Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 20:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pierwsza kroki 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pierwsza kroki
Witam.
Czy dobrze zrozumiałem przeglądająć FORUM

Chciał bym zasięgmąć porady czy dobra jest kolejność czynności i użyte oprogramowanie przy przechwytywaniu materiału z kamery mini dv obróbkę materiału i nagranie na płytę DVD.

1. Materiał z kamery można przechwycić do formatu DV za pomocą Pinnacle Studio 9

2.Montować (dzielić na sceny dodawać efekty) w innym programie z zachowaniem wejściowego formatu DV np.w Vegas Video 4.

3.Video kompresować do MPEG-2 programem np.Cinema Craft Encoder 2.66.

4.Program do authoringu, DVD np Ulead DVD Workshop 2.

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i porady

sobota, 28 lutego 2004, 14:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystkie te czynności z powodzeniem wykonasz za pomocą jednej aplikacji. Na początek polecam albo Studio 9 albo jeszcze prostszy Instant VideoAlbum. W obu programach (a także w kilkunastu innych) cały proces możesz przeprowadzić jakby za jednym zamachem od zgrania, poprzez podział na sceny, montaż i authoring DVD. Wymienione przez Ciebie czynności są prawidłowe, ale ilość "użytych" aplikacji nieco przesadzona - dąż do prostoty czyli korzystania z jednego programu (tak nawet będzie taniej).

sobota, 28 lutego 2004, 18:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja bym się nie zgodził z przedmówcą. Uważam, że użycie CCE 2.66 jako kodera do MPEG-2 to dużo lepszy wybór jak kodowanie w Pinnacle.

niedziela, 29 lutego 2004, 19:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pewnie tak, tylko raz, że zaproponowany proces dodatkowo się komplikuje, dwa podraża koszty, trzy - nie chodziło mi akurat o Pinnacle, co o samą ideę wykorzystania jednego zintegrowanego rozwiązania. Z tego co Emeryt pisał gdzieś wcześniej jest początkujący w tej kwestii, oczywiście nie oznacza to że chce pozostać na najniższym stopniu amatora, jednak zwróciłem uwagę na fakt, że nie zawsze najlepsze rozwiązania na poszczególnych etapach obróbki są najlepszym sposobem na pracę - to jak z elementami komputerowymi - nie zawsze najlepsze z nich będą chciały razem współpracować. :lol:

poniedziałek, 1 marca 2004, 18:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]