Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 09:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Efekt poświaty - łuny - blur krawędzi 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Efekt poświaty - łuny - blur krawędzi
Witam
Zanim fotograficy przeszli na obróbkę komputerową zdjęć, rozmaitego rodzaju filtry były fizycznie nakręcanymi na obiektyw nasadkami, czy też soczewkami. Bardzo zależy mi na pewnym filtrze, chociażby nazwie, dającego efekt poświaty jasnych krawędzi, często stosowany przy zdjęciach ślubnych, ale uwaga chodzi mi o odpowiednik w postaci plugina nakładanego na Photoshop, czy nawet Adobe Premiere dającego dokładnie taką samą łunę wokół obiektu. Nie istotne tu jest czy będzie to sam plik, czy nakładka w postaci instalowanej. Może ktoś z filmujących zajmuje się również zdjęciami i dokładnie wie, który to efekt i o co mi chodzi? Bardzo proszę o chociażby nazwę tego filtra, nie mam żadnego punktu zaczepienia nie wiem czego szukać.
Z góry dziękuję.

niedziela, 11 lipca 2004, 03:18
Moderator
Moderator

Wiem co co ci chodzi. Odpowiednikiem tego i wielu innych filtrów w postaci sharewarowej jest tzw. KPT Effect dla adobe photoshop. Jest to spora nakładka z bardzo graficznym enterace dająca tekie i inne możliwości. Nie wiem, czy da się w jakiś sposób akurat zintegrować go z programem do edycji video adobe premiere, być może ktoś się wypowie.
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 16:32
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Uważam ,że opisane wymagania spełni efekt 'glow' w programie VegasVideo.

czwartek, 2 września 2004, 07:50
Moderator
Moderator

Ludzie - dlaczego często odpowiadacie komuś kierując go w inną stronę ? Kolega wyraźnie pyta: "uwaga chodzi mi o odpowiednik w postaci plugina nakładanego na Photoshop" - Elektron co mają ze sobą wspólnego Photoshop i VegasVideo? Przemyśl w czym pomogłeś gościowi swoją odpowiedzią :)
Nie odzywał bym się, gdybym sam nie był zainteresowany: czy też udało mu się coś znaleźć lepszego na tego Photoshopa, czy jak pisze Premiere, ale jak czytam, że ktoś proponuje zamiast używania cukru zastosować sól, no to zsuwam się pod biurko. Co gorsze na forum często tak jest, że ktoś zaraz szuka alternatywy zamiast odpowiedzieć, a już najchętniej poleca się to, na czym samemu się pracuje :D
Pozdrawiam gorąco

czwartek, 2 września 2004, 08:55
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Oczywiście - zgadzam się. Tylko w tym wypadku nie masz co na mnie krzyczeć bo list kolega napisał 2 miesiące temu prawie i nikt mu nie odpowiedział. Pomyślałem więc że w Adobe nie da się czegoś takiego zrobić, więc chciałem biedakowi pomóc i tyle.

czwartek, 2 września 2004, 09:11
Moderator
Moderator

Czy ten efekt z Vegasa da się "wydłubać" do Photoshopa i robić takie zdjęcia z tym filtrem, bo sam byłbym zainteresowany? Pewnie mając znajomego fotografa można by się podpytać, ale czy powie? :)

czwartek, 2 września 2004, 10:54
Moderator
Moderator

Może kogoś uszczęśliwię: http://www.autofx.com/freeplugins/dreamyphoto.asp?id=7
Pozdrawiam gorąco

piątek, 17 września 2004, 22:05
Moderator
Moderator

Program jest darmowy, trzeba jednak otrzymać od nich numer przysłany mailem, na którego nie można się doczekac.
Dla niecierpliwych:
F103081
Pozdrawiam gorąco

niedziela, 19 września 2004, 13:08
Moderator
Moderator

Bardzo ładny efekt, dzięki panie Darku!
Jednak jest jeden, zasadniczy szkopuł... Nie da się go używać pod Premiere :(
Gdyby się ktoś natknął na jakiegoś prostego gloła jak w tym dream photo albo filmfx to wdzięcznym byłbym za informacje. Chodzi mi o pluginy prm/aex/8bf.

pozdrawiam,
PeaceAnt Love!

sobota, 2 października 2004, 15:41
Moderator
Moderator

takie pytanko. efekt jak w tym dream photo mozna uzyskac kombinując z nakładaniem dwoch tych samych obrazów z których ten "górny" jest zblurowany. szukam teraz takiego plugina który ma w blurze opcje "composite with original" albo cos podobnego (jak w boris'ie) do AEX albo PRM. oczywiscie wiem jak to zrobic na około, ale zależy mi właśnie, żeby to był jeden jak najprostrzy i jak najszybszy plugin. bede wdzieczny za jakis cynk, bo przez te miliony pluginów sie przebijam i jakos nie moge wyhaczyc czegos co mi odpowiada. ewentualnie jakis soft fokusowy plugin, który tak wygląda jak ten dreamy photo tez by sie nadał. moze pan panie Darku ma coś w zanadrzu :)

pozdrawiam.

PeaceAnt Love!

piątek, 8 października 2004, 02:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]