Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 20:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Adobe czy Ulead 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Adobe czy Ulead
Który z programów jest według was lepszy (pod różnymi względami i ogólnie):
Adobe Premiere 6.0
czy
Ulead Media Studio Pro 6.5
Dzięki za wszelkie sugestie. 8O

niedziela, 6 października 2002, 16:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jak wyżej
Dla mnie oba są za bardzo skomplikowane :) niestety.

niedziela, 6 października 2002, 17:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Patrzac na procenty wypowiedzi z roznych stron o NLE widac ze wiecej ludzi uzywa AP niz UMSP jednak to o niczym nie swiadczy moze uzytkownicy UMSP sie nie wypowiadaja:). Oba programy mozna miec w pelni funkcjonalnych wersjach demo i mozna przetestowac samemu. Poprzednia wypowiedz kolegi potwierdza albo niesamowite poczucie humoru albo szczyt lenistwa. Program jak program - kazdego mozna sie nauczyc a co jak co ale do tych programow jest mnostwo tutoriali i wszelkiego rodzaju opisow.

niedziela, 6 października 2002, 22:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja osobiście uzywam UMS 6.5 , do niedawna 6.0 i uważam że jest super.
Próbowałem trochę AP ale wydawało mi się że ma gorzej rozwiązane funkcje związane z podglądem wyników pracy z Timeline bez renderowania, i że trzeba w nim wrzucać pliki do biblioteki żeby z nich skorzystać w UMS mam otwartych kilka katalogów W Windzie z animacjami, podkładami itp. oraz program ScanalyzerLive (albo kilka jak materiały są w kilku katalogach) gdzie każdy klim mam przedstawiony jako ciąg klatek i podane jego wszystkie dane i kiedy coś mi trzeba to przeciągam z katalogu albo Scenalyzera potrzebny mi plik albo całą serie do UMS i jest super. Nie wiem może w AP tak się też da, ale jak go zainstalowałem to się trochę zraziłem bo nie chciał mi przyjmować plików z UMS , paru funkcji nie mogłem sie doszukać, dodatkowo zainstalowałem taki patch z efektem starego filmu (do UMS nie mogłem znaleźć) i po uruchomieniu zawieszałmi się komp więc odinstalowałem i dalej używam UMS.
W wersji 6.5 UMS posiada jedną ciekawą funkcję - podczas robienia Capture automatycznie dzieli na małe pliki według cięć wykonanych na kamerze i nie trzeba potem ręcznie szukać cięć na timeline żeby zrobić np zakładkę bo potzebny przenik albo jakiś efekt, w połączeniu z programem Scanalyzer (też posiada tę funkcję ale w UMS jakoś lepiej mi siępodoba) mam wszystkie pliki przedstawione jako ciągi stopklatek i widzę z czym mam do czynienia bez potrzeby szukania i cięcia klipów na kawałki.
Niestety nie potrafię jakoś uruchomić zrzucania filmu z Timeline bez tworzenia plików wynikowych - skacze mi w momencie zmiany pliku (myślałem że za słaby komp PIII700 ale zmieniłem na P4 1.7 i dalej tak samo) ale mi to nie przeszkadza bo i tak export i import video robię na drugim kompie żebym mógł jednocześnie pracować nad następnym filmem, Ponieważ głównie zajmuję się weselami jedna robota to około 3 ha materiału - robię 10-11 projektów, nastawiam do przerenderowania które zajmuje 1-2 godziny - wyjmuję twardziela (80G-wchodzą 2 wesela) niosę do drugiego kompa do przegrywania na magnetowidy a do tego pierwszego wkładam dysk ma materiałem na następny film i można pracować dalej bez przerwy :) Może i z Timeline było by szybciej bo nie trzeba było by czekać na robienie tych plików wynikowych i zajmowało by mniej miejsca ale nie wiem jak wtedy z przenoszeniem projektów i materiałów pomiędzy komputerami. Jak ktos nie ma dużo roboty i mało miejsca na HDD to z Time line na pewno jest sprawniej.
Może ktoś używa UMS 6.5 i export z Timeline działa u niego bez problemów? Prosiłbym o kontakt jeżeli tak - może coś źle robię? Dodam że pracuję z UMS od ponad 2 lat i nigdy nie miałem i nie czytałem do niego żadnej instrukcji czy poradnika oprócz Help-u po angielsku. Teraz wiem że to duży błąd bo zdarza mi się że po ponad dwóch latach udaje mi się znaleźć jakąś funkcję czy skrót która mi ułątwia sporo pracę a o której nic dotąd nie wiedziałem , albo próbowałem coś eksperymentować i nic mi nie wychodziło i uznałem że to nic ważnego.
W każdym razie mimo wszystko uważam UMS za bardzo dobry i przyjazny nawet mało doświadczonemu użytkownikowi program do montażu video. w AP wydawało mi się że interfejs programu jest o wiele mniej intuicyjny niż w UMS więc zaniechałem z nim eksperymentów.
Pozdrawiam MaciejM

niedziela, 6 października 2002, 22:50
Bywalec
Bywalec

Czy znalazłeś sposób na automatyczne generowanie plików wynikowych?

poniedziałek, 7 października 2002, 10:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie wiem za bardzo o co chodzi z tym "Automatyczne generowanie" to czego ja używam to nazwałbym seryjne generowanie plików wynikowych i jest to funkcja "CreateMultipleFiles" w menu File - podajemy po kolei nazwę projektu i miejsce oraz nazwę pliku wynikoweko klikając "Add" przy dodawaniu następnego projektu, potek OK i leci nawet i kilkanaście plików po kolei. Czy o takie cos chodziło ?

poniedziałek, 7 października 2002, 11:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
:idea: Od 98 r uzywałem UMS 5.0 aż do UMS6.5, od 2000 AP5 do 6.5
w między czasie Speed razora 3.5 i 4.5 - są to programy do opanowania,
angielski HELP w zupełności wystarszy.
Obecnie używam Avida Xpress 3.5 i na prawdę potrzebuję instukcji.
Może być .pdf. ----- [url]zinczuk@pf.pl[/url]

czwartek, 7 listopada 2002, 01:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z AP wszystko byłoby dobrze gdyby programiści z Adoba zaczeli poważnie traktować klienta!! Jest bardzo dużo błędów, niedociągnięć, usterek, które są powielane z programu na program, a które utrudniają a wręcz uniemożliwiają poprawną pracę (np. znikające pliki, rozsynchronizowywanie się wizji i fonii i wiele innych).

pozdrawiam
piotrek

czwartek, 7 listopada 2002, 15:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Właśnie zaczęłam eksperymentować z AP 6.5 i mam problem z rozsynchronizowywanie się wizji i fonii. Czy ktoś, kto używał poprzednich wersji też miał z tym problem, cz to jest coś nowego?

środa, 20 listopada 2002, 18:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Ulead MSPro - to jest to
Pracuję w UMS od 4 lat i po przejściu ciernistej ścieżki nowicjusza w NLE jestem z niego bardzo zadowolony. To fakt, że potrafi się czasami wysypać ale częste zachowywanie projektu rozwiązuje problem. Nie jestem przekonany do AP - widziałem jak pracuje na tym mój kolega i uważam, że jest gorszy, mniej przyjazny dla użytkownika. Mniejsza ilość wypowiedzi na temat UMS, a jednocześnie zatrzęsienie tematów o AP, mogą świadczyć o problemach z AP i spokojnym śnie UMS-owców, do których i ja się zaliczam

wtorek, 26 listopada 2002, 10:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przylacze sie do zwolennikow Ulead Media Studio. Swoimi możliwościami dorównuje Premierze i jest od niej 3 razy tańszy.

sobota, 21 grudnia 2002, 18:37
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja jestem starym Adobwcem (ponad 4 lata) :) (Photoshop, Premiere, AfterEffects)
Powiem jedno, wszystko tak naprawde zalezy od tego do czego dany program jest nam potrzebny.
Na Premierze "jade" od wesji 4.0 (obecnie 6.5) i musze powiedziec ze klopoty z tym programem zaczynaja sie tylko wtedy jesli w systemie znajduje sie jakis bug (kodek audio lub video, zle zaistalowany plug itp) Mialem kiedys kodek LEAD MJPG i on czesto wszystko krzaczyl....

Piotrze nie zgadzam sie z tym iz Adobe zle traktuje swoich klientow :)

Jeszcze kilka miesiecy temy filmiki kleilem w AP jednak teraz kozystam z AE - daje wieksze mozliwosci.
AP uzywam do ostatecznego renderu i pracy poklatkowej (robie filmy i pracuje srednio na ok. 60 layerach) Jest duzo wygodniej i duzo prosciej pracuje sie na key frame'ach...

środa, 8 stycznia 2003, 12:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]