Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 14:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Igiełki w obrazie 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Igiełki w obrazie
Jestem od niedawna posiadaczem karty SB Audigy z portem Fire Wire i tą też drogą zgrywam filmy z kamery SONY DCR-VX1000E z pełną rozdzielczością PAL. Zależy mi na tworzeniu filmów w formacie SVCD lecz moją wątpliwość budzi jakość zgranego pliku AVI, który jest jednocześnie plikiem wyjściowym do konwersji na format SVCD. Mianowicie w zgranym obrazie występują poziome cieniutkie igiełki wokół poruszających się obiektów zwłaszcza w szybkich sekwencjach. Czy można to jakoś rozwiązać i uzyskać z tego dobry materiał SVCD bo ten, który uzyskałem nie podobał mi się zbytnio. O wiele lepszy uzyskałem robiąc SVCD z filmu DVD. Od czego to zależy??? Czy ktoś może mi doradzić jak robić filmy SVCD uzyskując zadawalającą jakość ? Czy coś źle ustawiam ??? Do zgrywania używam Ulead Video Studio 5 DV, a przerabiam na mpga znanym programem o nazwie TMPGen.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie.
Mój sprzęt to:
AMD 1.7XP, 256MB DDR; grafika ASUS AGP-V3800; Dysk IBM 40GB ATA100 w trybie DMA;

wtorek, 29 października 2002, 22:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Przeplot
Napisałbym to WIELKIMI literami, bo temat jest stary jak świat i już dziesiątki razy pojawiał sie na tym Forum. Proponuję przejrzenie starszych postów na temat przeplotu a napewno się dowiesz jak ten problem wyeliminować.

Powodzenia

środa, 30 października 2002, 09:21
Bywalec
Bywalec

Dziękuję. Poszukam. Sorry ale mam tylko modem i przeleciałem forum tylko połebkach. Pewnie ominąłem :cry:

środa, 30 października 2002, 20:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]