Teraz jest poniedziałek, 25 maja 2020, 00:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 PRogram do przechwytywania obrazu z kamery 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PRogram do przechwytywania obrazu z kamery
Prośba o pomoc Kamera SONY DCR-TRV110E podłączona do Laptopa toshiba satellite a305 s6825, WIndows7,
Kupiłem Kabel FIreWire 4PIN
Mam zainstalowane:
HDVSplit, OBS Studio, , Pinnacle Studio Trial, Nie widzi kamery w tych programach, albo ja nie potrafie skonfigurowac, mam tez
Free Screen Recorder 10.4.0 (ThunderShare) i tutaj widzi kamere i nagrywa, tylko to wersja trail, gdy juz zaczynam zrzucac na komputer po odtworzeniu jest na srodku jest napis z adrsem www. CZy znacie podobne programy (darmowe, potrzebuje tylko to przegrac 6 kaset) zeby rzucic to na komputer oraz jak skonfikurowac taki program.
Kompletnie sie na tym nie znam, a chciałem rodzicom przegrać stare filmy. Prosze o pomoc oraz Dziekuje

wtorek, 14 kwietnia 2020, 09:15
Moderator
Moderator

Post Re: PRogram do przechwytywania obrazu z kamery
Zadajesz pytanie w drugim już miejscu, co utrudnia odpowiedź, bo ewentualny czytelnik pytania, nie wie co zdziałałeś do tej pory.
https://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=36&t=44107

Odpowiedź jest trudna, bo nie wiemy czemu Pinnacle i inne nie przechwytują. Może dlatego że to triale.

W temacie okazje, znowu masz tanio program, w którym powinno przechwycić...

wtorek, 14 kwietnia 2020, 15:12
Moderator
Moderator

Podsumujmy:
Gdy przechwytujesz i masz wiele plików, to łączysz je w programie do edycji filmów. Na przykład w tym o którym napisałem w dziale okazje -
https://store.steampowered.com/app/969020/Movavi_Video_Editor_15_Plus/
Obrazek
Tym programem też przechwycisz film z kamery, oraz tym programem zapiszesz film do postaci pliku na dysku, tak żeby nie zajmował zbyt wiele miejsca, ale też żeby nie stracił na jakości i dawał się łatwo odtwarzać na ekranie telewizora z laptopa, czy pendrive, albo z karty pamięci.
Żeby odtwarzać na monitorze komputera / laptopa, trzeba film pozbawić przeplotu. Gdy będziemy go odtwarzali na ekranie telewizora, to nie trzeba.
Przyda się też jak poczytasz ten temat "jak zrobić zjazd z kosmosu na ziemię"
Oczywiście jak ktoś doda wypowiedź do któregoś z tematów, to ich kolejność się zmieni, ale na razie tak je widać gdy naciśniesz nie "Strona główna forum", a "Zobacz aktywne wątki"

wtorek, 14 kwietnia 2020, 20:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest darmowy program, który przeważnie działa bo ma wbudowany własny sterownik Fire-Wire.
Lata temu stworzył go nasz czeski kolega Peter Mourek. Wypróbuj, powinien działać bez problemów:

http://windv.mourek.cz/

Na stronie autora jest też interaktywna pomoc dotycząca ustawień programu. Jeśli znasz angielski to się połapiesz.

Inne programy nie chcą działać, bo najprawdopodobniej w systemie Win7 jest zainstalowany niewłaściwy sterownik. Ale to już trzeba by wiedzieć jaki dokładnie masz w laptopie moduł iLink.
Jeśli WinDV nie zadziała, to już raczej trzeba rozpatrywać uszkodzenie gniazda w kamerze i serwis.

wtorek, 14 kwietnia 2020, 22:10
Moderator
Moderator

No i jak? Kupiłeś Movavi? https://store.steampowered.com/app/969020/Movavi_Video_Editor_15_Plus/
Warto moim zdaniem, bo masz od razu program do montażu.
Czy poradziłeś sobie tym WinDV?

piątek, 17 kwietnia 2020, 08:25
Nowy
Nowy

Okazał się padnięty kabel DV, kupiłem nowy i jest ok. Udało mi się połączyc z kamera z laptopem mama tam wejście FireWire. Następnie została sciągnieta wersja Windows Movie Maker połączył sie z kamera i sciaga filmy, następnie jest funkcja przetwarzania, jak na domowe warunki jest dobrym rozwiązaniem. Takze polecam, jęsli ktoś chce dla siebie z kamery sciagnać filmy. Windows Movie Maker w nowej wersji kompresuje do mp4 takze na TV mozna oglądać

poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 20:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]