Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 15:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 CRACKOWANE PROGRAMY !!! 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post CRACKOWANE PROGRAMY !!!
Witam.

Nikt tu nie pisze o tym, a z tego co widzę to prawdziwa plaga i to tak oficjalnie, niczym na stronach z crackami.
A poza tym, takie programy są nieprzewidywalne, więc na problem z takim programem jest jedna rada: zmiana programu na pełną wersję.

Pozdrawiam
Jacek.

środa, 12 listopada 2003, 02:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 12 listopada 2003, 10:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rozumiem że oprogramowanie jest bardzo drogie. Jednak wydaje mi się że są metody zdobycia legalnego produktu za niewielkie pieniądze. Można kupić starszą wersję, jasne że nowa ma świetne funkcje ale ... . Można też montować na innym produkcie. Są przecież darmowe lub bardzo tanie programy. Na rynku grafiki powstał Gimp a jednak wszyscy nadal używają Photoshopa ot takie przyzwyczajenie.
Wiem że większość osób używa pirackiego oprogramowania ale jeśli wtedy coś nie działa to trzeba się z tym pogodzić ... to jest cena.

Ostatnio edytowano środa, 12 listopada 2003, 13:17 przez bartolo, łącznie edytowano 1 raz

środa, 12 listopada 2003, 12:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
Lubie ludzi z poczuciem humoru

A dla mnie wcale nie są śmieszne problemy, z którymi borykają się ludzie z crackowanymi programami. I tu nie chodzi mi o piractwo, bo to zawsze wywołuje burzę, chociaż w pełni popieram zdanie bartolo, niestety jest jak jest. Przede wszystkim zależy mi aby ludzie mieli jak najmniej problemów z oprogramowaniem.

Pozdrawiam
Jacek.

P.S. Pełna wersja to nie jest to samo co oryginalna.

środa, 12 listopada 2003, 13:05
Bywalec
Bywalec

Kiedys uczyli mnie w szkole o takim jednym. Janko Muzykant sie nazywal. Nie popieram tym samym piractwa, uwazam jednak ze 500 - 700 czy niejednokrotnie ponad 1000 dolarow za program to drobna przesada... to wlasnie te "prawdziwe skrzypki" ktorych wielu zdolnych nigdy nie dostanie lub "zginie" probujac...

poniedziałek, 17 listopada 2003, 06:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Masz rację ceny oprogramowania są bardzo wysokie. Pisałem już że można korzystać z oprogramowania darmowego (nawet Avid ma taką wersję). Mówisz jednak że ciężko dostać się ludziom do lepszego oprogramowania. Ja to widzę z troszkę inaczej. Dość często zdarza się że szukam pracowników (najczęściej do montażu). Najchętniej osoby znające się na sprzęcie. Ale są chwile kiedy mogę sobie pozwolić na zatrudnienie kogoś i go przuuczyć przyuczeniem. Uwierz mi jest to bardzo trudne. Wszyscy chcą od razu samodzielnie montować, najlepiej filmy fabularne czy dokumenty (jako ciekawostę powiem że kobiety wolą dokument - nie mam pojęcia dlaczego :) ). Nikt nie myśli o tym że trzeba się troszkę pouczyć. Wiem że wszyscy od razu chcą zarabiać ale chyba trzeba troszkę cierpliwości.
Wydaje mi się więc że niekiedy są możliwości żeby "te skrzypeczki złapać" tylko sami nie chcemy. Może więc ci zdolni będą coś robić w kierunku wybicia się. Uwierzcie mi da się, tylko trzeba bardzo chcieć i co jest najważniejsze PRACOWAĆ nad sobą.

poniedziałek, 17 listopada 2003, 13:15
Bywalec
Bywalec

Masz 100% racji. Dzisiaj praca w ktorej absolwent, student czy kto tam nie zarobi odrazu na "bryke" nie jest "godna" jego uwagi. Szybko i duzo albo wcale. Moze i "Janko" gdyby mogl sie dostac do miasta i grac na placu zarobilby na superowe skrzypki.

(Jezeli wczesniej nie zgarneliby go za wloczegostwo... Coz bolesne realia...)

Powodzenia wszystkim "Janko'siom"

poniedziałek, 17 listopada 2003, 18:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
Witam,
Faktem jest, że oprogramowanie jest bardzo drogie.
Z drugiej zaś strony istnieje nienormalna pogoń za najnowszymi wersjami każdego softu, aby tylko go mieć... Kolega ma już Adobe PRO ? To i ja muszę ! Co z tego, że nic na nim nie umię zrobić, ale jest nowsza wersja więc muszę ją też mieć ... Z takimi postawami spotykam się nader często.
Osobiście uważam iż lepiej jest posiadać kilka naprawdę potrzebnych programów i umieć na nich pracować niż mieć zainstlowene całe tabuny softu z którym nie wiadomo co począć. Mając legalny soft mamy dostęp do supportu technicznego przez 24 godziny na dobę i w razie problemów mamy z kim pogadać i żądać pomocy ! No i komputer się nie "wysypuje co chwile" z powodu źle napisanego "cracka"...
A, że kosztuje ? W końcu większość z nas ZARABIA pracując na tym oprogramowaniu...
Pozdrówka.

czwartek, 20 listopada 2003, 21:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Wiekszosc ludzi wykorzystuje programy do montazu w bardzo malym stopniu, poprostu do montazu wesel czy filmow z jakis imprez czy wakacji nie potrzebujemy wielu zaawansowanych funkcji jakie oferuja nam drogie programy. Na darmowym programie mozna zmontowac film rownie dobrze jak na bardzo drogim, trzeba tylko umiec obslugiwac program, a niewiele jest ludzi ktorzy umia wpelni obslugiwac programy(i nie chodzi mi tu tylko o programach do montazu, rowniez bardzo malo ludzi umi obslugiwac windowsa, np. ja nie znam windowsa). Co do wersji legalnych to mialem juz kilka nieprzyjemnych zdarzen... Support techniczny w Polsce nie istnieje(a cena jest taka sama jak w innych krajach gdzie jest pomoc), a placac za produkt duze pieniadze chce sie miec cos wiecej niz tylko satysfakcje z posiadania oryginalnego programu.

Pozdrawiam Piotr

poniedziałek, 24 listopada 2003, 15:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ceny oprogramowania dla nas i naszych kolegów filmowców np. w USA są takie same. Ale najtańsze filmowanie wesela zaczyna się od 1.000$. Tam nikt nie pyta o craki, tylko kupuje legale i może na dzień dobry zaczynać od kamery vx 2000. Jak nasi klienci będą wstanie zapłacić chociaż 50% tej kwoty to i zginą pytania o craki ale to jeszcze jakieś 15 lat ( statystyki podają że nasz kraj jest jakieś 30 lat wtyle za UE)

Swoją drogą ciekawe czy jest ktoś kto używa w 100% legalnego oprogramowania, pluginów, animacji itd. Nigdy nie kupił płyty z muzyką na ryneczku czy nie użył jako podkładu mp3 z netu i do tego jeszcze płaci Zaiksowi tantiemy, a każdemu klientowi wystawia rachunek i odprowadza od niego podatek.....???

wtorek, 25 listopada 2003, 12:09
Bywalec
Bywalec

Jeśli prowadzisz firmę (legalną) i korzystasz z takich fajnych wynalazków jak np. Adobe Premiere, to niestety musisz wyłożyć z "firmowego" budżetu odpowiednią sumę. Na illegale mogą sobie pozwolić Ci, którzy nie sprzedają swojego dzieła, a ich mieszkanie nie jest miejscem prowadzenia działalności gospodarczej. Niestety, BSA czycha, policja też, a co gorsze nieuczciwi koledzy po fachu... Mam Premierka 6.0 oryginalnego, po niemiecku, ale za śmieszne pieniądze i jeszcze nie spotkałem się z problemami, o których piszą niektórzy.
Pozdrawiam wszystkich :D

wtorek, 25 listopada 2003, 18:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]