Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 17:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 DivX 720*576 ??? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post DivX 720*576 ???
Jak w tytule - próbowałem skompresować materiał z kamery DV do DivX'a bez utraty rozdzielczości.
Niestety takiego filmiku praktycznie się nie da oglądać - komputer się nie wyrabia, leci dźwięk a obraz nie nadąża.
Czy to za dużo dla DivX'a czy może coś źle robię?
Mam PIII 800MHz i 256MB

Użycie MPEG2 nie wchodzi w rachubę.

Po zmianie rozdziałki na 360*288 (wszystko na pół) - wszystko chodzi bez zarzutu.

W jakiej rozdzielczości najlepiej zgrywać filmiki z kamerki DV (tak aby mniej więcej godzina filmu wlazła na zwykły CD-R) z dźwiękiem mp3 i żeby słabszy komputer wyrobił się (np. PII 300) przy odtwarzaniu.

środa, 30 października 2002, 22:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Powinien się wyrabiać
Choć 720x576 w Divx to duże wyzwanie dla każdego procka, myślę że akurat PIII 800 MHz powinien się wyrabiać. Możliwe ża masz w systemie poinstalowane jakieś bzdety (które nazywam spowalniaczami), typu aktywny pulpit, pasek skrótów MS Office, szybkie uruchamianie jakiegoś programu X itp i inne programiki które się same uruchamiają i ich ikonki siedzą zwykle obok zegara... Postaraj się wyczyścić trochę system, sprawdzić czy jest włączone DMA dla HDD i CD (nie wiem z czego odpalasz Divx) no i popróbować innego programu do oglądania filmu. Ja akurat uzywam Koala Player - ale mam też Durona 1200. Więc nie ma co porównywać. Ale myślę że PIII 800 powinien dać sobie radę.
Aha - przy kodowaniu do DIVX zwróc uwagę na parametr keyframe. Jest to klatka kluczowa - lepiej aby takowe wystepowały w filmie przynajmniej raz na kilkadziesiąt klatek.

Powodzenia.

PS. A jakiego Windka używasz? Cóż - nie jestem w fanklubie XP bo po jego zainstalowaniu nawet mpeg2 nie szło u mnie płynnie... (a oprócz Durona mam kartę Ati która większość materiału dekoduje).

PS2. Co do P300 MHz to Divx nie jest stworzony do pracy na takich prockach. Nie to że nie pójdzie ale po prostu dźwięk i obraz to będą 2 różne rzeczy. Chyba że film zakodujesz w 1/2 PAL (384x288). Wtedy powinno pójść. Skoro poszło na moim starym K6 333 to tymbardziej pójdzie na Pentiumie którego wydajność powinna być wyższa. Ale mimo wszystko jeśli ma to być 1/2 PAL to zgrałbym to na VCD. NIe obciąża tak systemu a przy takiej rozdzielczości dobry kodek mpeg1 nie powinien wiele zepsuć. A to już kwestia co kto lubi. Trzeba popróbować.

czwartek, 31 października 2002, 09:58
Bywalec
Bywalec

Post Re: DivX 720*576 ???
mirek2 napisał(a):
W jakiej rozdzielczości najlepiej zgrywać filmiki z kamerki DV

A czy możliwe jest zgranie materiału DV z kamery w dowolnej rozdzielczości ??? Ja chciłbym zgrać obraz w rozdzielczości odpowiadającej SVCD PAL (576x480) ale bez względu co ustawie w projekcie to i tak zawsze mi zgrywa w pełnej rozdzielczości. Czy ktoś wie czy to jest możliwe? Stosuje do zgrywania program Ulead Video System 5 DV i mam kontroler wbudowany w kartę SB AUDIGY. Wiem ,że można przestawić na sztywno rozdziałkę na połowę, lub ćwierć pełnej rozdzielczości, ale nie o to mi chodzi. Ja chciałbym zgrać z rozdzielczością 576x480. Jak to zrobić ??????????????????

czwartek, 31 października 2002, 19:48
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Powinien się wyrabiać
emes napisał(a):
1. Choć 720x576 w Divx to duże wyzwanie dla każdego procka, myślę że akurat PIII 800 MHz powinien się wyrabiać. Możliwe ża masz w systemie poinstalowane jakieś bzdety (które nazywam spowalniaczami...

2. Aha - przy kodowaniu do DIVX zwróc uwagę na parametr keyframe. Jest to klatka kluczowa - lepiej aby takowe wystepowały w filmie przynajmniej raz na kilkadziesiąt klatek.

Powodzenia.

3. PS. A jakiego Windka używasz? Cóż - nie jestem w fanklubie XP bo po jego zainstalowaniu nawet mpeg2 nie szło u mnie płynnie... (a oprócz Durona mam kartę Ati która większość materiału dekoduje).

4. PS2. Co do P300 MHz to Divx nie jest stworzony do pracy na takich prockach. Nie to że nie pójdzie ale po prostu dźwięk i obraz to będą 2 różne rzeczy. Chyba że film zakodujesz w 1/2 PAL (384x288). Wtedy powinno pójść. Skoro poszło na moim starym K6 333 to tymbardziej pójdzie na Pentiumie którego wydajność powinna być wyższa. Ale mimo wszystko jeśli ma to być 1/2 PAL to zgrałbym to na VCD. NIe obciąża tak systemu a przy takiej rozdzielczości dobry kodek mpeg1 nie powinien wiele zepsuć. A to już kwestia co kto lubi. Trzeba popróbować.

Ad 1 Myślę, że system mam w miarę czysty (92% zasobów wolnych po starcie). Żadnych ww. pierdółek nie używam.
Poczytałem trochę na DivX.pl i tam faktycznie nie zalecają rozdzielczości powyżej 640*480. U mnie problemy całkowicie znikają przy 512*384.
Filmy DivX odpalam z WMPlayer i VPlayer 0.6e.
Zapomniałem wcześniej podać, że problemy przy 720*576 są kiedy ustawienia DivX na odtwarzaniu (postprocessing) były jakość na max. Przy obniżeniu na minimum jakoś chodzi.

Ad 2 Sprawdzę.
Być może ustawienia przepływności strumnienia coś znaczą. Też muszę to sprawdzić.

Ad 3 W 98SE GForce2 MX400

Ad4 Zależy mi aby filmy szły na słabszych prockach. Dlatego chyba daruję sobie pełny PAL (chyba że będę zgrywał spowrotem na kamerę).
Póki co wolę DivX'a niż VCD (daje więcej możliwości)

Dzięki za odpowiedź.

czwartek, 31 października 2002, 21:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]