IEEE1394 (2 zewnętrzne oraz 1 wewnętrzne), cyfrowy przewód połączeniowy oraz oprogramowanie edycyjne Ulead VideoStudio 6 SE DVD, jak również oprogramowanie do authoringu płyt CD/DVD Ulead MovieFactory SE oraz PictureShow 1.0 SE – program do tworzenia pokazu cyfrowych zdjęć na płycie CD/DVD. Oprogramowanie przechwytuje pełnej jakości cyfrowy obraz na dysk twardy komputera w postaci pliku AVI DV lub poddaje materiał kompresji MPEG-1 zgodnej z formatem VideoCD oraz kompresji MPEG-2 zgodnej z formatem DVD.Załączone oprogramowanie umożliwia edycję materiału z uwzględnienim dwóch ścieżek wideo, na których realizowane są efekty przejść (również 3D), filtry oraz napisy. Obrobiony materiał może nastepnie zostać uzupełniony o multimedialne funkcje menu i wypalony na płycie w formacie VCD, SVCD lub DVD.


ADS Pyro ProDVD cena SRP 799,00 zł brutto

Cyfrowa karta wideo oparta na układzie Texas Instruments. Wyposażona w 3 złącza FireWire IEEE1394 (2 zewnętrzne oraz 1 wewnętrzne), cyfrowy przewód połączeniowy oraz oprogramowanie edycyjne Ulead MediaStudio Pro Directors Cut. Jest to oprogramowanie porównywalne przez wielu użytkowników do powszechnie znanego programu Adobe Premiere. W odróżnieniu od poprzednch kart serii Pyro, posiada znacznie bardziej rozbudowane możliwości edycyjne. Również znacznie wyższy poziom (uznawany za zawodowy) reprezentuje dołączone oprogramowanie do tworzenia płyt CD/DVD Ulead DVD Workshop 1.0 SE. Pozwala ono m.in. tworzyć animowane menu i animowane przyciski, przechwytywać materiał MPEG-2 w czasie rzeczywistym wykorzystując wydajność komputera, jak również posiada bogatą bibliotekę gotowych do użycia szablonów.
Zawodowe karty wideo

ADS Pyro Platinium DV PCI cena SRP1 799,00 zł brutto

Cyfrowa karta wideo oparta na układzie Texas Instruments. Wyposażona w 3 złącza FireWire IEEE1394 (2 zewnętrzne oraz 1 wewnętrzne), cyfrowy przewód połączeniowy oraz znane w kręgach zawodowych oprogramowanie edycyjne Adobe Premiere 6.5 (pełna wersja). Dodatkowo karta wyposażona jest w pakiet efektów Boris Factory, program do authoringu płyt CD/DVD Ulead DVD Workshop SE oraz program Ulead PictureShow przeznaczony do tworzenia prezentacji elektronicznych zdjęć.


ADS Pyro Professional DV PCI cena SRP3 099,00 zł brutto

Cyfrowa karta wideo oparta na układzie Texas Instruments. Wyposażona w 3 złącza FireWire IEEE1394 (2 zewnętrzne oraz 1 wewnętrzne), cyfrowy przewód połączeniowy oraz najnowszą wersję zawodowego oprogramowania edycyjnego Adobe Premiere PRO (pełna wersja). Dodatkowo karta wyposażona jest również najnowsze produkty firmy Adobe, jakimi są: Adobe Encore DVD (profesjonalny authoring DVD) oraz Adobe Audition (program do profesjonalnej edycji dźwięku).

ADS Dual Link PCI cena SRP 449,00 zł brutto

-karta oparta o 32-bitowy slot PCI-chipset Texas Instruments (dla FireWire) oraz Nec (dla USB 2.0)2x złącze FireWire IEEE1394 6-pin-3x złącze USB 2.0 (kompatybilne z USB 1.1)- Transfer danych z szybkością 400 Mb/s (IEEE1394) oraz 480Mb/s (USB 2.0)-Oprogramowanie Ulead VideoStudio 6 SE Basic

Kontrolery PCI

W naszej ofercie znajdują się również wysokiej jakości karty PCI, dostarczane na rynek bez załączonego oprogramowania - popularnie zwane są one kontrolerami, czyli traktowane jak typowe karty rozszerzeń pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego. Tego typu rozwiązania poszukiwane są przez osoby, które dysponują już jakimś własnym oprogramowaniem do edycji wideo (Avid, Final Cut, Edition, Adobe, Ulead, Studio itp.) i do poprawnego funkcjonowania wystarczy im dobrej jakości kompatybilna karta FireWire. Również traktowane jak karty rozszerzeń, pozwalają na rozbudowe komputera o możliwośc podłączenia dodatkowych zewnętrznych elementów jakimi są np. nagrywarki, dyski twarde, konwertery Analog/Digital, bądź też po prostu do stworzenia wydajnego połączenia pomiędzy komputami.

ADS Pyro PCI64 cena SRP 199,00 zł brutto

-karta oparta o 64-bitowy slot PCI (kompatybilna z 32-bitowym PCI)
-chipset Texas Instruments
-3x złącze FireWire IEEE1394 6-pin
-Transfer danych z szybkością 400 Mb/s

Wszystkie oferowane produkty objęte są 2 letnim okresem gwarancji

W kolejnej części:
ADS Tech - zewnętrzne urządzenia do edycji oraz tworzenia płyt CD/DVD


poniedziałek, 3 listopada 2003, 04:51
Zobacz profil
Bywalec
Bywalec

Dołączył: piątek, 22 sierpnia 2003, 18:52
Posty: 25
Post 
TYDZIEŃ z produktami firmy ADS Technologies

Część druga: ADS Tech – Zewnętrzne urządzenia do edycji oraz tworzenia płyt CD/DVD

8) Pozdrawiam DIDI-WIDEO

Podobnie jak kilkanaście lat temu zapis cyfrowy na Compact Disc skutecznie wyparł taśmy magnetofonowe i płyty z winylu, umożliwiając odsłuch nieporównywalnie lepszej jakości dźwięku, również teraz jesteśmy świadkami podobnego zjawiska w zakresie obrazu. Coraz bardziej popularne stają się systemy kina domowego, których kluczowym elementem są stacjonarne odtwarzacze płyt DVD. Dysponując komputerem z zainstalowaną nagrywarką płyt CD/DVD, już teraz możemy ukierunkować się na archiwizację materiału wideo na cyfrowym nośniku, jakim jest płyta DVD. W ten sposób uzyskujemy bardzo wysoką jakość obrazu i dźwięku oraz w żaden sposób nie dającą się porównać do taśm wideo trwałość zapisanych danych. Ponadto każda płyta DVD umożliwia stworzenie wokół materiału interaktywnej otoczki multimedialnej, na którą składa się m. in. menu płyty oraz przyciski bezpośredniego dostępu do określonej sceny.

Jednym z najistotniejszych elementów tworzenia własnej płyty CD/DVD jest konwersja analogowego lub cyfrowego materiału źródłowego na format MPEG1 lub MPEG2, stanowiących standard zapisu wideo na płytach. Niejednokrotnie proces ten, przy użyciu podstawowej techniki przeliczania materiału z wykorzystaniem jednostki centralnej komputera, zajmuje wiele czasu. Alternatywą są urządzenia zewnętrzne z oferty ADS Technologies, które podłączane do dowolnego komputera (stacjonarnego lub przenośnego) za pomocą złącza USB (zalecane USB 2.0) w czasie rzeczywistym przechwytują materiał z urządzeń wideo na dysk twardy w postaci pliku MPEG1 lub MPEG2.

W zależności od oczekiwań (format, jakość, pojemność) po wykonaniu edycji materiału pozostaje decyzja w jakim standardzie i na jakiej płycie go zapisać: VideoCD, SVCD bądź też DVD (patrz tabelka poniżej), ostatnim zaś krokiem jest wybór właściwego urządzenia.


Porównanie formatów
format rozdzielczość bitrate nośnik czas zapisu
VideoCD 352 x 288 1 151 kb/s płyta CD max 74 minuty
SuperVCD 480 x 576 do 2 600 kb/s płyta CD max 37 minut
DVD 720 x 756 do 9 800 kb/s płyta DVD max 240 minutOpisy produktów:

ADS Instant Video CD cena SRP399,00 zł brutto

Urządzenie zewnętrzne podłączane do komputera za pomocą złącza USB 1.1. Sygnał wideo podłączony poprzez złącze S-Video lub Composite (cinch) przechwytywany jest na dysk w formacie MPEG-1. Edycja materiału odbywa się za pomocą oprogramowania Ulead VideoStudio 6 SE Basic. Przeznaczenie: tworzenie płyt w standardzie VideoCD (VCD).


ADS DVD Xpress cena SRP 749,00 zł brutto

Urządzenie zewnętrzne podłączane do komputera za pomocą złącza USB 2.0, dzięki czemu możliwe jest przechwycenie na dysk w czasie rzeczywistym materiału w formacie MPEG-2. Wyposażone w wejścia obrazu i dźwięku S-video oraz Composite (cinch). Przechwycony materiał poddawany jest edycji za pośrednictwem oprogramowania Ulead VideoStudio 7 SE DVD, w którym również wykonujemy authoring płyty (złożona struktura menu, przyciski), by następnie wypalić płytę CD lub DVD odpowiednio w standardach VideoCD, SVCD lub DVD.


poniedziałek, 3 listopada 2003, 04:55
Zobacz profil
Bywalec
Bywalec

Dołączył: piątek, 22 sierpnia 2003, 18:52
Posty: 25
Post 
TYDZIEŃ z produktami firmy ADS Technologies

Część 3: ADS Tech - montaż wideo na komputerach przenośnych

Pozdrawiam DIDI_WIDEO 8)

Wzrost wydajności komputerów przenośnych spowodował, iż wielu ich użytkowników zaczyna coraz chętniej interesować się tematyką montażu wideo. Jednak nie wszystkie komputery wyposażone są w zabudowane na płycie głównej złącze DV (zwane FireWire lub IEEE1394). Właśnie do tej grupy użytkowników skierowana jest oferta cyfrowych karty firmy ADS Technologies, zbudowanych w oparciu o kartę PCMCIA. Tego typu karta umieszczona w 32-bitowym gnieździe typu CardBus Type II wyprowadza z komputera dwa złącza cyfrowe (4-pinowe oraz 6-pinowe). Wysoką jakość i kompatybilność z pozostałymi urządzeniami zapewnia układ elektroniczny Texas Instruments. Oczywiście oprócz zastosowań w edycji wideo, do tego typu karty można podłączać wszelkie inne urządzenia zewnętrzne, komunikujące się za pomocą złącza IEEE1394 (dyski, skanery, drukarki, itp.)


ADS Pyro CardBus 1394 DV cena SRP349,00 zł brutto

Cyfrowa karta wideo oparta na złączu PCMCIA oraz układzie Texas Instruments. Wyposażona w 2 zewnętrzne złącza FireWire IEEE1394 (4-pin oraz 6-pin), cyfrowy przewód połączeniowy oraz oprogramowanie edycyjne Ulead VideoStudio 6 SE Basic. Oprogramowanie przechwytuje pełnej jakości cyfrowy obraz na dysk twardy komputera w postaci pliku AVI DV lub poddaje materiał kompresji MPEG-1 zgodnej z formatem VideoCD. Załączone oprogramowanie umożliwia edycję materiału z uwzględnieniem efektów przejść (także 3D), filtrów, napisów, jak również korzystanie z dostępnych dwóch ścieżek wideo w celu uzyskania np. efektu PiP (Obraz w obrazie z opcjami ruchu lub przezroczystości).ADS Pyro Platinium CardBus cena SRP1 799,00 zł brutto

Cyfrowa karta wideo oparta na złączu PCMCIA oraz układzie Texas Instruments. Wyposażona w 2 zewnętrzne złącza FireWire IEEE1394 (4-pin oraz 6-pin), cyfrowy przewód połączeniowy oraz znane w kręgach zawodowych oprogramowanie edycyjne Adobe Premiere 6.5 (pełna wersja). Dodatkowo karta wyposażona jest w pakiet efektów Boris Factory, program do authoringu płyt CD/DVD Ulead DVD Workshop SE oraz program Ulead PictureShow przeznaczony do tworzenia prezentacji elektronicznych zdjęć.

Często jednak zdarza się, że posiadanie złącza DV (zabudowanego na płycie głównej lub wyprowadzonego za pomocą karty PCMCIA) nie wystarcza do poprawnej pracy z montażem materiału wideo. W większości przypadków problem leży po stronie dysku twardego. Instalowane w komputerach przenośnych 2.5” dyski twarde nie są tak wydajne jak obecnie powszechnie dostępne dyski 3.5”, stosowane w komputerach stacjonarnych i w konsekwencji mogą one nie osiągnąć wymaganych parametrów. W montażu wideo zaleca się również, aby do gromadzenia przechwytywanych plików używać dodatkowego dysku, uniezależniając się w ten sposób od operacji wykonywanych przez system operacyjny czy zainstalowane oprogramowanie na dysku podstawowym. Najlepszym rozwiązaniem jest w takim przypadku zastosowanie dysku o dużej pojemności i prędkości obrotowej, który umieszczony w zewnętrznej obudowie podłączony zostanie do komputera poprzez złącze FireWire.

Model obudowy
Złącza Dla Zalety cena SRPbrutto
ADS Pyro 2.5” DriveKit 2xIEEE1394 dysk 2.5” mała, zwarta i lekka konstrukcja zasilana bezpośrednio z komputera 399,00 zł
ADS Pyro 1394 DriveKit 2xIEEE1394 dysk 3.5” stabilna konstrukcja umożliwiająca instalację najnowszych szybkich dysków o dużej pojemności, jak również instalację nagrywarki DVD 549,00 złOpisywane powyżej karty PCMCIA wyprowadzają jednak wyłącznie złącza cyfrowe. Co jednak jeśli użytkownik wymaga również złączy analogowych (Component, S-video lub Composite)? W takim przypadku doskonałym uzupełnieniem karty PCMCIA jest wysokiej jakości konwerter cyfrowo-analogowy, podłączony do komputera właśnie poprzez cyfrowe złącze FireWire. Dzięki temu możliwe jest przechwytywanie materiału w formacie AVI DV, jak również jego eksport przez dowolne złącza cyfrowe lub analogowe.

Model konwertera Wejścia Wyjścia Zalety cena SRPbrutto
ADS Pyro A/V Link IEEE1394ComponentS-VideoComposite IEEE1394S-VideoComposite wysokiej jakości konwersja sygnału analogowego na cyfrowy oraz cyfrowego na analogowy 1 199,00 zł


Pojawienie się na rynku urządzeń zewnętrznych, które podłączane są do komputera za pomocą złącza USB i przeznaczone głównie do przechwytywania materiału w czasie rzeczywistym w formacie plików MPEG-1 oraz MPEG-2, umożliwiło stosowanie ich również w rozwiązaniach komputerów przenośnych, do tworzenia multimedialnych płyt standardu VideoCD, SuperVCD oraz DVD. Wiele z oferowanych urządzeń firmy ADS Technologies spełnia oczekiwania użytkowników zainteresowanych głównie archiwizacją swoich nagrań na płytach.

Model urządzenia Wejścia Wyjścia Format zapisu cena SRPbrutto
ADS Instant VideoCD S-VideoComposite brak VideoCD (MPEG-1) 399,00 zł
ADS DVD Xpress S-VideoComposite brak VideoCD (MPEG-1)SuperVCD (MPEG-2)DVD (MPEG-2) 749,00 zł
ADS Instant DVD 2.0 S-VideoComposite S-VideoComposite VideoCD (MPEG-1)SuperVCD (MPEG-2)DVD (MPEG-2) 1 099,00 zł
ADS Instant DVD+DV IEEE1394S-VideoComposite S-VideoComposite VideoCD (MPEG-1)SuperVCD (MPEG-2)DVD (MPEG-2) 1 599,00 zł

Wszystkie oferowane produkty objęte są 2 letnim okresem gwarancji


poniedziałek, 3 listopada 2003, 05:00
Zobacz profil
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 
Przepiękne zestawienie wraz z cenami.Brakuje niestety linku strony,gdzie
to można nabyć


poniedziałek, 3 listopada 2003, 14:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dołączył: poniedziałek, 6 października 2003, 21:27
Posty: 223
Lokalizacja: W-wa
Post 
Reklamowy bełkot. Rozumiem że ktoś na swojej stronie www wypisuje sobie takie rzeczy ale wydaje mi się że formu nie jest miejscem na tego typu reklamę. Nie mam ochoty dyskutować czy te produkty są dobre czy nie. Jest to tekst wklejony bezpośrednio ze strony dystrybutora tego sprzętu więc jest to REKLAMA a nie obietywna wypowiedź użytkownika forum i uważam że powinna zostać USUNIĘTA.

_________________
http://www.kiwifilm.pl


poniedziałek, 3 listopada 2003, 14:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL