Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 00:33

Stwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 
 Hollywood i FairUse - profesjonalny montaż i szybki divx? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Hollywood i FairUse - profesjonalny montaż i szybki divx?
Witam!
Pragnąłbym zapytać Was czy mieliście okazję popracować na programie Hollywood. Ktoś mi wspomniał o tym programie, rzekł nawet iż w stanach tylko na tym programie dokonuje się montażu. Podobno zajmuje tylko 5 dyskietek.
Czy ktoś z Was wie skąd mozna pobrać do obejrzenia jakąś wersję próbną ale w pełni funkcjonalną? Trochę się naszukałem i powiem iż nic konkretnego nie znalazłem. Podobno kosztuje sporo ale jeśli jest wart tego co o nim słyszałem to warto mu się przyjrzeć.
Czy możecie pomóc w tym temacie?

Jeszcze jedno pytanie dotyczy programu FairUse. Jakie są Wasze oceny tego programiku do szybkiego bezbolesnego zrobienia Divxa?
Nie zajmuję się docelowo taką kompresją ale chętnie zrobiłbym sobie "bezboleśnie" i bez nadmiernego kombinowania bo nie mam na to zbyt wiele czasu kilka projektów w tym formacie.

Dziękuję z góry za konkretne opinie i pozdrawiam
Andrzej

niedziela, 10 października 2004, 13:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Drodzy Państwo, czy nie znajdzie się nikt kto mógłby podzielić się znajomością tematu?
Pozdrowienia
andrzej

wtorek, 12 października 2004, 00:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie slyszalem o programie montazowym hollywood, tak nazywaja sie pakiety przejsc firmy pinnacle, byc moze to jakies nieporozumienie :)

wtorek, 12 października 2004, 06:20
Moderator
Moderator

Tommy ma rację. A o FairUse możesz poczytać i pooglądać i pościągać tutaj:
http://fairuse.free.fr/lang_en/index.html
Był to drugi link jaki uzyskałęm w Googlu po wpisaniu hasła "fairuse"...
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=fai ... Google&lr=

wtorek, 12 października 2004, 07:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie pytałem Skąd i jak sciągnąć FairUse,tylko o opinie tych którzy go używają. Czytaj zanim odpowiesz cokolwiek byle tylko pokazać że nad tym "panujesz". Równie dobrze mógłbym teraz w co drygim poście dotyczącym np. Premiere napisać: ...po wpisaniu w google już za pierwszym razem ukazuje się milion odnośników...wystarczy że zechce wam się tak zrobić.
Dupek.
Jak ktoś naprawdę ma coś interesującego do powiedzenia to proszę- np jak się ma jakość ,czy użucie innych mniej przyjaznych narzędzi może drastycznie polepszyć jakość czy może według was jakość tego "automatu" jest na tyle znośna aby nie zawracać sobie głowy innymi.

A co się tyczy hollywood to naprawdę pokręciłem !!! chodziło o SCENARIST ;)))...jak ktoś określił robi się filmy w holywood.....
Przepraszam za zamieszanie.
Może ktoś wie coś w tym temacie. Producentem jest sonic ale niegdzie nie umiem znależć wersji takiej abym mógł ją potestować.
pozdrawiam
andrzej ch.

wtorek, 12 października 2004, 17:10
Moderator
Moderator

Post Re: Hollywood i FairUse - profesjonalny montaż i szybki divx
Andrzej Ch. napisał(a):
Czy ktoś z Was wie skąd mozna pobrać do obejrzenia jakąś wersję próbną ale w pełni funkcjonalną? Trochę się naszukałem i powiem iż nic konkretnego nie znalazłem. Podobno kosztuje sporo ale jeśli jest wart tego co o nim słyszałem to warto mu się przyjrzeć. Czy możecie pomóc w tym temacie?

Takie było Twoje pytanie. Podałem linka gdzie mogłeś znależć wszystkie informacje o które pytasz. Uzyskałem je po 2 sekundach szukanie gdzie Ty piszesz, że "trochę się naszukałeś" Dopiero drugi człon Twojego pytania dotyczył wypowiedzi użytkowników programu. Tak więc w podziękowaniu za pomoc nazywasz mnie dupkiem. Nieźle... To może sam najpierw przeczytaj o co pytasz a potem wyładowuj swoje frustracje gdzie indziej i na kimś innym. A ja jestem Moderatorem nie dlatego żeby "panować" nad wszystkimi - tylko po to aby strzec te forum przed chamstwem, którego dałeś dobitny przykład. Dlatego następne Twoje takie wypowiedzi będą kasowane. A przeprosiny będą mile widziane.
Mimo wszystko - pozdrawiam !

wtorek, 12 października 2004, 18:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Andrzej Ch. napisał(a):
Jeszcze jedno pytanie dotyczy programu FairUse. Jakie są Wasze oceny tego programiku do szybkiego bezbolesnego zrobienia Divxa?
Nie zajmuję się docelowo taką kompresją ale chętnie zrobiłbym sobie "bezboleśnie" i bez nadmiernego kombinowania bo nie mam na to zbyt wiele czasu kilka projektów w tym formacie.

Do czego to doszło że musze sam siebie cytować. Mam co prawda magistra na dwóch fakultetach ale to mnie przerasta. Czy Ty wogóle zastanawiasz się co odpowiadasz nawet jeśli tyczy się to Twojego dobrego imienia? A może czytasz posty od końca skoro człon pierszy myli ci się, przepraszam, Ci się z drugim? Zauważyłeś nazwę programu FairUse w zapytaniu i "odniosłeś "wrażenie" że cała moja wypowiedz dotyczyła tylko tego programu??? !!!! A moje "rozterki" dotyczące HOLLYWOOD który nie istnieje ( pomyliłem nazwy ze Scenarist ;)) to CO??????
CZŁOWIEKU!!! Czytaj dokładnie posty zanim zaczniesz dawać na nie odpowiedzi!!!

Za obrazliwe słowa PRZEPRASZAM. Miało to mieć raczej wydzwięk cynicznie- replikujący Twojej PSEUDO POMOCY.
W dodatku zamieniasz moją jak najbardziej poważną prośbę jak i cały wątek w jakąś bezwładną "kupę" niepotrzebnych uwag.

Moja prośba jest taka: jeśli chcesz mi pomóc to NAJPIERW przeczytaj uważnie co napisałem ( czyli okaż mi odrobinę szacunku o który sam się prosisz ) a DOPIERO potem udzielaj odpowiedzi ( sensownych, nieprzekłamywujących treści do których się odnosisz)

Czytam to forum od wielu miesięcy, nie potrzebuję się logować i myślę że Ci co rozumieją co mam na myśli nie potraktują wypowiedzi jako typowej dla "gościa" którym tutaj się nie czuję.

Pozdrawiam i proszę nadal o pomoc
Andrzej Ch.

wtorek, 12 października 2004, 23:14
Moderator
Moderator

Uczony byłem od dzieciństwa, iż ludzie dzielą się albo na inteligentnych albo na wykształconych. Mimo, iż nie do końca zgadzam się z tym stwierdzeniem, Ty przekonałeś mnie o mądrości tego powiedzenia.
Nie będę z Tobą dyskutował bo nie ma o czym. Jak sam przyznajesz pokręciłeś pytanie i teraz wymagasz aby każdy domyślił się o co chodzi. Ale ja już nie będę się domyślał - mam zasadę, iż nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą. Więc żegnam Pana Dwukrotnego Magistra !
Bez odbioru

środa, 13 października 2004, 07:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post odpowiedz
szanowny andrzeju:
zamiast obrazac zastanow sie Ty. Ja mam niestety tylko jednego mgr'a ale zalapalem w lot, ze juz za pierwsza odpowiedzia Mn1si1k'a otrzymales odpowiedz PELNA na swoje zapytania
1. Czy ktos pracowal na Hollywood .....
odp. taki program nie istnieje <=> nikt nie pracowal na nim i nie ma doswiadczenia
2. ...FairUse. Jakie są Wasze oceny tego programiku...
poniewaz nie bylo odezwu trabiles w swoim drugim poscie, by ktos Ci pomogl. Kolega niestety sie wychylil i sie odezwal, a powinien Cie olac (wtedy jeszcze tego nie wiedzial).
Podal Ci NAMIARY do informacji o tym, sam czasem rusz d...pe i sobie poczytaj.
Wierz mi, ze nie zaslugiwales na jakakolwiek odpowiedz.
I prosze Cie nie odpowiadaj mi.
Tyle zapewne dwufakultotowcu zrozumiesz.

legenda:
1. <=> (ten symbol czytaj jako "jest rownoznaczne z...")
2. NAMIARY (tu: linki, adresy, odnosniki)
---- bez powazania

środa, 13 października 2004, 10:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panowie, przyjmę Wasze zasady - najpierw wyjaśnić potem obrażać.

MaxMix- nie wniosłeś nic do dyskusji, jedynie pokazałeś że zamiast przeczytać mojego posta pozwoliłeś sobie niejako rzucić okiem na odpowiedz Mniska którą uznałeś za składną i sensowną tylko przeoczyłeś fakt jak bardzo rozmijającą się z moimi oczekiwaniami. Tym samym pokazałeś jedynie jakiś ukryty kompleks dotyczący - tutaj strzelam - twojego wykształcenia ( jak jedna drobna uwaga kogoś kto tylko nadmieni iż miał wystarczająco dużo samozaparcia oraz talentu do tego aby posiąść wiedzę większą niż inni potrafi zaraz przyciągnąć rzeszę dyskutantów oraz potok słów z tym związany...). Człowieku, jeśli tak szybko "łapiesz w lot" to dlaczego próbujesz analizować czyjeś błędne wnioski i je bezmyślnie podpierać zamiast zacząć od źródła i skonfrontować z tym co następuje pózniej?? Zbyt zawikłane dla Ciebie pytanie? To może zrób drugiego magistra...może wtedy pozbędziesz się kompleksów.

Skoro okazało się że że na videoforum trzeba czasem wprowadzić trochę logiki to pozwolę sobie usystematyzować to co od Was uzyskałem:

zadałem dwa pytania- 1.dotyczyło Hollywood ( tłumaczyłem już swoją pomyłkę) i to dzięki kol. Tommy sam doszukałem się błędu w nazewnictwie czyli forum się na coś przydało.
Mnisiek potwierdził to co tyczyło się hollywood.ok. Ale pozwolił sobie odesłać mnie do linków i byłoby to nawet wybaczalne lecz pozwolił sobie na ignoranctwo oraz ironię która była nie na miejscu. Gdyby choć chwilę się zastanowił nad moim pytaniem dot. FairUse gdzie sam już zawarłem informację o mojej częściowej znajomości programu- że jest "bezbolesny w obsłudze", " nie wymaga kombinatorstwa" oraz co najważniejsze iż prosiłem o WASZĄ OPINIĘ czy jak kto woli WASZĄ OCENĘ to by zrozumiał że nie potrzebuję tych stron tylko odpowiedzi od osób które go UŻYWAŁY lub UŻYWAJĄ i mogą np. określić- "stary, fajny program ale wiesz zauważyłem że to czy tamto" lub "słuchaj, porównałem efekt końcowy zrobiony pod nim i w inny sposób i stracisz tylko czas bo jest zbyt wiele niedociągnieć....itp"
A swoją indolencję potwierdził w kolejnym poście w którym pragnął się bronić po mojej uzasadnionej irytacji ( dlaczego tylko on miałby sobie rościć prawo do ironii?) A mianowicie:

"...Uzyskałem je po 2 sekundach szukanie gdzie Ty piszesz, że "trochę się naszukałeś" Dopiero drugi człon Twojego pytania dotyczył wypowiedzi użytkowników programu..."

Czego to dowodzi? Iż kompletnie nie zrozumiał posta. Czy ja napisałem że się "naszukałem" w kontekscie FairUse? NIE. Napisałem to w kontekście Hollywood. A co on uzyskał po "2 sekundach szukania" i co mi podsunął z dawką cynizmu- linki dot. FairUse. I co próbował zasugerować? Że jestem leniem bo się nie chciało mi się wogóle wyszukać jakiejkolwiek inf. dot. FU...co już opisałem wyzej.
CHORE. Żeby jeszcze przyznał iż się pomylił to żąda przeprosin za uzasadnioną replikę.
I najgorsze w tym jest to iż znajduje kolejnych którzy BEZMYŚLNIE go w tym podtrzymują "na duchu"....

A teraz po "ludzku": Mnisiek- miałbyś rację odpowiadając mi za pierwszym razem w taki sposób i nie dostałbyś odemnie repliki gdybym ja "wciskał " Tobie i innym "ciemnotę" iż tak bardzo się naszukałem FairUse iż nawet nie spojrzałem do googli. TYLKO ŻE JA TO NAPISAŁEM ODNOŚNIE HOLLYWOOD - a dotego miałem prawo ( nawet się "naszukać" ) bo takowego programu nie ma do edycji. I tylko to potrafiłeś potwierdzić, i chwała Ci za to.

i jeszcze jedno: Pytania nie namieszałem. "Pokręciłem" tylko pojęcia.A przez "pokręciłem" mam namyśli "pomyliłem". Poprostu zapytałem o coś czego chciałem się dowiedzieć. A było ono bardzo precyzyjnie zadane.

Następnym którzy chcieliby marnować czas na roztrząsaniu tego tematu polecam najpierw "zrozumieć" a potem się uzewnętrzniać. Mozna niechcący ukazać swoje kompleksy. ;))))

i tak po ludzku: LUDZIE, ja tylko potrzebowałem pomocy w dziedzinie z którą nie jestem tak zaznajomiony jak wy. I skoro to robię to napewno nie ma we mnnie ani pychy ani zadufania. I jeśli ktoś może ukierunkować tą dyskusję na temat tego o co zapytałem to napewno będę wdzięczny - mam namyśli Scenarist oraz FairUse ( tylko opinie tych co mają z nim doswiadczenie )

Bardzo przepraszam ale wymagało to odemnie takiego przydługawego postu.
pozdrawiam
Andrzej Chowaniec.Wrocław.

środa, 13 października 2004, 18:43
Moderator
Moderator

Dziękujemy za próbkę zdolności oratorskich naszego dogłębnie wykształconego kolegi. Ja niestety mam tylko maturę i nie podejmuję rękawicy aby stanąć w słowne szranki z kolegą Andrzejem. Dyskusja nie tylko zboczyła z toru ale całkiem z niego wypadła. Ze swojej strony przepraszam za moje ignoranctwo, brak logiki, cynizm, INDOLENCJĘ i sto innych przestępstw, których się dopuściłem.

A teraz po ludzku Andrzeju:
Andrzej Chowaniec napisał(a):
Żeby jeszcze przyznał iż się pomylił to żąda przeprosin za uzasadnioną replikę.

Skoro teraz na studiach uczą, że "uzasadnioną repliką" jest nazywanie kogoś "dupkiem" to cieszę się, że mam tylko maturę. Prowadzi to do konkluzji, iż wykształcenie można zdobyć - inteligencji już nie.

Wybacz, że nie pozostawiam Ci możliwości odpowiedzi ale ciągnęłoby się to zbyt długo i nic by z tego nie wynikło. Jak chcesz załóż inny wątek o tym samym temacie i tam oczekuj odpowiedzi. Jedno jest pewne - ode mnie jej już nie uzyskasz.

ZAMYKAM WĄTEK !

środa, 13 października 2004, 20:00
Stwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ]