Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 05:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Slaba jakosc po capturingu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Slaba jakosc po capturingu
Witam
Zastanawiam sie co moze byc przyczyna duzego pogorszenia jakosci po zgraniu materialu z kamery DV po firewire na dysk w AP6 [ale tez w innych programach]. Material ma niemile slady pixelozy i rozmazow w docelowym avi. Probowalem juz wszelkich rozdzielczosci i nic.

Moj sprzet: Duron 1G, HD @ 7200, jakis kontr firewire, kamerka Panasonic NV-DS15

Moze mial ktos podobne problemy kiedys?!

poniedziałek, 28 października 2002, 21:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Poziome cieniutkie igiełki w zgranym materiale
Mam chyba podobny problem i nie wiem jak go rozwiązać. U mnie w zgranym AVI (w pełnej rozdzielczości) w szybszych sekwencjach pojawiają się poziome cieniutkie igiełki zwłaszcza wokół poruszających się obiektów. Do zgrywania używam oprogramowanie Ulead Video Studio 5 DV. Tzw "pikselozy" o której piszesz nie mam. Błbym wdzięczny gdyby ktoś znał rozwiązanie tego problemu.
PZDR

wtorek, 29 października 2002, 10:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post U MNIE PODOBNIE
Jak daliście sobie radę z z poziomymi ząbkami przy poruszających się obiektach to prosiłbym o poradę w zlikwidowaniu problemu.
Pozdrawiam.

czwartek, 12 czerwca 2003, 18:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nalerzy usunąć preplot a jak to proponuję poszukać na forum(jest wyszukiwarka)Z tego co pamięta VirtualDub usuwa przeplot.

czwartek, 12 czerwca 2003, 18:30
Bywalec
Bywalec

Leon, czy w AP 6,5 też można usunąć przeplot? Przy eksporcie np. do divixa z "Export timeline"-Microsoft AVI w "settings" , w ustawieniu "special processing" zaznaczam "deinterlace", ale wynikowy plik jest dalej z przeplotem , bo widać dalej charakterystyczne igiełki (wybieranie co drugiej linii).

sobota, 14 czerwca 2003, 00:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Igiełki w szybkich scenach
Igielki a wlasciwie grzebienie po zgraniu DV na dysk to cos jak najbardziej normalnego a nie zadna wada, mozna to prosto ominac i ogladac tylko w polowkowej rozdzielczosci, po edycji i wyslaniu z powrotem do kamery bedzie wszystko O.K.

Prawdziwe usuwanie przeplotu wymaga przekodowania w docelowym enkoderze np mpeg2 z zaznaczona opcja deinterlace

Powodzenia!

wtorek, 17 czerwca 2003, 10:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]