Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 00:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Problemy z renderingiem w Pinnacle Studio 8/9 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Problemy z renderingiem w Pinnacle Studio 8/9
Często pojawiał się ten temat, który jakoś do tej pory mnie nie dotyczył. Aż w końcu stało się :) Zabrałem się za obróbkę materiałów zgromadzonych na przestrzeni kilku lat no i przy renderingu już zmontowanego materiału (prawie 2 godz.) zacinał się i stawał. Ale udało mi się znaleźć przyczynę (tak mi się wydaje) i sposób na ominięcie tego problemu.

Otóż przyczyną problemów był fakt, że zgrane w ciągu kilku lat filmy zgrywane były z różnymi parametrami, część z nich była dodatkowo przycinana VirtualDubem i problemy pojawiały się na styku scen pochodzących z różnych okresów, najczęściej na przejściu Disolve i Fader. Często pomagała zmiana rodzaju przejścia, ale nie zawsze. Aż w końcu znalazłem rozwiązanie - w każdej scenie wystarczyło ustawić koniec sceny o kilka klatek wcześniej i wszystko poszło gładko.

Nie wiem czy u każdego to zadziała, ale może co niektórym pomoże. Innym problemem jest fakt dlaczego Pinnacle nie potrafi sobie poradzić z tym i jest to na pewno wina oprogramowania, gdyż sprawdzałem to na dwóch wersjach Studia oraz na dwóch różnych maszynach.

piątek, 16 kwietnia 2004, 11:24
Nowy
Nowy

Jeśli o mnie chodzi zatrzymuje się w trakcie renderowania jeśli tylko natknie się na pierwszy znacznik odwołania do menu dyskowego (C?). Kiedyś wszystko działało w najlepsze. Teraz po zainstalowaniu ver. 9 nie działa również ver. 8 Pinnacla. Co to jest ...?

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 08:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]