Teraz jest poniedziałek, 23 lipca 2018, 19:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 kamera cyfrowa sony 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kamera cyfrowa sony
Mam z nią mianowicie taki problem,że jak chce nagrać sobie VCD z filmu z taśmy(za pomocą programu ImageMixer,dołączonego przez producenta a mianowicie SONY,kamera to TRV 245E jakby to coś komuś mówiło),to wszystko ładnie przebiega,że niby udało sie to wykonać lecz płyta jest czysta,instrukcja programu zakłada mozliwość,że nie na wszystkich komputerach moze sie to udac,kamerę łącze za pomoca USB i mam mianowicie pytanie czy istnieją jakieś programy najlepiej darmowe pozwalajace zrzucic obraz z kamery za pomocą USB i od razu go przekonwertować aby mniej zajmował,albo od razy wypalac VCD,bo ssamą kamerą to ja moge zrzucic obraz jednak chyba 10 minut zajmuje cos okoła 4 giga,więc niezbyt jest to racjonalne.Sądze że problem jest związany z komunikacją a raczej jej brakiem między programem a moja nagrywarka,ale w zasadzie to jestem lama i tak strzelam.

piątek, 16 stycznia 2004, 15:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak łatwo to się nie obędzie, co prawda możesz zrzucić materiał z kamery bezpośrednio do mpeg i film nie będzie aż taki duży ale napewno nie zrobisz tego przez USB. Musisz zaopatrzyć się kartę IEEE i kabelek po to żeby zrzucić na twardziela. Tak apropo to 1h filmu zajmuje w DV ok 13GB.
To tak w wielkim skrócie
Musisz trochę poczytać forum to znajdziesz wiele wskazówek które naprowadzą cię na prawidłowy tor.

pozdrawiam
kosmaluk

piątek, 16 stycznia 2004, 16:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie radzę robić kompresji w locie. Zasada jest taka, że im lepsza jakość wejściowego obrazu przed kompresją, tym lepszy efekt końcowy. Dlatego przechwytywać należy zawsze w pełnym PAL przy najmniejszej kompresji na jaką nas stać. Z twojego opisu wynika, że masz kamerę cyfrową . Ja nie mam doświadczeń z przechwytywaniem z kamer cyfrowych, więc się dalej nie wypowiadam.

piątek, 16 stycznia 2004, 16:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano piątek, 1 października 2004, 09:46 przez jam3, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 16 stycznia 2004, 16:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
1.Co to za karta IEEE i ile orientacyunie kosztuje?
2.Jak zrzucam przez USB przez program ImageMixer to również MPEG1zajmuje bardzo duzo,a o jakosci nie wspomne,czy da sie ją jakoś poprawic?Czy to jest tak że USB ma za mały transfer i jest duza strata jakości?
Dzikeuje wszytskim za odpowiedzi i z góry dziekuje ze odpowiedzi na pytania zawarte w tym poscie.

piątek, 16 stycznia 2004, 18:25
Bywalec
Bywalec

ad.1 Chodzi oczywiście o kartę FireWire (IEEE 1394). Wystarczy w zupełności najtańsza, np Mint, Billionton (ok 80 zeta). Ja mam Billionton'a i wszystko działa. Należy tylko zwrócić uwagę na kabelek FireWire, od strony komputera wtyczka jest 6-pinowa, od strony kamery różnie to bywa, u mnie jest 4-pinowa. wynikowy materiał jest niestety dość "cięzki", format DV, 1 godzina zajmuje ok 13Gb. Nie unikniesz zakupu dużego dysku lecz przy traźniejszych cenach.... (ja sam kupiłem 120Gb za niecałe 400PLN)

ad.2 Przez USB kamerę możesz conajwyżej używać do wideokonferencji w internecie (do innych zastosowań USB się nie nadaje ze względu na zbyt mały transfer). U mnie w Samsungu jest złącze USB, ale sam producent napisał że można go używać tylko w programach typu NetMeeting (zablokowana jest możliwość capturingu).

poniedziałek, 19 stycznia 2004, 12:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]