Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 11:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jakie oprogramowanie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jakie oprogramowanie
1.
Jakie programy do video polecacie (chodzi mi o robienie wszelkich bajerów)

2.
Co sądzicie o Vegas 4.0 & Video Factory 2.0

3.
Jaki program jest najlepszy do obróbki video na żywo.

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 21:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. Co rozumiesz pod pojęciem robienie bajerów? Kompozycję i F/X? Pre i postrpocessing? Czy zwykły montaż to też bajery, czy już nie?

3. Zmienię pytanie: jaki jest sprzęt potrzebny do cyfrowej obróbki video na żywo? I sam sobie na nie odpowiem ;-) To zależy czy wystarczą Ci proste przejścia między ujęciami z różnych kamer i prościutkie efekty, czy jakieś ambitniejsze rozwiązania. W obu przypadkach drogi i bardzo drogi. Jeżeli nie jesteś z tv i nie obsługujesz programu na żywo to zajmij się lepiej NLE.

Pozdrowienia
Ulv

wtorek, 2 grudnia 2003, 00:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Chodzi mi o robienie efektów specjalnych (np. Nakładanie rysunku na nagranie, symulowanie złego odbioru tv, i ogulne zminianie wyglądu nagrania.

3.
Chodzi mi oto że jak naprzykład transmitował bym na żywo z 1 kamery cyfrowej np. przez internet , to chciał bym dodawać napisy , nakładać z rysunkami, f/x itp

wtorek, 2 grudnia 2003, 14:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odpowiem tylko na drugie pytanie. Nie napisałeś jaka jakość cię interesuje więc powiem o tej wysokiej.
Będzie ci bardzo ciężko znaleźć coś do emisji na żywo. Wyszystko zależy od pieniędzy. Jak masz sporo to ... nie masz problemu. Jak masz mniej to można poszukać czegoś używanego. Myślę o VideoMachine firmy FAST (obecnie Pinnacle). Oczywiście zestaw jest już zabytkowy ale ma ogromne możliwości i można go odkupić za niewielkie pieniądze.
Może pracować jako NLE, hybryda (połączenie NLE i montażu linowego) i zestaw liniowy.
Panel hybrydowo/liniowy pozwala na obsługę 2 urządzeń wejściowych (lub dysków) + grafika i 1 wyjścia.
Pracuje z Componentem, Compositem i svhs-em. Steruje po RS i lancu.
Wadą jest brak obsługi "czegokolwiek cyfrowego" (firewire, mpegi, avi itp.) po prostu na początku lat 90 coś takiego jeszcze nie istniało. Można sobie z tym poradzić. Mpega przerobić na sekwencje targ czy kamere cyfrową sterować lancem ... ale to już półśrodki.
Cena. Wiem że na rynku można znaleźć te zestawy za 15-20 tyś.

wtorek, 2 grudnia 2003, 17:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1.
Chodzi mi o robienie efektów specjalnych (np. Nakładanie rysunku na nagranie, symulowanie złego odbioru tv, i ogulne zminianie wyglądu nagrania.

Najpopularniejszy jest niewątpliwie Adobe After Effects, spore możliwości, dużo pluginów. Możesz też zainteresować się discreet combution, lub Mainconcept MainVision. We wszystkich przypadkach nastaw się jednak na to, że jest to program kompozycyjny wymagający trochę więcej wiedzy, pracy i zacięcia niż proste programy do NLE. Co więcej, nie są to programy do pracy w RealTime, wszystkie efekty długo i pracowicie przeliczają zanim dadzą rezultat.

Pozdrowienia
Ulv

wtorek, 2 grudnia 2003, 19:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]