Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 04:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jak w pinnaclu dołożyć motion background do płyty dvd? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jak w pinnaclu dołożyć motion background do płyty dvd?
Witam serdecznie,

Od jakiegoś czasu bawię się w pinnaclu 8 w montowanie filmów i próbuję robić z tego płytki dvd, ale nie mogę jednej rzeczy opanować - jak podłożyć pod menu dvd motion background (jest ich pełen katalog)? Zaznaczam, że na chwilkę obecną próbowałem zrzucać na dysk tylko obraz płyty dvd i tło się qrka nie chciało ruszać..... :cry:
A już oczami wyobraźni widziałem tam jakiegoś swojego mpega jako tło - to by było całkiem miłe..... :wink:

Jeżeli pytanie jest lamerskie to wybaczcie, ale jestem jeszcze w tym temacie zielonkawy..... Będę wdzięczny za tipsy....

Pozdrawiam!

sobota, 28 lutego 2004, 01:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli nie masz Motion Background dostępnych normalnie z poziomu tworzenia menu DVD (a powinny być) to wstaw jakiekolwiek menu statyczne i przejdź do edycji menu. Z prawej strony znajdź przycisk Background i po jego wybraniu możesz przeglądać inne katalogi w poszukiwaniu podkładów (taka mała ikona folderu, jeszcze bardziej po prawej stronie). Przejdź do folderu z ruchomymi tłami i wybierz sobie dowolny - po jego kliknięciu zostanie on w stawiony do wcześniej statycznego menu.
Nie próbowałem wstawiania własnych podkładów, ale sądzę, że przy zachowaniu podobnych parametrów co gotowce nie powinno być problemu.

niedziela, 29 lutego 2004, 11:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
> Z prawej strony znajdź przycisk Background i po jego wybraniu możesz
> przeglądać inne katalogi w poszukiwaniu podkładów (taka mała ikona
> folderu, jeszcze bardziej po prawej stronie). Przejdź do folderu z
> ruchomymi tłami i wybierz sobie dowolny - po jego kliknięciu zostanie
> on w stawiony do wcześniej statycznego menu.

wszystko się zgadza, tylko nawet jak postąpię wg. Twojej instrukcji to na podglądzie płyty dvd (w zakładce trzeciej - make movie) tło jest statyczne a podłożyłem ruchome z gotowców.... Chyba, że martwię się na zapas i podgląd to jedno, a na wypalonej płytce zacznie się to ruszać...?

Marudzę tak, bo gdybym miał wypalarkę dvd to bym odżałował te paręnaście złotych i sprawdził empirycznie, ale muszę zrobić obraz płyty i dać dysk koledze..... i szkoda by mi było skiepścić płytkę i zawracać gościowi głowę kilkukrotnie....

pozdrawiam!

niedziela, 29 lutego 2004, 23:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Naciśnij przycisk Play to obraz ruszy. :) Jak dołożysz ruchome tło i przejdziesz na zakładkę Make Movie to film stoi i dlatego Twoje menu też stoi. Jak naciśniesz Play to ruszy. Spoko. Poza tym możesz wybrać opcję wypalania z wybranym tworzeniem jedynie obrazu bez nagrywania na płytkę, a potem możesz sobie go obejrzeć z dysku.

poniedziałek, 1 marca 2004, 15:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]