Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 17:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Karta Matrox RT.X100 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Karta Matrox RT.X100
Planuję zakup Karty RTX 100 Matrox.Czy ktoś z państwa pracuje na tej karcie? Jaka płyta główna? Proszę o opinie na temat tej karty,czy warto w tej chwili dokonać jej zakupu,a może inna ? Dzięki serdeczne. Irka.

sobota, 16 listopada 2002, 17:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z tego co czytałem na forum Matroxa i słyszałem od gościa co ma ,
to narazie chodzi niestabilnie , sterowniki są niedopracowane ale wraz z nową wersją sterowników ma to się zmienić , no i oprócz tego wymaga naprawdę mocnego kompa (np.pIV 2.5ghz).A czy warto , to napewno, sam mam rt2500 i praca na niej należy do przyjemności w porównaniu do np.takiej dv500.Już samo dzielenie materiału na clipy przy przechwytywaniu na dysk bardzo przyśpiesza pracę , no i te efekty w czasie rzeczywistym, są ich tysiące ( z Pro Packiem).
Czytałem ostatnio porównanie Matroxa z Canopusem DV Storm 2 , na stronie Canopusa, totalne bzdury , piszą tak jakby Matrox nic nie potrafił a jakość obrazu była do d... jak się to czyta to może człowieka szlag trafić , no ale napisać można wszystko , po tym porównaniu straciłem szacunek do firmy Canopus ( chwyt poniżej pasa ).
Ktoś kto nie miał styczności z Matroxem może to źle odebrać .
A prawda jest niestety zupełnie inna , jeśli tylko Cię stać na kartę Matroxa, to się nie zastanawiaj tylko kupuj , gwarantuję że będziesz zadowolona.

niedziela, 17 listopada 2002, 15:14
Nowy
Nowy

Dzięki Mario.Posiadamy również Matroxa RT 2500.,komputer naP4 2.26Ghz, Płyta Asus PB4 266 ,DDR 512 Ram, Premiere 6.01. Po wyrenderowaniu projektu,nie zawsze daje się wyrenderować bez ręcznego sejfowania( auto zapis wyłączony), przegrywając na magnetowid, często projekt się zawiesza, obraz"idzie" następuje brak dżwięku. Pytaliśmy u przedstawiciela Matroxa co z tym zrobić, bez odpowiedzi. Zgadzam się z tym co napisałeś, ale jeżeli na tą chwilę sterowniki są nie dopracowne. i po tych swoich doświadzeniach z Matroxem RT 2500 to czy nie lepiej jeszcze zaczekać, czy kupić Canopusa Storm 2?

niedziela, 17 listopada 2002, 17:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Miałem ten sam problem , obraz idzie - dźwięk nie i nikt nic nie mógł doradzić , nikt nic nie wiedział , w tym przypadku pomogła dopiero wymiana płyty.
Widzę ze nie jesteś zadowolona w pełni z tego sprzętu , jeżeli chcesz to zadzwoń do mnie , bo pisania w tej sprawie byłoby stanowczo za dużo.
Tak jak wspomniałem w poprzednim poście mam pewny sposób instalacji karty , tj. krok po kroku co,kiedy,jak.I też tak jak wspomniałem wszystko chodzi idealnie .
Mój tel. 0 prefiks 16 648-33-48
najlepiej po 18-tej.

poniedziałek, 18 listopada 2002, 08:22
Bywalec
Bywalec

Post Matrox rtx100
Nawet się nie zastanawiaj kup Matroxa, jestem szczęśliwym posiadaczem RTX100 chodzi zajeb...Największy problem mieliśmy z Adobe(i mamy)ale jak znasz Adobe to będziesz na pewno zadowolony.Najważniejsze że nie będziesz musiał czekać na jakieś tam przeliczanie założysz efekt i masz (dotyczy efektów Matrox-a).Jeśli chodzi o podział to w Casablance obojętnie której jest sto razy lepszy, Matrox (a konkretnie Adobe) nie proponuje żadnych cięć jak Casablanca.Time line jest niestety tylko trzy godziny co mnie osobiście i nie tylko mnie wku...(ponoć ma ukazać się upgrade do Adobe z czterogodzinnym timeline-m )tak twierdzili na targach w łodzi autyryzowani przedstawiciele czyli firma Wamm.

piątek, 22 listopada 2002, 19:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]