Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 00:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Przechywtywanie i kompresja 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Przechywtywanie i kompresja
Witam.

Oczywiście szukałem odpowiedzi na wielu foram i przeczytałem wiele postów ale każdy pisze co innego, jedni radzą tak inni inaczej. Otóż chcę przerobić materiał VHS (kilka kaset 180 i 240 minut) na Xvid i nagrać to później na płyty CD-R 700 MB

System Win98SE, AMD Duron 1 GHz, 128 MB RAM, Maxtor 20GB (system) i drugi 40 GB,VirtualDub 1.4.10 - do przechwytywanie video, Nandub 1.0rc2 - do łączenia video z audio, CDex 1.50 - do przerabiania zgranego audio .wav na .mp3, codeki PICVideo MJPEG, XviD Video Codec 04102002-1 (Koepi's build with EPSZ ME) - czy to jest najlepszy kodek Xvid? Nie chodzi mi czy najnowszy bo wiadomo nowsze wcale nie znaczy lepsze.

Chciałbym aby kaseta 180 minut weszła na 2 CD-R 700 MB (większość filmów Xvid o długości średnio 1h 40 min mieści się na jednej CD-R 700) i tu pytanie: Jak przechwytywać i w jakiej rozdzielczości tzn. czy od razu do Xvida czy najpierw PICVideo i kompresja. Czy wystarczy rozdzielczość 512x384 ? Czy warto stosować jakieś filtry oprócz usunięcia przeplotu, jeśli tak to jakie?

Pozdr.

czwartek, 25 grudnia 2003, 12:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]