Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 15:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Pixelview Pro Tv vs Pixelview Xcapture - jest różnica? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pixelview Pro Tv vs Pixelview Xcapture - jest różnica?
Witam

Posiadam starą karte telewizyjną Pixelview Play tv. Chciałbym przegrać materiał z kamery analogowej na płyty. Niestety, obraz uzyskany przy przegrywaniu za pomoca karty Pro tv jest dosyć słaby. Po podłaczeniu kamery do telewizora obraz jest dużo lepszy. Czytałem troche o karcie do przegrywania tej samej firmy. Wiem, że jest oparta na nowszym chipsecie i posiada 10 bitowy przetwornik wideo (play tv ma 8 bit). I tu się nasuwa moje pytanie. Czy po przejściu na karte xcapture jakość obrazu poprawi się znacząco? Jeśli nie, to co byście innego polecili?

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 23:41
Nowy
Nowy

Widze, że niestety nikt nie chce rozwiązać moich wątpliwośći :(

niedziela, 12 grudnia 2004, 17:55
Stały bywalec
Stały bywalec

a jakim programem zgrywasz z tej swojej obecnej karty? I do jakiego foramtu?

piątek, 17 grudnia 2004, 19:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Według mojej skromnej oceny akceptowalne rozwiązania w w/w temacie są następujące :
- karta graficzna VIVO,
- specjalistyczna karta wideo,
- konwerter analogowo/cyfrowy (osobne urządzenie),
- kamera cyfrowa z w/w konwerterem.
Pozdrawiam.

piątek, 17 grudnia 2004, 21:02
Nowy
Nowy

Post znam temat ;-)
Przerabiałem ten temat w tym tygodniu. Karta 10 bitowa pixelview xcapture za 160 zetów na opakowaniu ma podane: max. rozdz 720x480 pxl, ale jest to tylko rozdzielczość z jaką można oglądać filmy na monitorze. Max, rozdzielczość przy nagrywaniu: 352x288. Jest to za mało aby nagrać obraz na płytkę DVD.

wtorek, 28 grudnia 2004, 19:21
Stały bywalec
Stały bywalec

MS70 cos mi sie tu nie zgadza. karta Pixelview play tv jest bodajze na chipie bt878 jak mnie pamiec nie myli i w nim mi sie udalo zgarac do pelnej rozdzielczosci. A ta Xcapture o ktorej piszesz jest na nowszym chipe cx2881 czy jakos tak. Nie mialem okazji bawic sie ta karta, ale koles mi mowil ze spokojnie tez nia zgrywal do pelnej rozdz. tym bardziej ze jest nowszy od bt878. Moze soft ktory uzyles mial tylko takie mozliwosci.

wtorek, 28 grudnia 2004, 22:23
Nowy
Nowy

Post Hmmm
Nie wiem co masz na myśli pisząc max. rozdzielczość. W każdym razie używałem zarówno oprogramowanie dołączone do karty jak i swoje. Nie dało się więcej wyciągnąć niż wspomniane 352x288. Kiedy poszedłem oddać tę kartę do sklepu sprzedawca potwierdził, że mam rację.
pzdr.

wtorek, 28 grudnia 2004, 23:57
Moderator
Moderator

mam PV-BT878P+ i (pomijając małe problemy ze sterami pod XP) nie zauważyłem żadnych tam niemożności zgrywania w jakiś rozdzielczościach (łyka wszystkie z custom format w VD). zgrywam w pełnym PAL przez PanasonicDV i jakość wcale nie jest taka zła. oczywiście PROfesjonaliści będą z zasady odmiennego zdania...
dołóż wszelkich starań aby jak najmniej sygnał popsuć, poeksperymentuj z ustawieniami, kodekami, polepszeniami obrazu, kompresją MPEG a będziesz zadowolony.
no chyba, że chcesz zainwestować, to wtedy kamera DV + FireWire.

pozdro.

P.S. jeśli chcesz zgrywać z 8mm albo Hi8 to itak polecam zgranie kamerą Digital8 przez fi-wi.

środa, 29 grudnia 2004, 01:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Hmmm
ms70 napisał(a):
Nie wiem co masz na myśli pisząc max. rozdzielczość. W każdym razie używałem zarówno oprogramowanie dołączone do karty jak i swoje. Nie dało się więcej wyciągnąć niż wspomniane 352x288. Kiedy poszedłem oddać tę kartę do sklepu sprzedawca potwierdził, że mam rację.
pzdr.

Wiesz co, cos slabo sie starales, a ten sprzedawca to widze ze akurat w tym temacie fachowcem nie jest.
Na cx2881 mozna nagrywac w pelnej rozdzielczosci! Potwierdzi to koles ktory tez mial taki problem. Ma karte na cx f-my winfast.

Aha, jak to co mam na mysli "pisząc max. rozdzielczość "?. Ja tej rozdzielczosci nie wymyslilem, standard emisyjny obrazu PAL wyraźnie to okresla.

pozdrawiam

wtorek, 4 stycznia 2005, 15:04
Nowy
Nowy

Mam tuner tv winfasta expert i jest on na CX2388X. TO prawda że nie jest łatwo zgrać w pełnej rozdzielczości 720x576. Podstawą do zgrania są sterowniki WDM pod system xp, które będą obsługiwały te rozdzielczości. U mnie sytuacja wyglądała w ten sposób że na sterach fabrycznych dołączonych do karty, żaden program nie zgrywał w pełnej rozdziałce chyba tylko jakiś tam cyfrowy magnetowid od ferro. Dopiero po ściągnięciu sterów specjalnie do zgrywania, u mnie byly na stronie producenta mozna zgrywać w rozdzielczościach powyżej 352x288 w programach jak adobe premiere czy pinacle. Swoją drogą to polecam pinacle 9 PL . Faktem jest że nasiedziałem się z kolegoą nie jedną noc przy kompie i próbowaliśmy na różne sposoby zgrywać. W końcu problemem okazały się stery po ściągnięcu właściwych wszystko jest ok i zgrywam w rozdzielczości 720x576 i jak się włączy na stacjonarny dvd to nie wiadomo czy z cyfrówki czy z analogowej kamery zgrywane.

Do ms70 a co ci miał koleś w sklepie powiedzieć jak pewnie 1 godziny przy tunerze nie przesiedział jak by ci zaczą tłumaczyć co z czym nie mając o tym pojęcia to by dopiero z siebie błazna zrobił.

Pozdro :-)

wtorek, 4 stycznia 2005, 20:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]