Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 00:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 UVS 8.0 Problem z rozmiarem zgranego obrazu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post UVS 8.0 Problem z rozmiarem zgranego obrazu
Porszę o podpowiedź co i gdzie można/trzeba zmienić aby program poprawnie identyfikował rozmiar obrazu (4:3 lub 16:9). Zgrałem materiał z kamery przez UVS 7 (u brata), a chciałem obrabiać na UVS 8 ponieważ taki soft mam zainstalowany i w końcu działa. Po podczepieniu zgranych plików do katalogu VIDEO, program pokazuje podgląd obrazu w prawidłowych proporcjach. Problem powstaje w monencie przeciągnięcia ikony zgranego kawałka do Timeline lub "podświetlenia" go, gdy to wyświetla się na dużym ekranie montażowym. W tym momencie program traktuje go jako obraz 16:9 , lecz na małych podglądach pokazuje go jako 4:3.
Problemu takiego nie ma w wresji UVS 7 oraz na innych przeglądarkach np. ALLPlayer. Sprawdziłem także właściwości klipu:UVS 8 informuje -VIDEO COMPRESION DV Video Encoder -- type 2, 24 Bits, 720x576, 16:9
a UVS 7 informuje - DV Video Encoder -- type 2, Format 24 Bits (720x576) comp. ratio 11%. próbowałem kombinować przy ustawieniach właściwościwości projektu, lecz nie pomogło (chyba że nie zmieniłem do końca wszystkich opcji). Może przy zgrywaniu materiału z kamery wkradł się błąd lub brat mi namieszał, albo program potraktował obraz kręcony kamerą (opcja CINEMA z czarnymi paskami na dole i u góry) jako 16:9 ustawienia do zgrywania. Jak nie uda się zrobić zmiany programem to spróbuję jeszcze raz zgrać matriał.
Proszę o pomoc. :!:

wtorek, 18 maja 2004, 16:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]