Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 17:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Pomocy jaki program jak nie znam angielskiego? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pomocy jaki program jak nie znam angielskiego?
:?:
Pomocy!
Kupiłem kamerę DV z wysokiej półki i co z tego?
mam doświadczenie na analogu i to wszystko, nie znam anglika jestem laik.
Nagrałem filmik na wakacjach we Włoszech i co z tego jak nie mam pojęcia co dalej.
proszę o pomoc : mam komputer P IV 1.2,
jestem tylko kucharzem .

wtorek, 22 października 2002, 15:32
Bywalec
Bywalec

Jeżeli zależy Tobie na tym aby program był po polsku to chyba nie ma wielkiego wyboru. Jedynym takim programem jest podajże DigiLab firmy HDP Electronics (http://www.hdp.com.pl/).
Nie słyszałem (mogę się mylić) aby jakikolwiek program zagraniczny do nieliniowego montażu filmów został spolszczony. Moim zdaniem jednak to nie problem. Polscy dystrybutorzy tych programów udostępniają szczegółowe instrukcje w naszym języku. Niektóre programy (np. Adobe Premiere) doczekały się kilku pozycji książkowych.
Jeżeli jesteś początkujący to proponuję np. Pinnacle Studio 7 lub Ulead VideoStudio 6. Generalnie te programy mają niezłe możliwości, a są proste i intuicyjne w obsłudze. Możesz też używać programów bardziej zaawansowanych np.: Adobe Premiere, Ulead Media Studio Pro, Pinnacle Edition. Są to programy o bardzo dużych możliwościach ale też trudniejsze w obsłudze.
Pamiętaj że aby montować film z kamery DV na komputerze potrzebować będziesz także kartę FireWire do zgrywania materiału z kamery na komputer i nagrywania gotowego fimu na kamerę. Kartę FireWire kupić można osobno (tak wychodzi najtaniej). Można także kupić pakiet: kartę razem z oprogramowaniem (np. HDP DVMax, lub Pinnacle Studio7 DV).

wtorek, 22 października 2002, 15:49
Nowy
Nowy

Oglądałem kiedyś taki polski program - KOALA. Moim zdaniem na początek w zupełności wystarczy. Jeżeli sprawa Cię interesuje to proszę o kontakt - mam to na jakiejś płytce (wersja DEMO), ale muszę poszukać

środa, 23 października 2002, 10:17
Nowy
Nowy

środa, 23 października 2002, 10:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie przepłacaj firmie HDP. Kup sobie dobry kontroler Fire Wire i poszukaj oprogramowania w wersjach testowych lub demo.

czwartek, 24 października 2002, 12:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Moze najpierw jakis do nauki jezyka angielskiego( taka odpowiedz sie nasuwa patrzac na temat postu) ale do rzeczy ,czy fakt ze jestes jak piszesz tylko kucharzem jakos cie dyskryminuje? Nasz byly prezydent byl tylko elektrykiem, co prawda zle skonczyl ale ty nie musisz isc w jego slady:) Przeciez umiesz czytac po polsku chocby nawet. Jest przeciez Adobe Premiere po polsku.

Pozdrawiam

sobota, 26 października 2002, 21:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sprostowanie
Sorki za wprowadzanie w blad co do polskiej wersji premiere. Fakt ze jest ksiazka do premiera i to wszystko .

sobota, 26 października 2002, 21:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dałem sobie radę z Adobe Premiere bez gruntownej znajomości angielskiego. Kupiłe po prostu podręcznik Adobe Premiere 6 Biblia.
Bedziesz potrzeboeał jeszcze dobry kontroler Fire Wire inaczej IEEE 1394.
Pracuj na Windows XP lub Windows 2000 i koniecznie z systemem plików NTFS. Nie będziesz miał ograniczenia wielkości pliku czyli maksymalnego czasu trwania klipi-filmu. Pamietaj 1 godzina filmu w formacie DV (zgrana z kamery) to 13 GB (gigabajtów) na dysku twardym komputera, czyli do tej zabawy potrzebny jest duży dysk. Powodzenia

poniedziałek, 28 października 2002, 17:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]