Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 07:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 montaż inaczej 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post montaż inaczej
Witam wszystkich którzy jak ja mają już dośc p...windowsa.
Panowie pomóżcie. Jakiś czas temu miałem okazję troszkę "pomyszkować " u znajomego na linuxie a czytają niejedną pozytywną informację na temat pracy edycujnej na tym systemie pragnę poświecic trochę czasu i się w niego spróbowac zagłębić. Jestem pojętny i się nie boję grzebania aż osiągnę choć niewielkie pojęcie.
proszę o radę jak zdrowo podejść do tematu:

-jaki konkretnie użyć system linuxowy i jeśli ktoś wie to skąd go ściagnąć
co ważne to musze dodać iż niestety windowska nie mogę dokumentnie wy...ć ponieważ muszę się tą platformą komunikowąc w pracy.
Zalezy mi więc na takim który pozwoli mi mię ten system w komputerze na pełnych prawach.
mam dwa dyski: główny ma dwie partycje wiec mogę poświęcić ten drugi na linuxa
oczywiście najlepiej odpowiadający programom do edycji
- jakie konkretnie mogę użyć programy: do sciągnięcia, pożniej do edycji i do authoringu
-potrzebne mi są też namiary na programy do kopiowania cd/dvd
-do obróbki zdjęć ( nic zaawansowanego, tylko dostosować zdjęcia do filmu)
-acha, no i namiar na stronę ze sterownikami do f-w

wiem że może prosze o zbyt wiele, co poniektórzy odeślą mnie do stron poświęconych linuxowi w zakresie ogólnym ale ja potrzebuję skorzystać z doświadczenia tych co już za jego pomocą tak pracują tudzież bawią się i myślę że kolejny "współbrat" ich ucieszy

o ile to możliwe zaznaczcie te darmowe albo bardzo niewiele kosztujące

pozdrawiam
Adam C.

sobota, 2 października 2004, 14:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
zaciągam właśnie od 15h powilutku Mandrakelinuxa 10.0.
jest tam kilka narzędzi które już znam np. gimp, openoffice,jest tam coś do sieci i kilka bajerów
TO NIE JEST TAK ŻE NIC NIE ROBIĘ I TYLKO CZEKAM AŻ KTOŚ ŁASKAWIE PODSUNIE MI LINKA!!
Ale potrzebuję pomocy czy idę w dobrym kierunku, poza tym co sam ustaliłem i znalazłem aby zacząć przygodę z linuxem przy obróbce wideo nie mam zielonego pojęcia jakimi programami mam się zainteresować, czy są jakieś dobre darmowe czy lepiej zainwestować w komercyjny.
A może wogóle jestem p... i żadnej wygody ani komfortu pracy sobie z tym co zaciągam nie stworzę.
odezwijcie się, mam jeszcze trochę czasu...jakieś 20h sciagania 3xcd z linuxem ;))) ale potem chcę sie zabrać do roboty
pozdrawiam
adam

niedziela, 3 października 2004, 18:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
od razu zastrzegam ze nie jestem zadnym ekspertem a moja przygoda z linuxem miala chrakter czysto zabawowy.
po pierwsze jak scigasz linuxaa to wersje ostateczna (stabilna). nie patrz na numerki - to myli. z tego co wiem 10.0 comunnity to byla wersja testowa. druga sprawa poszukaj w necie czwartego cd. bedziesz czesto go potrzebowal do instalacji roznych programow. na 4 i 5 plycie sa m.in. komercyjne sterowniki. tylko ze normalnie trzeba te plyty kupic :-).
ale czy uda cie sie dostroic linuxa do potrzeb edycji...? wiem ze sa programy ktore umozliwiaja odpalenie windosowskich aplikacji pod linuxem. moze to bedzie metoda - tylko po co wtedy instalowac linux'a? generalnie na mnie system wywarl ogromne wrazenie - trzeba tylko cierpliwosci. polecam ci jedna stronke - mnie ona strasznie pomogla na poczatku: http://gorzow-wlkp.net/linux/ins_mand.htm
do goscia mozna walic tez na gg tylko radzilbym ci poczytac na jego stronie artykul pt. jak madrze zadawac pytania. naprawde pomaga. no i zycze powodzenia. daj znac jakie robisz postepy :-).

niedziela, 3 października 2004, 20:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]