Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 12:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Edius czy premiere ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Edius czy premiere ?
Mam dylemat. Sezon się kończy, będę zmieniał sprzęcik na coś nowszego. Co polecacie pod kontroler firewire? Premiera, czy Ediusa ? Proszę o opinie osób znających oba te programy. A może jeszcze coś innego ???
(głównie zależy mi na obróbce wgranego materiału z kamerki VX2100 i nagrania docelowo na DVD)

piątek, 1 października 2004, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zdecydowanie EDIUS ! Właśnie sie przesiadłem z premiery. Jest stabilniejszy. :D

sobota, 2 października 2004, 10:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Miałem Ediusa fajny programik owszem. Premiere Pro to juz naprawde poważny program.
Edius dopiero raczkuje , ma pare fajnych bajerów ale gdzie mu tam do Premiera. Popracuja vhłopaki nad nim pare latek to może coś z niego będzie.

sobota, 2 października 2004, 11:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 9 października 2004, 17:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Edius miałem wersje 2.5. - w porównaniu do Premiera Pro wypada bardzo blado. Brak exportu do formatów profesjonalnych Sony. Bardzo niewygodnie ułożone narzędzia do edycji.
Wyglada tak jakby to była beta beta wersja Demo. Zdecydowanie stawiam na Premiera Pro , chociaż w pracy mam Avida. Jednak Adobe to jakby nie było 8 lat tradycji a edius? Edius to nowość a ja nie mam czasu czekać aż program "dorośnie".

sobota, 9 października 2004, 19:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a czy Premiere Pro ma nadal absurdalne ograniczenie timeline'u do 3 godzin?

niedziela, 10 października 2004, 11:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Absurdem jest tworzenie filmów 4, 5 godzinnych. Film fabularny zwykle nie przekracza 2 godzin a pracuje nad nim cała ekipa ludzi.. I naprawde jest co pokazać. A takie nudy jak wesela filmuje się po 4, 6 godzin - paranoja !
Premiere Pro nie ma ograniczenia czasowego.

niedziela, 10 października 2004, 11:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Napewno bardzo ważne jest aby interfejs programu którego używasz CI odpowiadał - jesni wolą Premiera, inni Ediusa. Ja osobiście pracuję na Premiere, lecz w Twoim przypadku, jeśli chcesz pozostać przy kontrolerze Fire-Wire, to najlepszym rozwiązaniem jest EDIUS 2,5 gdyż ma architekturę skalowaną, powodującą, że wydajność programu zależy w linii prostej od wydajności kompa, tak więc wypasiony komp i EDIUS jest chyba najtańszą i bardzo dobrą alternatywą
Pozdrawiam

niedziela, 10 października 2004, 12:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niedziela, 10 października 2004, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Sprawdźcie czy promocja o której pisałem jest jeszcze aktualna
http://www.bsmultimedia.com.pl/

niedziela, 10 października 2004, 17:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kupiłem tam Ediusa 2.5 na promocji za 1200zł ! Miałem z początku kłopoty, bo robiłem przez ostatnie 4 lata na premierce, ale teraz spox.
Wolę go od adoba. Je poprostu lepszy :!: Dostałem też instrukcje po naszemu, ale nie polecam jej bo jest nieźle okrojona. Do wesel i mojej VX2100 to kapitalne rozwiązanie. POLECAM EDIUSA.

niedziela, 10 października 2004, 18:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
trochę z beczki pytań lamerskich dlaczego po uaktualnieniu Ediusa do
wersji 2.5 mam tylko format NTSC co z PAL podczas instalacji 2.0 miałem do wyboru na początku instalacji czy ma być NTSC czy PAL a przy instalacji uaktualnienia wszystko "poleciało" "chyba" bez pytań
uaktualnienie pochodzi z oficjalnej strony CANOPUS-a
pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
mark26

środa, 13 października 2004, 16:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Program PYTA czy chcesz NTSC czy PAL........, jak zbyt szybko wdusiłeś next, to domyślnie zainstalował NTSC. Możesz to zmienić w setingu.

środa, 13 października 2004, 16:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 13 października 2004, 16:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a czy może ktoś podać pełną listę standardowo dostępnych filtrów programu Edius 2.5?
i jeszcze czym różni się procoder w wersji LE dołączany do DVStorm'a od pełnej wersji tego programu?

środa, 13 października 2004, 18:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona