Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 19:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaki program wybrać? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki program wybrać?
Cześć wszystkim! Właśnie co dopiero chcę zabrać się za filmowanie a juz zaczynają się problemy. Chciałbym spytać się jaki program będzie najlepszy do obróbki?, przy czym wygodniej byłoby dla mnie żeby był w on w języku polskim. :?: :D

czwartek, 14 marca 2002, 16:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najbardziej znany i rozbudowany program to oczywiscie Adobe Premiere 6.0. Jest tez Ulead Media Studio 6.0 w wiekszosci dorownujacy mu mozliwosciami, czasem moze nawet przewyzszajacy. Wybor miedzy tymi programami to chyba bardziej kwestia osobistych wrazen. Jest to jednak nie tanie oprogramowanie. O wiele prostszy program ale za to darmowy to VirtualDub. Jesli chodzi o jezyk polski to raczej ciezko. Jest jakis polski produkt firmy Koala http://www.koala.pl, ale nie wiele wiem o nim.

czwartek, 14 marca 2002, 19:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Program
Faktycznie dwa najbardziej znane programy to Premiere i Ulead Studio. Są one jednak drogie i warto je nabyć tylko razem z kartą do montażu.
VirtualDub ciężko nazwać programem montażowym. Pozwala on na szybką zmianę rodzaju kompresji, łączenie klipów, nakładanie filtrów (chociaż mało wygodne) itp. Jest to więc dobre narzędzie pomocnicze. Jest za to dużo oprogramowania montażowego tańszego od Premiere i Ulead Studio a co za tym idzie także o mniejszych możliwościach ale często prostszych w użyciu. Proponuję rozejrzeć się w internecie. Można tego znaleźć mnóstwo. Same tylko firmy Pinacle i Ulead mają w swoim "menu" po kilka takich programów. Są tutaj również polskie akcenty. Dostępny jest DigiLab firmy HDPElectronics z Wrocławia. Program pracuje tylko z kodekiem DV i na Win98 jest trochę niestabilny, ale poza tym ma wiele zalet: jest szybki, prosty w użyciu, w całości po polsku, ma sporo efektów przejść i filtrów i jest cały czas rozwijany. Od września 2001 jest dostępna wersja 4.0. Na początek wręcz idealny.
Zapraszam do lektury artykułów na stronie http://www.adk.pl/filmy.html oraz popularnych czasopism np. LifeVideo. Pozdrawiam. /Jacek/

piątek, 15 marca 2002, 12:36
Nowy
Nowy

Ja od dawna obrabiam na Pinnaclu .
Ulead9 jest dobry , ale nie tak rozbudowany .
Pinnacla dosyaniesz wraz z kartą FireWire np.Dazzle DV Editor 2005.
Dostępne w Media Markecie. Kluzo

czwartek, 15 września 2005, 22:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja polecam Nero - NeroVision Express 3 - jest bardzo intuicyjny, szybko się go rozgryza.
Ostatnio bawiłem się UVS 8 ale zrezygnowałem ponieważ wykończyła mnie próba podłożenia ścieżki dźwiekowej (no choć pomysł był dość skomplikowany). Natomiast ma mnóstwo efektów i przedewszystkim daje ogromne możliwości zaprojektowania menu.
Czyli jeżeli nie masz za wiele czasu na zabawy to Nero, jeżeli masz mnóstwo czasu to UVS.
Pozdrawiam

czwartek, 15 września 2005, 23:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ah zapomniałem dodać, że UVS ma słabszy transfer video - 8000kbps, natomiast Nero - 9716kbps (chyba lepszego nie ma?)
pozdrawiam

czwartek, 15 września 2005, 23:28
Moderator
Moderator

UVS ma słabszy transfer video - 8000kbps, natomiast Nero - 9716kbps (chyba lepszego nie ma?)

tylko co, kiedy przy 9716 kbps+(np.) 384 kbps (>10036 kbps) nasz odtwarzacz dvd dostanie zadyszki? wtedy ten "lepszy" bitrate będzie gorszy, a ten "słabszy" - lepszy :lol:

pozdrawiam

piątek, 16 września 2005, 01:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Specyfikacja standardu DVD dopuszcza największy transfer łącznie dla wideo + audio + subpicture 10,08 Mbps z tym, że na same video może przypadać max. 9,8 Mbps.

piątek, 16 września 2005, 02:35
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jeśli to ma być program amatorski to zdecydowanie polecam Pinacla. Najprostszy jaki używałem, po polsku, bardzo intuicyjny, po prostu siadasz i robisz.

pozdrawiam

piątek, 16 września 2005, 08:14
Nowy
Nowy

A co myslicie o Adobe Premiere Elements dla poczatkującego?
Pozdrawiam

piątek, 16 września 2005, 09:41
Bywalec
Bywalec

Jeśli to ma być program amatorski to zdecydowanie polecam Pinacla. Najprostszy jaki używałem, po polsku, bardzo intuicyjny, po prostu siadasz i robisz.

pozdrawiam

Witam ! Ja z kolei uważam za najbardziej intuicyjny Sony Vegas 6 .. W sumie - siadasz , robisz - ogladasz ... Przejrzałem chyba wszystkie - lącznie z Pinacle, adobe , ediusem - i nie ma prostszego oferujacego zaawansowane funkcje ...

PZD Janusz

piątek, 16 września 2005, 10:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nowe zombi temat z 2002 roku ozył :lol: :lol: :lol:

piątek, 16 września 2005, 10:51
Nowy
Nowy

Myslisz, że skoro już się na ten temat wypowiadano w 2002 r. to 3 lata później nie ma nic nowego do powiedzenia?
Może u Ciebie nic się nie zmienia, ale jeżeli chodzi o oprogramowanie to myślę, że "delikatnie" poszło do przodu.
Może lepiej sie wypowiedzieć na temat i pomóc innym zamiast komentować bez sensu.
Pozdro

poniedziałek, 19 września 2005, 09:35
Nowy
Nowy

A co sadzicie o programach dodawanych do kamer z hdd firmy JVC: power producer i power director firmy cyberlink (http://www.gocyberlink.com).....?

PZDR

poniedziałek, 19 września 2005, 09:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zdecydowanie popieram tą wypowiedź

poniedziałek, 19 września 2005, 21:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona