Teraz jest wtorek, 16 lipca 2019, 03:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jakiego oprogramowania użyć? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Już mnie ch..j strzela. Posprawdzałem tasmy. Na dyski idzie gęsta 80 a na cd rom 40. Zainstalowałem Service Pack versja 4 do tego 2000 professional i nic. Wszystko po staremu. w 98 wzystko gra a w 2000 drugi dysk po 5 min obróbki zmienia sobie tryb na PIO i koniec zabawy. Chodzi wtedy jak slimak. Moze jeszcze bym spróbował XP ale przy moich parametrach kompa to lepiej może nie. Chociaż Xp pewnie też nie wniesie nic nowego bo wydaje mi sie ze rózni sie od 2000 tylko grafika. Macie jeszcze jakies pomysły. Czekam na podpowiedzi.

Pozdrawiam
______________--
Jaca

środa, 21 stycznia 2004, 11:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ciezko mi wymyslec przyczyne twoich problemow, jedyne co mi przychodzi do glowy to konflikt sprzetowy. jesli masz mozliwosc sproboj podmienic jeden z dyskow tak by miec 2 dyski tego samego producenta i wtedy sprawdz czy sie udma wylacza..

środa, 21 stycznia 2004, 12:26
Nowy
Nowy

Postanowiłem pogrzebać jeszcze troche ze sterownikiem do płyty głównej. I skutki tego sa nastepujece po aktualizacji sterownika wyglada to tak.
W menadżerze urządzeź zamiast podstawowego i pomocniczego kontrolera pojawiły sie wpisy:
KONTROLER VIA BUS MASTER IDE
VIA BS ULTRA DMA CHANEL
VIA BS ULTRA DMA CHANEL

Czy to normalne. I nie moge już sprawdzić w jakim trybie jestem ponieważ na tych wpisach nie ma takiej zakładki z trybem transferu.

Proszę o opinie. Co z tym zrobic. Moja płyta to K7VZA.

Pozdrawiam

środa, 21 stycznia 2004, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam

(...) Moze jeszcze bym spróbował XP ale przy moich parametrach kompa to lepiej może nie. Chociaż Xp pewnie też nie wniesie nic nowego bo wydaje mi sie ze rózni sie od 2000 tylko grafika. Macie jeszcze jakies pomysły. Czekam na podpowiedzi.

Pozdrawiam
______________--
Jaca

Pozwalam sobie nie zgodzić z Tobą (że XP różni się od 2000 tylko grafiką).
Może na pierwszy rzut oka tak. Zapewniam Cię, że Twój komp będzie chodził zdecydowanie sprawniej na XP niż na 2000 :!: :!: I konfiguracja jaką masz w zupełności wystarcza :!: :!:
Powiem więcej: kiedyś przeprowadziłem eksperyment z zainstalowaniem WinXP na starym i cienkim komputerze (P2, 266 MHz!!!, 64 MB RAM) i wyobraźcie sobie, że blaszak chodził sprawniej niż na Win95!!!
Także proponuję przełamać się, zainstalować WinXP i spróbować. Ja w domu chodzę na WinXP właśnie, natomiast w pracy na Win2000. Mówię Wam - dzień do nocy!! I nie mam żadnego problemu z gubieniem UDMA w domu (też zgrywam i analogowo i cyfrowo). Że nie powiem o zwisach - w ciągu 1,5 roku używania WinXP - bluescreen zobaczyłem bodaj trzy razy...
Ja uważam, że WinXP to pierwszy Windows dla białego człowieka.

Pozdrawiam
piniu

środa, 11 lutego 2004, 08:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

gosciu: nie zgadzam sie z twoja opinia xp vs. 2000, bo ten drugi jest wg. mnie bardziej stabilny i zdecydowanie lepszy do pracy w rekach osob ktore wiedza co robia i czego oczekuja od systemu. potwierdzeniem niech bedzie chociazby fakt twoich 3 bluescreenow - nie widzialem takowego od 2 lat, od kiedy pracuje na 2000 (nie reinstalowalem ani razu).

środa, 11 lutego 2004, 09:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2