Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 18:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Adobe Premiere 6.0 i "file size limitation" 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Adobe Premiere 6.0 i "file size limitation"
Witam. Miałem okazję przez kilka dni testować Premiere 6.0. Nie udało mi się rozgryźć tylko jednej interesującej mnie rzeczy: czy Premiere potrafi w jakiś sposób ominąć ograniczenie na wielkość pliku narzucane przez Windows (np. dzieląc eksportowany materiał nam kilka plików) ? Czytając help do programu dowiedziałem się, że takie dzielenie na wiele plików stosuje wersja dla MacOS oraz, że wersja dla Windows potrafi zapisać więcej niż 2GB (dość skąpa informacja). Podczas prób exportu dużego materiału w postaci DV PAL program zapisywał mi ok. 4GB plik gdzie miescilo sie ok. 19 minut filmu. Pozostała część filmu nie została wyeksportowana ani do tego pliku ani do następnych, a dodatkowo nie każdy program potrafił poprawnie odczytać taki 4GB plik i niektóre widziały tylko 2 pierwsze GB czyli nieco ponad 9min filmu. Mam więc pytanie: czy Premiere 6.0 potrafi wyeksportować większą ilość materiału i ominąć ograniczenie 2(4)GB i jeśli tak to w jaki sposob ?
Interesuje mnie oczywiście korzystanie tylko z kompresji DV więc pomysł aby film mocniej skompresować innym kodekiem i zmieścić w 2GB odpada. O ewentualną odpowiedź proszę (także) na email: jacek@vinet.pl
Z góry dzięki. /Jacek/

środa, 6 marca 2002, 21:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
wystarczy ze bedziesz korzystal z innego windowsa np 2000 lub XP i zastosujesz partycje ntfs zamiast fat32 i problem zniknie pozdrawiam :lol:

czwartek, 7 marca 2002, 23:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dokladnie, wynika to z ograniczen partycji FAT32. Tej wady pozbawiony jest system plikow NTFS. Jak napisal Wodzu Windows 2000 oraz Windows XP moze pracowac z tym systemem plikow. Pozwoli Ci to na zapis plikow wiekszych niz 2GB

piątek, 8 marca 2002, 02:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post File size limitation raz jeszcze
Dzięki za info. Mam w związku z tym kolejne pytanie. Jak duży plik mogę zapisać korzystając z NTFS ? Jeśli np. chcę wyeksportować 3h DV czyli około 39GB ? /Jacek/

piątek, 8 marca 2002, 11:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Teroretycznie dowolnej wielkosci. Wiecej znajdziesz tutaj http://www.pcguide.com/ref/hdd/file/ntfs/files.htm

"In fact, under NTFS, there is no maximum file size" :P

BTW: Polecam sie zarejestrowac, to bardzo ulatwia korzystanie z forum. Po zalogowaniu zaznaczane sa nowe posty od ostatniej wizyty.

piątek, 8 marca 2002, 21:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czy można kupić gdzieś jakąś książkę typu"Krok po kroku" lub coś w tym rodzaju dotyczącą Adobe Premiere 6.0 ???
Byłbym wdzięczny za adres księgarni wysyłkowej.
Mój email: zmia@gamrat.jaslo.pl

czwartek, 18 kwietnia 2002, 07:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 31 sierpnia 2002, 00:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]