Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 00:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Premiere oraz bajery 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Premiere oraz bajery
Witajcie.

Opisze swoj problem w ten sposob: Zastanawialem sie nad dobrym programem do edycji video - wybor padl na Premiere 6.5 - a czy slusznie... to sie okaze. Sadzac po waszych recenzjach, jest to najlepszy program pod wzgledem mozliwosci i obslugi. Czy aby sie nie myle?

Prosze, albyscie nauczyli mnie z niego korzystac... chodzi mi o kilka podtawowych funkcji:

1) jak moge przyciac obrazek w dowolnym momencie? niektore programy mialy suwak, ktory ustawialem w miejscu docelowym i wciskalem CROP... tutaj widze trzeba podac czas... nie ma lepszego sposobu? jak wogole TYM sie poslugiwac

2)Wiem ze jest mozliwa zmiana tempa odtwarzania, ale czy da sie naniesc kilka rodzaji szybkosci na JEDEN fragment filmu (bez dzielenia go na mniejsze sceny i dopasowywanie oddzielnie)? Bardzo mi zalezy..

Pozdrawiam

niedziela, 31 października 2004, 23:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
oczywiście wszystko się da. Poprostu spójrz obok po prawej stronie ekranu jest okladka książki która wyjaśni ci wszystkie kwestie, inaczej trzeba by ci to wszystko napisać w postach .Pozdrawiam :lol:

niedziela, 31 października 2004, 23:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ale wiesz... mnie zalezy tylko na tych 2 pytaniach, nie ma sensu od razu kupowac ksiazki. Owszem, jezeli bede sie tym zajmowal powaznie - jak najbardziej... ale prosze tylko o te 2 odpowiedzi.

niedziela, 31 października 2004, 23:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Po dlugim czasie frustracji i szarpania nerwow, wreszcie potrafie podzielic poprawnie sciezke. Jednak nadal mnie męczy zmienianie predkosci. Jezeli zwolnie plik, powiedzmy do 50% a potem zwieksze - to zostaje on OBCIETY. Co sie dzieje? Ma to cos wspolnego z funkcja DURATION? Prosze tylko o tą odpowiedz...
Pozdrawiam.

poniedziałek, 1 listopada 2004, 17:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witajcie... to ponownie ja.
Po dlugim czasie frustracji i szarpania nerwow, wreszcie potrafie podzielic poprawnie sciezke. Jednak nadal mnie męczy zmienianie predkosci. Jezeli zwolnie plik, powiedzmy do 50% a potem zwieksze - to zostaje on OBCIETY. Co sie dzieje? Ma to cos wspolnego z funkcja DURATION? Prosze tylko o tą odpowiedz...
Pozdrawiam.

Nie za bardzo rozumie o co co chodzi. Duration to długośc klipu, jeżeli zwolnisz do 50%, to duration sie wydłuży dwukrotnie, jeżeli potem zwiększysz prędkośś, to duration sie zmniejszy odpowiednio do procentowego przyspieszenia odtwarzania klipu. To tyle, choć nie wiem czy o to chodziło. Napisz bardziej przejrzyście w czym problem.

poniedziałek, 1 listopada 2004, 17:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zobacz jak to się robi w innych programach
odpowiedź na pytanie 1. http://kamera.knc.pl/forum/viewtopic.php?t=69
odpowiedź na pytanie 2. http://kamera.knc.pl/forum/viewtopic.php?p=6#6

poniedziałek, 1 listopada 2004, 18:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zobacz jak to się robi w innych programach
odpowiedź na pytanie 1. http://kamera.knc.pl/forum/viewtopic.php?t=69
odpowiedź na pytanie 2. http://kamera.knc.pl/forum/viewtopic.php?p=6#6

Przypomina mi to Elektrona i jego nachalne przekonywanie o wspaniałości Vegasa :lol:

poniedziałek, 1 listopada 2004, 18:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witajcie... to ponownie ja.
Pozdrawiam.

Bo musisz mieć przed zmianą speedu wolne miejsce na timlinie za clipem, inaczej speed się zmieni i zostanie przycięty do takiej długości ile ma miejsca na osi. Inaczej - przed zmianą speed zmien temu fragmentowi linię np na V2 :D

środa, 3 listopada 2004, 16:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Bo musisz mieć przed zmianą speedu wolne miejsce na timlinie za clipem, inaczej speed się zmieni i zostanie przycięty do takiej długości ile ma miejsca na osi. Inaczej - przed zmianą speed zmien temu fragmentowi linię np na V2 :D

Wielkie dzieki. Wlasnie o takie cos mi chodzilo! (niby banalne, a jednoczesnie takie trudne). Pozdrawiam.

sobota, 6 listopada 2004, 20:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A propo przejsc: chcialem zrobic przejscie np DOORS, ale jak na to klikam, to nic sie nie dzieje. Mam gdzies kursor ustawiac, cos zaznaczyc? Co mam zrobic?

sobota, 6 listopada 2004, 22:08
Bywalec
Bywalec

jak masz sciezki 1a i 1b to miedzy nimi jest miejsce na wstawienie przejscia, jak masz ustawiona tylko sicezke 1 to ustawiasz jeden klip przy drugim i nakladasz na to przejscie przez przeciagniecie

sobota, 6 listopada 2004, 23:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]